Новини

Нове керівництво Міноборони не змогло позбавити оточення Юри Єнакіївського заробітку на харчах солдатів

yurchenko-a1.jpg
FacebookTwitterTelegram

Новий переможець конкурсу міністерства оборони на послуги з забезпечення харчування […]

Новий переможець конкурсу міністерства оборони на послуги з забезпечення харчування  військових «Геус-груп», має пряме відношення до групи фірм, підконтрольних екс-народному депутатові Юрію Іванющенко. Про це йдеться в сюжеті Аліси Юрченко.

За підсумками угод, які уклало Міноборони 30 березня, з першого квітня і до кінця липня військових будуть годувати чотири фірми: «Укрпродакорд ОР», «Артек-Союз», «Авіка» та «Геус-груп». Останнє вперше приймало участь в конкурсі Міноборони, але отримало майже половину всього замовлення військового міністерства – 540 млн грн. Три інших фірми обслуговують солдат вже давно.

У порівнянні з останнім конкурсом, що відбувся в 2013 року, своє місце в обслуговуванні солдатських столів втратила фірма «Адмет-груп», яку вважають близькою до Юрія (Єнакіївського) Іванющенка.

Формально, «Геус-груп» – єдине нове обличчя у старому пулі. Але, реально – це нащадок «Адмет-груп». Експеримент журналістів телепрограми «Наші гроші» виявив, що справжні офіси обох фірм розташовані в одному столичному бізнес-центрі. Так, менеджер «Геус-груп», у якого журналісти замовили сухі пайки, попросив забрати продукцію не в офіційному представництві фірми в Лабораторному провулку, а за адресою, яку компанія ніде не афішує – вул. сім’ї Хохлових, 15. Замість вивіски «Геус-груп» тут журналісти натрапили на вивіску «Адмет-груп». Місцеві охоронці та постійні відвідувачі вважають ці дві фірми одним цілим.

Співробітник відділу взаємодії по роботі з волонтерами Міноборони (курс харчування) Діана Петреня також підтверджує, що декілька людей із керівництва «Геус-груп» раніше входили до керівництва «Адмет-груп».

Але формально у двох фірм тепер різні не тільки назви, а й господарі. Так, єдиний власник «Геус-груп» – одеський бізнесмен Аркадій Генкін. В коментарі програмі він заявив, що спільний офіс, обладнання і мігруючий персонал – це ніяка не афільованість фірм, а кооперація. За його словами, штат нової фірми сьогодні складає до 2 тис чоловік. Він також запевняє, що не новичок у цій галузі.

Генкін також підтвердив, що був засновником компанії «Метсобстар-ХК» Ця фірма також займалася харчуванням. До Генкіна її власником був Микола Гребінник – директор однієї з найбільш відомих фірм, що входять до так званої групи Юрія Іванющенка, «Мезон-К».

Генкін запевняє, що «Геус-груп» не має жодного відношення до Іванющенка. Формально, це правда, адже екс-депутат ніколи не мав прямого стосунку до фірм, що годують армію. Компанії пов’язують здебільшого через його оточення.

Керівник департаменту держзакупівель та постачання мат ресурсів Міноборони Нелі Стельмах говорить, що Міноборони не змогло залучити нові підприємства до харчування солдатів через те, що низка фірм спеціально заблокували проведення торгів. Кілька тижнів поспіль вони зверталися за роз’ясненнями умов тендерної документації по п’ятницям. А чиновники не могли відповісти у відведені три дні, два з яких – вихідні. Тому тендер кілька разів переносили. Далі фірми пішли в антимонопольний комітет зі скаргами, і АМКУ взагалі тендер призупинив.

Так, як попередній контракт добігав кінця, в кінці березня міністерство закупило послугу за спрощеною переговорною процедурою. На переговори запросили тих, хто сам звернувся до закупівельного департаменту із письмовою заявкою. А тому, на тендері опинилися представники «армійської четвірки», та близькі до них структури.

Серед реальних нових облич на торгах був тільки міноборонівський концерн «Військторгсервіс», але він не пройшов за ціною. Потенційно, контракт міг зацікавити бренди, що займаються громадським харчуванням, але вони не стали ризикувати угодою на чотири місяці. В міноборони пояснюють, що строк контракту був розрахований під кошти, які були на рахунках міністерства.

Претензій до старого пулу годувальників – монополія та шлейф скандалів через хабарництво та якість послуг. Тепер новий шанс посилити конкуренцію серед годувальників Міноборони матиме наприкінці літа.  Одна з можливих змін – відмова від поділу харчового замовлення на чотири великі шматки. Дрібніші підряди – більше регіональних постачальників. Крім того, з 1 квітня вартість солдатського харчування подорожчала на 20 гривень і складає 56-58 гривень.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Про наслідки розслідувань, головне поза кадром і добрі новини!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info нардеп Юрчишин звернувся до Мінекономіки з проханням доповнити список “розкішних” авто

      Народний депутат Ярослав Юрчишин подав депутатське звернення щодо оновлення списку дорогих авто, які підлягають оподаткуванню. Йдеться про список, опублікований Мінекономіки, прогалини в якому дозволяють частині власників коштовних автомобілів уникнути сплату транспортного податку. Про це у своєму розслідуванні розповіли журналісти Bihus.Info.

      Ми вплинули

      НАЗК розпочало моніторинг способу життя нардепів Качного та Кісільова після сюжету Bihus.Info

      Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало моніторинг способу життя народних депутатів Ігора Кісільова та Олександра Качного. Йдеться про користування майном, яке важко пояснити офіційними доходами. Про це майно раніше розповіли в сюжеті журналісти Bihus.Info Наталія Лазарович, Ольга Матвєєва та Вадим Коршенко.

      Ми вплинули

      “Піраміда дронів”: затримано підозрюваних, які ошукали українців на 45 млн під приводом продажу дронів для ЗСУ

      У кримінальному провадженні, яке розслідується за злочинною схемою із  “закупівлі” БПЛА для ЗСУ, фігурантам справи були оголошені підозри. Інтереси постраждалих волонтерів в даному провадженні представляє адвокат проєкту “Свої Люди” (Bihus.Info) Юрій Мельник.