Новини

Нове керівництво Міноборони не змогло позбавити оточення Юри Єнакіївського заробітку на харчах солдатів

yurchenko-a1.jpg
FacebookTwitterTelegram

Новий переможець конкурсу міністерства оборони на послуги з забезпечення харчування […]

Новий переможець конкурсу міністерства оборони на послуги з забезпечення харчування  військових «Геус-груп», має пряме відношення до групи фірм, підконтрольних екс-народному депутатові Юрію Іванющенко. Про це йдеться в сюжеті Аліси Юрченко.

За підсумками угод, які уклало Міноборони 30 березня, з першого квітня і до кінця липня військових будуть годувати чотири фірми: «Укрпродакорд ОР», «Артек-Союз», «Авіка» та «Геус-груп». Останнє вперше приймало участь в конкурсі Міноборони, але отримало майже половину всього замовлення військового міністерства – 540 млн грн. Три інших фірми обслуговують солдат вже давно.

У порівнянні з останнім конкурсом, що відбувся в 2013 року, своє місце в обслуговуванні солдатських столів втратила фірма «Адмет-груп», яку вважають близькою до Юрія (Єнакіївського) Іванющенка.

Формально, «Геус-груп» – єдине нове обличчя у старому пулі. Але, реально – це нащадок «Адмет-груп». Експеримент журналістів телепрограми «Наші гроші» виявив, що справжні офіси обох фірм розташовані в одному столичному бізнес-центрі. Так, менеджер «Геус-груп», у якого журналісти замовили сухі пайки, попросив забрати продукцію не в офіційному представництві фірми в Лабораторному провулку, а за адресою, яку компанія ніде не афішує – вул. сім’ї Хохлових, 15. Замість вивіски «Геус-груп» тут журналісти натрапили на вивіску «Адмет-груп». Місцеві охоронці та постійні відвідувачі вважають ці дві фірми одним цілим.

Співробітник відділу взаємодії по роботі з волонтерами Міноборони (курс харчування) Діана Петреня також підтверджує, що декілька людей із керівництва «Геус-груп» раніше входили до керівництва «Адмет-груп».

Але формально у двох фірм тепер різні не тільки назви, а й господарі. Так, єдиний власник «Геус-груп» – одеський бізнесмен Аркадій Генкін. В коментарі програмі він заявив, що спільний офіс, обладнання і мігруючий персонал – це ніяка не афільованість фірм, а кооперація. За його словами, штат нової фірми сьогодні складає до 2 тис чоловік. Він також запевняє, що не новичок у цій галузі.

Генкін також підтвердив, що був засновником компанії «Метсобстар-ХК» Ця фірма також займалася харчуванням. До Генкіна її власником був Микола Гребінник – директор однієї з найбільш відомих фірм, що входять до так званої групи Юрія Іванющенка, «Мезон-К».

Генкін запевняє, що «Геус-груп» не має жодного відношення до Іванющенка. Формально, це правда, адже екс-депутат ніколи не мав прямого стосунку до фірм, що годують армію. Компанії пов’язують здебільшого через його оточення.

Керівник департаменту держзакупівель та постачання мат ресурсів Міноборони Нелі Стельмах говорить, що Міноборони не змогло залучити нові підприємства до харчування солдатів через те, що низка фірм спеціально заблокували проведення торгів. Кілька тижнів поспіль вони зверталися за роз’ясненнями умов тендерної документації по п’ятницям. А чиновники не могли відповісти у відведені три дні, два з яких – вихідні. Тому тендер кілька разів переносили. Далі фірми пішли в антимонопольний комітет зі скаргами, і АМКУ взагалі тендер призупинив.

Так, як попередній контракт добігав кінця, в кінці березня міністерство закупило послугу за спрощеною переговорною процедурою. На переговори запросили тих, хто сам звернувся до закупівельного департаменту із письмовою заявкою. А тому, на тендері опинилися представники «армійської четвірки», та близькі до них структури.

Серед реальних нових облич на торгах був тільки міноборонівський концерн «Військторгсервіс», але він не пройшов за ціною. Потенційно, контракт міг зацікавити бренди, що займаються громадським харчуванням, але вони не стали ризикувати угодою на чотири місяці. В міноборони пояснюють, що строк контракту був розрахований під кошти, які були на рахунках міністерства.

Претензій до старого пулу годувальників – монополія та шлейф скандалів через хабарництво та якість послуг. Тепер новий шанс посилити конкуренцію серед годувальників Міноборони матиме наприкінці літа.  Одна з можливих змін – відмова від поділу харчового замовлення на чотири великі шматки. Дрібніші підряди – більше регіональних постачальників. Крім того, з 1 квітня вартість солдатського харчування подорожчала на 20 гривень і складає 56-58 гривень.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

Хочеш закинути нам тему? Закинь!

Новини

Фігуранти розслідування про оборонку визнали провину у відмиванні і пообіцяли здати спільників

Солом’янський суд Києва затвердив угоди про визнання винуватості двох ексдиректорів і засновників ТОВ «Оптимумспецдеталь» Володимира Волохача і Романа Чуби. Cаме ця фірма була центральною в оборонних схемах Гладковського, Жукова і Рогози, про які в лютому-березні 2019 розповідали журналісти Bihus.Info.

Новини

Під приводом пандемії: що можна купувати без тендеру і яке покарання за зловживання замовників

Від березня 2020 року задля боротьби з COVID-19, замовники можуть купувати необхідні ліки та обладнання у постачальників за спрощеною процедурою. Що це означає та на які товари розповсюджується? Яка відповідальність передбачена для замовників, що зловживають цим правом - пояснює адвокат платформи “Свої Люди” (Bihus.Info) Віталій Гусак.

Новини

НАБУ перевірить ймовірну розтрату 78 млн грн при будівництві сміттєсортувальної станції – “Свої Люди”

Юристи проєкту “Свої Люди” (Bihus.Info) спільно з активістами ГО «Ініціативний рух «Громадський патруль» добились відкриття провадження НАБУ щодо можливої розтрати 78,5 млн грн на будівництві сміттєзвалища на Донеччині.