Нардеп Кива не декларує квартиру в центрі і Toyota з фейковими номерами
Ексрадник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова і борець з наркозлочинністю, а нині народний депутат від партії “Опозиційна платформа – За життя” Ілля Кива у декларації за попередній рік вказав квартиру, в якій не мешкає, і “забув” показати квартиру в центрі Києва, у якій дійсно живе.
Про це йдеться у сюжеті Данила Мокрика та Вадима Поньки для телепрограми «Наші Гроші з Денисом Бігусом».
Якщо вірити декларації парламентаря, він безоплатно мешкає в однокімнатній квартирі, котра належить Сергію Гречанюку (таке ж ім’я у чоловіка прессекретарки Киви Крістіни Гречанюк) і знаходиться в простому будинку на лівому березі міста. Однак, зі слів консьєржа будинку, нардеп тут жодного разу не з’являвся, а у квартирі тривалий час проводиться ремонт.
Сам Кива у коментарі Bihus.Info переконував у протилежному: “Я просто рано починаю, та пізно закінчую. Мої ефірі закінчуються опівночі, о пів на першу ночі. Інколи я повертаюся о першій ночі додому, а прокидаюсь я о сьомій ранку і виїжджаю, після чого у мене ранні тренування”. При цьому, майже щодня нардеп Ілля Кива у супроводі двох охоронців та водія виходить з під’їзду будинку по вулиці Лютеранській, що в центрі міста.
За даними журналістів, квартира, у якій насправді мешкає Кива, має площу 99,2 квадратних метрів, і належать підприємиці, що здає нерухомість в оренду. Схоже за площею житло, але на іншому поверсі, раніше здавали по 46 тисяч гривень на місяць. Сам Кива у коментарі пояснив, що в згаданій квартирі живе його подруга, з якою у нього немає спільного побуту, а є лише “спільний секс”.
Цікаво, що сюди за Кивою приїздить автомобіль Toyota Camry нового модельного ряду. Цінник такого авто нині стартує від 750 тис. грн. Ідентична модель забирала парламентаря з дня народження Георгія Суркіса восени 2019 року і періодично з’являлася під Верховною Радою разом Кивою. Відтак, це авто мало б бути вписане у його майнову декларацію, але воно там відсутнє. Ідентифікувати власника транспортного засобу не вдалося. В Сервісному центрі МВС Bihus.Info повідомили, що номер, з яким їздить Camry, зданий в утилізацію ще в 2017 році і на сьогодні не закріплений за жодним автомобілем. Такі знаки прийнято називати “номерами прикриття”, бо видаються лише оперативним співробітникам, до яких Кива не відноситься.
Єдина задекларована автівка Іллі Киви – Toyota Land Cruiser 200, записана на його брата Дмитра. На ньому ж народний обранець приїжджав святкувати власний день народження в елітний ресторан “Фабіус”, а також у Міністерство внутрішніх справ під час карантину. Номери на вказаній автівці також відсутні у базі Головного сервісного центру МВС.
Не декларує Ілля Кива також видатки на послуги охорони, попри те, що регулярно з’являється у супроводі щонайменше двох охоронців. Середньоринкова вартість утримання двох бодігардів з травматичною зброєю, без урахування водія, може складати понад мільйон гривень на рік, але сам Кива заявляє, що ходить не з охоронцями, а з помічниками. І щонайменше один з охоронців Киви, Олександр Даниленко, справді оформлений помічником нардепа. Але працює він на громадських засадах, а отже не отримує зарплату з держбюджету.
Нагадаємо, торік ми розповідали, як Ілля Кива був засуджений за хабар, але зміг уникнути реального покарання через низку пом’якшуючих обставин, зокрема – наявність у нього довідки з психлікарні.
Народний депутат Ілля Кива у 2019 році отримав 1.2 мільйони гривень доходу від здачі в оренду жомової ями в Полтавській області, яка в дійсності виявилася порослою бур’янами ділянкою без жодних ознак якоїсь діяльності навколо. Про це йдеться в сюжеті Данила Мокрика та Вадима Поньки для телепрограми “Наші гроші з Денисом Бігусом”.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новини5 перевірок за 2 тижні: Антимонопольний досліджує тендери на 10 млн за заявами юристів Bihus.Info
За перші два тижні 2021-го Антимонопольний комітет України (АМКУ) розпочав вже 5 перевірок за заявами юристів проєкту “Тисни” (Bihus.Info). Загальна сума тендерів, які перевіряють антимонопольники, - майже 10 мільйонів гривень.
Юрист проєкту “Свої люди” допоміг журналістці добитись від держорганів інформації щодо пільгових кредитів
Після скарги журналістки Алли Максимчук та юриста Віталія Гусака до Омбудсмена, Рівненська міськрада і Держмолодьжитло нарешті погодились надати документи щодо отримувачів бюджетних кредитів в Рівному.
“На правах анонімності”: як захистити журналістські джерела від розкриття
Чи має право журналіст залишити в таємниці того, хто надав інформацію? В яких випадках розкриття джерела є обов’язковим і як захищені права журналістів під час обшуків - пояснює юристка Bihus.Info Єлизавета Середіна.