Мама-вчителька нардепа без житла – скупила київської нерухомості на 36 мільйонів

Народний депутат від БПП Руслан Сольвар, не вказав у декларації ані житла, ані автомобілів, заявивши, що мешкає у найманій квартирі у місті Фастові. Натомість на матір та родичів депутата записана нерухомість у центрі Києва на десятки мільйонів гривень, а сам він контролює низку компаній, йдеться у розслідуванні Лесі Іванової для «Наших грошей з Денисом Бігусом» .
Народний депутат від БПП Руслан Сольвар, не вказав у декларації ані житла, ані автомобілів, заявивши, що мешкає у найманій квартирі у місті Фастові. Натомість на матір та родичів депутата записана нерухомість у центрі Києва на десятки мільйонів гривень, а сам він контролює низку компаній, йдеться у розслідуванні Лесі Іванової для «Наших грошей з Денисом Бігусом» .
Щороку народний депутат Руслан Сольвар здає практично пусту декларацію. В ній він не має ні житла, ані автівки, а живе Сольвар на депутатську зарплатню. В декларації за 2011 р. увесь його дохід склав 24 тис грн. У 2012 р. нардеп із незазначених джерел отримав 3 млн грн., які одразу витратив. У 2013 р. весь дохід Сольвара – депутатська зарплатня і матеріальна допомога, загалом 235 тис грн. У 2014 р. нардеп отримав 163 тис грн. зарплатні. Минулого, 2015 р., Сольвар задекларував лише 77 тис зарплатні.
В електронній декларації народний депутат згадав, що з 2012 р. винаймає квартиру у 63 кв.м. Фастові. Керівник ОСББ підтвердив, що нардеп справді приписаний у його будинку. Водночас за словами сусідів Сольвар там не проживає, а справжня власниця квартири – Світлана Морковниченко – є співробітницею нардепа.
Водночас 82-річна мати Сольвара – Марія, у минулому – вчителька, володіє нерухомістю загальною вартістю щонайменше 36 мільйонів гривень:
1) Квартира по вул. Звіринецька, 59 (ЖК «Тріумф», бізнес-клас, 2 тис дол./кв.м.): 11 000 000 грн
Чотирикімнатну квартиру на 200 кв.м. у цьому будинку Марія Сольвар придбала у 2011 р. за офіційною ціною у 1,6 млн грн. (200 тис дол). Сьогодні квартири в цьому будинку продають по 2 тис доларів за квадрат. Тож апартаменти Марії Сольвар вже варті 11 мільйонів гривень.
2) Квартира по вул. Гончара, 35 (бізнес-клас, по 2 тис дол/кв.): 7 500 000 грн
Право вимоги на трикімнатну квартиру у 130 кв.м. Марія Сольвар перекупила в 2008 р. Сьогодні квартири без ремонту тут продають по 2 тис дол за квадрат. Тож аналогічне помешкання наразі вартує близько 278 тис дол. або близько 7,50 млн грн.
3) Будинки в селі Рожівка (Броварський р-н, Київська обл.): 18 000 000 грн
У закритому котеджному містечку, попід лісом, із власним озером, Марія Сольвар володіє двома будинками.
Перший, на 604,6 кв.м., практично готовий. У 2007 р. мати Сольвара інвестувала в його будівництво 2,25 млн грн., що за актуальним на тоді курсом складало близько 500 тис дол.
Другий, на 403 кв.м., поки що недобудований. У 2006 р. він обійшовся у 1,20 млн грн., що було еквівалентно 240 тис дол. З урахуванням вказаних сум інвестицій в 670 тис дол, наразі два будинки коштують близько 18 млн грн.
4) Офісні приміщення по вул. Кудрі, 12 і вул. Кудрі, 14: не обраховується
В будинку по вул. Кудрі, 12 Марії Сольвар належить щонайменше три квартири (№5,7, 11), в котрих розташовані офіси. В сусідньому будинку по вул. Кудрі, 14 мати народного депутата володіє квартирою №10.
Окрім того, в деклараціях Руслана Сольвара за усі роки – з 2011 до 2015 – не зазначено автівки ні у власності, ні в користуванні. Разом з тим у 2012 р. Сольвар давав інтерв’ю програмі «Гроші» (1+1), на зустріч із журналістами він приїхав на мікроавтобусі Chevrolet Express, нова така автівка коштує понад 100 тис дол. На запитання, чи його це машина, нардеп відповів: «Так, ось на цій машині я їздив, тому що вона зручна, і відпочивав тут, і обідав, і виходив розмовляв з людьми». Хоча , за даними «Наших Грошей», мікроавтобус був записаний на Валентину Мініч, сестру дружини Сольвара Наталії (розлучені з вересня 2015р.). У деклараціях народного депутата ніколи не була зазначена в користуванні.
Порожня декларація нардепа особливо загадково виглядає на тлі його бізнес-минулого. Руслан Сольвар вперше був обраний народним депутатом від УДАРу в 2012 р. До політичної кар’єри він тривалий час займався бізнесом. Зокрема, у 1997 заснував ПП «Укрторгконтракт-С» (гуртова торгівля), у 1999 р. створив ТОВ «Укрзернотранс» (транспортно-експедційні послуги), у 2001 виступив одним із співзасновників ТОВ «Укрзернотранс-К» (торгівля і перевезення, у 2004 вийшов зі складу власників однак лишався комерційним директором фірми до обрання в парламент), того ж року створив фірму ПП «Фреш Лайн» (діяльність транспортних агентств).
Також із Сольваром пов’язують ще низку фірм, наприклад ТОВ «Метрудтранс», котра займається перевезенням деревини й цього року, за даними «Наших Грошей», отримала від державних лісгоспів близько 117 млн грн. за такі послуги.
Окрім того, пов”язане з оточенням Сольвара ТОВ «Екскомсервіс» цьогоріч виграло два тендери ПАТ «Центренерго» на транспортно-експедиційне обслуговування імпортного вугілля із ПАР в портах (детальніше про те, як розіграли тендер і куди пішли кошти – читайте тут).
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниКиїврада створює комісію для перевірки “Київміськбуду” після розслідування Bihus.Info
Проект відповідного рішення наразі очікує підпису мера Києва Віталія Кличка. В документі, який опубліковано на сайті Київміськради, йдеться про тимчасову контрольну комісію Київської міськради для перевірки інформації з журналістських розслідувань щодо діяльності “Київміськбуду”.
Олексій Азаров контролює шахти в рф і не має санкційних обмежень в ЄС
Син підозрюваного у держзраді Миколи Азарова Олексій має російське громадянство і з травня 2021 р. контролює російську шахту “Ростовская” через довірену особу - Дмітрія Казантаєва. До повномасштабного вторгнення рф в Україну серед контрагентів цієї шахти були європейські компанії.
“Київміськбуд” платив мільярди гривень підрядникам, наближеним до свого ж керівника
Мільярди гривень на підрядні роботи компанія “Київміськбуд”, що на 80% належить територіальній громаді Києва, виплачував фірмам, наближеним до власного президента Ігоря Кушніра. Про це йдеться у розслідуванні Bihus.Info.