Маєток за 11 мільйонів, «недобудована» дача і новенька іномарка: як живуть судді Верховного Суду України
Суддя господарської палати Верховного Суду України Анатолій Ємець володіє будинком площею 470 кв. м у селі Гора під Києвом вартістю майже 11 млн грн. Про це ідеться у сюжеті Юлії Самсонової для програми «Наші гроші. Досудилися». Маєток оформлений на дружину судді Ларису, що має офіційний дохід менше 3 тис. грн на місяць.
Суддя господарської палати Верховного Суду України Анатолій Ємець володіє будинком площею 470 кв. м у селі Гора під Києвом вартістю майже 11 млн грн. Про це ідеться у сюжеті Юлії Самсонової для програми «Наші гроші. Досудилися». Маєток оформлений на дружину судді Ларису, що має офіційний дохід менше 3 тис. грн на місяць.
Днями котедж виставили на продаж. Планують виручити $400 тис. (майже 11 млн грн.). Згідно з оголошенням, будинок має чотири спальні, три санвузли, кабінет, гостинну з дров’яним каміном, мансардний поверх з кухнею, фінську сауну та тренажерний зал. На додаток – критий басейн та два гаражі у дворі.
«Я працюю суддею майже 27 років. Я отримав житло в першій інстанції, в апеляції і в Верховному Суді, – пояснює походження майна Анатолій Ємець. – В Запоріжжі в мене був будинок, який я продав. На ці кошти я отримав квартиру, а через рік обміняв цю квартиру на будинок, доплативши кошти».
Після виходу сюжету в ефір оголошення про продаж будинку, що був придбаний, як стверджує суддя, на його легальні доходи, було видалене з мережі Інтернет.
В електронну декларацію Анатолій Ємець також вніс позашляховик Volkswagen Touareg 2014 року випуску та чверть мільйона гривень готівкою. Він переконує: суддівська зарплата у 30 тис. грн на місяць дозволяє володіти усім цим майном. «Моя заробітна платня більше 300 тис. складає (на рік – ред.), – каже Анатолій Ємець. – Я працюю суддею майже 27 років. У Верховному Суді я 8 років працюю. Помножте 330 або 350 тис. на 8 років, то це, напевно, буде більше 2,5 млн».
Суддя Анатолій Ємець розраховує потрапити до нового Верховного Суду та вже подав документи для участі в конкурсі.
Його колега по господарській палаті ВСУ Тетяна Жайворонок мешкає у заміському будинку площею понад 300 кв. м. у селі Малютянка під Києвом. Маєток оформлений на чоловіка судді – Володимира Шипко. До вересня цього року він працював суддею Київського апеляційного господарського суду.
Подружжя володіє двома позашляховиками. Volkswagen Touareg 2008 року випуску належить Володимиру Шипко. Тетяна Жайворонок у травні 2016 року придбала новенький Volkswagen Tiguan. Його вартість, згідно з декларацією, становить 770 тис. грн.
Як стверджує суддя, 250 тис. грн для купівлі цієї машини вона одержала від здачі майна в оренду у 2015 році. 150 тис. грн її орендар сплатив наперед вже у цьому році. Ще 250 тис. грн суддя нібито отримала від продажу цього річ свого старенького Peugeout 307 xs. У той час, коли Тетяна Жайворонок перестала бути власником цієї автівки, машина тієї ж марки, моделі і року випуску з’явилася у її зятя Олександра Ющака. Однак навіть якщо суддя дійсно одержала усі перелічені доходи, для купівлі машини їй все одно знадобилося б ще 120 тис. грн – це її зарплата за півроку роботи.
Тетяна Жайворонок також розраховує потрапити до нового Верховного Суду і вже подала документи для участі в конкурсі.
Суддя палати в адміністративних справах ВСУ та колишній голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів Ігор Самсін також має заміський будинок площею майже 300 кв. м у селі Шпитьки під Києвом. У декларації він вказаний як недобудова, однак насправді маєток добудований і обжитий. Сусіди судді у Шпитьках стверджують, що будинку вже більше 10 років. Поруч з маєтком знаходиться два гаражі, хоча у декларації судді немає жодної машини. Під час одного з візитів вдалося помітити припарковану у дворі автівку.
«Я вже два роки оформляю, – каже Ігор Самсін. – Я придбав старий будинок 10 років тому. І на його місці 10 років будую. Це моє право – оформляти його чи не оформляти. Інша справа, коли я хотів би його відчужити, то я не зміг би його відчужити, бо в мене нема правоустановчих документів. Ось і все».
Насправді, неоформлене право власності дозволяє уникнути сплати податків. «До моменту державної реєстрації права власності він не платить податок на нерухомість за цей об’єкт, – пояснює адвокат Роман Титикало. – Він не відображається в реєстрі як об’єкт права власності, відповідно на нього не може бути звернено стягнення, його не видно у відкритому реєстрі».
Суддя Ігор Самсін запевняє, що не планує брати участь у конкурсі до нового Верховного Суду. Однак станом на зараз це не означає, що він не потрапить до нового органу. Чинні судді ВСУ одноголосно підтримали подання до Конституційного Суду України з проханням визнати ліквідацію Верховного Суду України і конкурсу до нового Верховного Суду неконституційними. Вони розраховують, що будуть переведені туди поза змаганням.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниКиїврада створює комісію для перевірки “Київміськбуду” після розслідування Bihus.Info
Проект відповідного рішення наразі очікує підпису мера Києва Віталія Кличка. В документі, який опубліковано на сайті Київміськради, йдеться про тимчасову контрольну комісію Київської міськради для перевірки інформації з журналістських розслідувань щодо діяльності “Київміськбуду”.
Олексій Азаров контролює шахти в рф і не має санкційних обмежень в ЄС
Син підозрюваного у держзраді Миколи Азарова Олексій має російське громадянство і з травня 2021 р. контролює російську шахту “Ростовская” через довірену особу - Дмітрія Казантаєва. До повномасштабного вторгнення рф в Україну серед контрагентів цієї шахти були європейські компанії.
“Київміськбуд” платив мільярди гривень підрядникам, наближеним до свого ж керівника
Мільярди гривень на підрядні роботи компанія “Київміськбуд”, що на 80% належить територіальній громаді Києва, виплачував фірмам, наближеним до власного президента Ігоря Кушніра. Про це йдеться у розслідуванні Bihus.Info.