Криворізький суддя виселив людей і отримав їхню квартиру
Суддя Жовтневого райсуду Кривого Рогу Олексій Пустовіт у березні 2014-го […]
Суддя Жовтневого райсуду Кривого Рогу Олексій Пустовіт у березні 2014-го прийняв рішення зняти з реєстрації чотирьох громадян, що користувалися комунальною квартирою по вул. Січеславська, 40. Незабаром суддя звернувся за службовим житлом і отримав у користування саме цю квартиру. Протягом 2015-го він прописався в ній, приватизував житло і продав його, про що не зазначив у електронній декларації. Про це йдеться у сюжеті журналіста Марини Ансіфорової для програми «Наші гроші. Досудилися».
Криворізька міськрада звернулася до райсуду Кривого Рогу з проханням позбавити права користування комунальною квартирою чотирьох громадян, тому що вони не жили у ній з 1998 року і не оплачували комунальні послуги.
Задовольнивши позов міськради і повернувши квартиру місту, суддя Олексій Пустовіт подав на розлучення з дружиною, залишив їй усю спільну нерухомість і звернувся до голови суду за отриманням службового житла. Це сталося наприкінці 2014 року. Незважаючи на розлучення, Олексій Пустовіт та його дружина Яна продовжують жити разом. «У нас восстанавлюються сімейно-брачні отношенія з середини 16-го року,» – стверджує суддя.
Аби довести необхідність поліпшення житлових умов, суддя на півроку прописався у гуртожитку Автотранспортного коледжу Кривого Рогу. Однак співробітники гуртожитку кажуть, що Олексій Пустовіт там жодного разу не ночував.
Навесні 2015-го суддя отримує службове житло, з якого виписав попередніх мешканців, та приватизує його. А восени того ж року продає. Стверджує, що продав квартиру площею 35 кв м за 36 тисяч гривень, тобто $1700. «То вона зовсім маленька. Простими словами – вона убита. Отак коштує. Все мінять потрібно було,» – так суддя обґрунтував таку невелику ціну житла. Місцеві ріелтори оцінюють таку квартиру у $9000-12000.
Дохід від продажу у 2015-му службового житла суддя не вказав у електронній декларації за цей рік. За декларування недостовірних даних встановлена адміністративна та кримінальна відповідальність – залежно від вартості прихованого майна. Відповідальність за брехню в деклараціях настає, якщо вартість прихованого – більше 100 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Тож у цьому випадку, якщо НАЗК не зможе або не захоче довести, що реальна вартість квартири більша за 36 тисяч грн., суддя може уникнути відповідальності.
Повний випуск “Наші гроші. Досудилися” дивіться тут:
___________________________________
У підготовці матеріалу використовувалась інформаційно-аналітична платформа Youcontrol. Youcontrol - повне досьє на кожну компанію України.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниОчільник Бюро економічної безпеки будує готель на курорті разом з двома генералами СБУ
В.о. директора Бюро економічної безпеки Едуард Федоров разом з дружиною будують готельний комплекс на лижному курорті с.Мигове, що в Чернівецькій області. Землю під цим об’єктом Федорови забудовують разом з родинами ще кількох високопоставлених правоохоронців. Про це повідомляється в сюжеті Лесі Іванової для Bihus.Info
Київрада створює комісію для перевірки “Київміськбуду” після розслідування Bihus.Info
Проект відповідного рішення наразі очікує підпису мера Києва Віталія Кличка. В документі, який опубліковано на сайті Київміськради, йдеться про тимчасову контрольну комісію Київської міськради для перевірки інформації з журналістських розслідувань щодо діяльності “Київміськбуду”.
Олексій Азаров контролює шахти в рф і не має санкційних обмежень в ЄС
Син підозрюваного у держзраді Миколи Азарова Олексій має російське громадянство і з травня 2021 р. контролює російську шахту “Ростовская” через довірену особу - Дмітрія Казантаєва. До повномасштабного вторгнення рф в Україну серед контрагентів цієї шахти були європейські компанії.