Харківські комунальники, що розпиляли мільйон на тендері, отримали кримінальну справу

Через переплату у мільйон гривень на закупівлі тягачів, прокуратура розпочала провадження проти посадових осіб КП “Харківспецбуд”. Справу відкрито за статтею “шахрайство”.
Про це у відповідь на звернення юристів проекту “Тисни” повідомили з Харківської місцевої прокуратури №5.
Як з’ясували активісти ГО “Харківський антикорупційний центр”, комунальне підприємство “Харківспецсуд” уклало угоду з ТОВ «Спецтехніка+» щодо постачання сідельного тягача вартістю 2,898 млн. грн. Водночас, пропозицію тендерного суперника – ТОВ «КОНКОРД», що запропонував найменшу ціну – 2,3 млн. грн. відхилили ніби то тому, що переможець “не погоджувався з проектом договору”.
“Комунальники не провели найпростішого маркетингового дослідження, – переконаний юрист проекту “Тисни” Євген Воробйов. – Варто лише забити, скільки коштує такий тягач у Google, і одразу видно – ціну завищено щонайменше на мільйон”.
Варто відзначити, що минулого року ПАТ «Чернігівобленерго» придбало такий самий тягач за 1,33 млн. грн. А у Києві СБУ схожий за параметрами сідельний тягач МАЗ-5440С9-520-030 придбало за 1,72 млн. грн.
Більше того, за даними активістів-антикорупційників, подібна техніка продається від 1.2 млн. грн.
За попередньою правовою кваліфікацією, посадовим особам КП “Харківспецбуд” інкримінують ч.1 ст.190 КК України, а саме заволодіння коштами шахрайським шляхом. Досудове слідство триває. Юристи “Тисни” слідкують за його перебігом.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!





Новини
Усі новиниТесть нардепа Дубневича розповів як його “вписували” у фірми з мільйонними активами
Тесть народного депутата та фігуранта корупційної справи щодо розкрадання десятків мільйонів гривень “Укрзалізниці” Ярослав Дубневич Мирослав Швидкий, який за документами є власником львівської компанії “Передзвін”, розповів журналістам, що у фірмі виступає виключно як “підставне лице”. Про це йдеться в розслідуванні Мар’яни Сич та Максима Опанасенко для Bihus.Info.
Бюро економічної безпеки: головне про функції та структуру нового правоохоронного органу
Український бізнес роками страждав від візитів податкової міліції та економічного департаменту СБУ. Та, схоже, у підприємців нарешті з’явився шанс позбавитись від надмірного тиску правоохоронців. Обережну надію дає ухвалений 28.01.2021 Верховною Радою законопроєкт № 3087-д "Про Бюро економічної безпеки" (БЕБ), що фактично створює єдиний правоохоронний орган для розслідування економічних кримінальних правопорушень. Про його функції, структуру та особливості роботи - розповідає адвокат Bihus.Info Євген Воробйов.
Bihus.Info виграли суд у колишнього секретаря РНБО Турчинова
Після чотирьох років судової тяганини Верховний суд став на сторону журналістів у справі проти Олександра Турчинова. Йдеться про позов Турчинова через сюжет про лотерейну монополію, який команда Bihus.Info випустила у 2017-му році.