Новини

Екстесть заступника керівника ОП Татарова зареєстрував ФОП за адресою благодійного фонду з орбіти Каськіва

4429833718698577197588306016349278673305600n.jpg
FacebookTwitterTelegram

Колишній тесть заступника керівника Офісу президента Олега Татарова Олександр Павлушин у травні 2022-го зареєстрував ФОП на Закарпатті. Юридична адреса реєстрації приватного підприємця Павлушина – недобуд у с. Пилипець. Разом з ним у цьому ж недобуді зареєстрований благодійний фонд, який веде до чиновника часів Януковича Владислава Каськіва, не покараного за крадіжки мільйонів на національних проектах. 

Про це йдеться в сюжеті Bihus.Info.

До того, як відкривати ФОП у Пилипці, екстесть Татарова був приватним підприємцем на Кіровоградщині, де займався пасажирськими перевезеннями. Проте на третій місяць після повномасштабного вторгнення росії в Україну, Павлушин вирішив змінити сферу діяльності – з перевезень на “надання інших послуг бронювання”. Екстесть Олега Татарова зареєструвався у Пилипці не зважаючи на те, що ані у нього, ані у Татарових на Закарпатті жодної нерухомості у власності немає.

Разом з колишнім тестем Татарова за однією юридичною адресою зареєстрований благодійний фонд “Боржавська надія”, який належить Герноту Ляйтнеру. Саме австрієць Ляйтнер у 2020-му презентував в ОП Володимира Зеленського “нову-стару” ідею збудувати курорт на Закарпатті, зокрема в Пилипці.

Як повідомляла програма “Схеми”, йшлося про ідею забудови саме тієї землі, на якій в часи Януковича обіцяли реалізувати національний проект “Олімпійська надія-2022” під керівництвом Владислава Каськіва. Наразі ці ділянки перебувають під арештом в рамках кримінального провадження щодо заволодіння коштами, виділеними на реалізацію національних проєктів.

Гернот Ляйтнер, за інформацією журналістів-розслідувачів і детективів НАБУ, може бути довіреною особою Владислава Каськіва і пов’язаних з ним олігархів з команди Януковича. “Детективи в ході розслідування окремого епізоду знайшли докази і встановили, що іноземний інвестор, якій зголосився будувати цей гірськолижний курорт в Закарпатській області, може бути пов’язаний або навіть підконтрольний колишньому керівнику Держінвестпроекту, його родичам та іншим особам”, – у 2021 році повідомила речниця НАБУ журналістам “Схем”.

НАБУ і САП також розслідують розкрадання мільйонів, виділених на реалізацію національних проектів за часів Януковича. Однак попри те, що підозри в рамках розслідування отримали кілька колишніх посадовців, директори приватних підприємств, на які виводились кошти, і навіть двоюрідний брат екс-голови «Держінвестпроекту» Владислава Каськіва, сам Каськів у цій справі підозру не отримав.

Не фігурувати у ключовому кримінальному провадженні щодо корупції часів Януковича Каськіву дозволили умови його екстрадиції з Панами. За ними слідство з усіх кримінальних епізодів, які сталися на момент екстрадиції (2017 рік) може інкримінувати Каськіву лише один. Панама видала Каськіва у дрібній справі за підозрою у заволодінні в 2012 році 7,5 млн. грн. за договором про надання фіктивних рекламних послуг.

Адвокатом Каськіва тоді був Олег Татаров. Він публічно коментував історію  екстрадиції його підзахисного. “ГПУ у своєму листі прямо це зазначила та гарантувала виконання обов’язків щодо дотримання меж кримінальної відповідальності виданої особи, які визначені в договорі. Цитую положення ч.1 ст.15 договору: «Запитуюча Сторона не може затримати або взяти під варту, ув’язнити або віддати до суду видану особу за злочин інший, ніж той, у зв’язку з яким був направлений запит про видачу і який було скоєно до видачі», – заявляв Татаров в інтерв’ю виданню “Закон і Бізнес”.

У відповідь на запит Bihus.Info в САП повідомили, що сторона обвинувачення зверталась до компетентних органів Республіки Панама з проханням надати згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та обрання запобіжного заходу відносно Каськіва [у справі про розкрадання коштів нацпроектів], однак правоохоронці отримали негативну відповідь.

 

Кримінальне провадження, де фігурував заступник керівника Офісу президента Олег Татаров, закрили у квітні 2022 року. Його підозрювали в причетності до дачі хабара за фальсифікацію експертизи в епізоді про заволодіння коштами Національної гвардії. 

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      “Піраміда дронів”: затримано підозрюваних, які ошукали українців на 45 млн під приводом продажу дронів для ЗСУ

      У кримінальному провадженні, яке розслідується за злочинною схемою із  “закупівлі” БПЛА для ЗСУ, фігурантам справи були оголошені підозри. Інтереси постраждалих волонтерів в даному провадженні представляє адвокат проєкту “Свої Люди” (Bihus.Info) Юрій Мельник.

      Ми вплинули

      Очільник Київського метрополітену Брагінський написав заяву про звільнення після сюжету Bihus.Info

      Начальник комунального підприємства "Київський метрополітен" Віктор Брагінський написав заяву про звільнення після розслідування журналістів Bihus.Info про статки його рідні.

      Новини

      В очільника “Київського метрополітену” знайшлася незадекларована “колишня” дружина зі статками на мільйон доларів

      Журналісти Bihus.Info з’ясували, що офіційно колишня дружина директора КП “Київський метрополітен” Віктора Брагінського, не маючи співмірних доходів, стала власницею активів вартістю в мільйон доларів, а сам Брагінський декларує дивні грошові подарунки від рідні. Про це йдеться в сюжеті Bihus.Info.