Новини

Депутатські колекції: що цінують у харківській міськраді?

FacebookTwitterTelegram

Давтян та Аріх мають соболині шуби. Найбагатший Бондаренко тримає VERTU як сувенір. Телефоном за 4 тисячі євро не користується через відсутність Facebook. У Кернеса, Куценка і Давтяна по 11 годинників.

Депутати твердять – гонитви за кількістю у них нема. Щиров, який у дитинстві колекціонував вкладиші від жуйок, тепер нумізмат. Голова Холодногірської райради Мусєєв показав ЧЕСНО колекцію дзвоників.

За правилами подання електоронної декларації, необхідно вказувати цінне майно, вартість якого перевищує поріг 68 тис. грн.

Прогульник та лендлорд міськради Станіслав Косінов задекларував лише 1 картину, і розповідає, що її доля була нелегкою:

“Ее у меня  однажды украли. В дом залезли домушники и брали все, что видели. Но благодаря хорошей работе правоохранительных органов, мне ее вернули”.

Лідер фракції “Солідарність” Олександр Давтян задекларував 40 ікон, 182 картини, 2 шуби з соболя, меблі, ювелірні вироби, колекції вин, коньяків та віскі.

Все картины находятся в разных местах, дома они не помещаются. Я выставлял в музее коллекцию своих картин, люди могли прийти посмотреть. Я платил музею, а выставка была бесплатная. Каталог напечатал и людям дарил”, – каже Давтян.

ЧЕСНО вдалося побувати в офісі депутата Давтяна: кабінет і всі супутні приміщення виглядають, наче музей. Але фотографувати депутат не дозволив.

Старовинні ікони, на всіх стінах картини – від молодих сучасних художників до відомих авторів, таких як Маковський, Вялов, Бродська, Лой та інші.

За картину “Любители соловьев” художник Маковський отримав звання академіка, оригінал картини висить у Третьяковській галереї. Олександр Давтян володіє авторською копією цієї картини, яких в світі лише три.

Депутат дозволив сфотографувати лише одну картину, вона написана Харківським автором Ганною Акішиною – і називається “Свято” . На ній зображений Держпром як символ Харкова.

Меня интересовали всегда картины и художники, связанные с нашим городом. Поэтому у меня в коллекции немало  харьковских живописцев.

Колекцією живопису депутат Давтян захоплюється набагато більше, ніж своєю колекцією алкоголю: Я спиртное не очень люблю. Когда есть какие-то мероприятия, я угощаю друзей. Что его коллекционировать, пить надо!

Щодо того, що є найдорожчим в його колекції алкоголю, депутат не захотів говорити.

Найпопулярнішим цінним майном у харківських депутатів виявились наручні годинники. Загалом, кожен третій депутат володіє коштовним годинником, а деякі навіть не одним.

Годинники: депутати полюбляють BREGUET, Ulysse Nardin та Philippe Patek

По 11 годинників мають однопартійці, багатії Харківської міськради – Олександр Давтян та Сергій Куценко. Стільки ж налічує колекція міського голови Генадія Кернеса. Але депутати переконують, що змагатися з мером поки не збираються: Я не гонюсь за Кернесом, я не амбициозный человек, у меня есть столько, сколько мне надо. Бог даст – появятся новые, – коментує лідер “Солідарності” депутат Давтян.

Куценко коментує: Никогда не ставлю себе цели кого-то превзойти, с кем-то соревноваться, тем более в часах. Если куплю еще одни, то не потому, что они будут 12-ми, а только если понравятся. Есть модели, которые мне больше нравятся и я одеваю их чаще.

Навіщо депутат Мусєєв колекціонує дзвоники?

Якщо одні депутати колекціонують годинники або ікони, то в члена фракції  “Відродження” Харківської міськради своє оригінальне хоббі. Голова Холодногірської райради Максим Мусєєв колекціонує дзвоники.

Собираю давно, что-то сам приобрёл, что-то подарили. Колокольчики не особо ценные, но очень разнообразные. Вот еду с командировки с небольшим пополнением коллекции.Смысл коллекционирования заключается в индивидуальном отношении к истории появления каждого экземпляра в коллекции. Начал собирать лет 10 назад. Первый колокольчик мне подарила крестная на именины, – розповідає Мусєєв.

Навіщо Бондаренкові VERTU, а Сітенку дорогий домашній кінотеатр?

Один із найбагатіших депутатів міськради Андрій Бондаренко задекларував стільниковий телефон VERTU, але зізнається, що ним не користується, бо там немає Фейсбуку: Не знаю стоимости телефона и сколько он стоит, этот телефон ценен мне как подарок, мне его подарила любимая женщина пару лет назад. Он лежит в машине, пользуюсь я другим, потому что там есть Фейсбук.

Голова харківської “Самопомочі” Тарас Сітенко має домашній кінотеатр, але користується ним як звичайним телевізором: Это обычный  домашний кинотеатр с экраном 42 диагональю. Купил его много лет назад. Задекларировал, потому что дорогая фирма. (Bang&Olufsen – прим. авт).

Депутат Щиров спершу колекціонував вкладиші від жуйок.

Депутат від “Відродження” Олександр Щиров має колекцію монет та книг і картин. Раніше збирати монети було популярним хоббі, але в міськраді він єдиний нумізмат. Принаймні, про це свідчать декларації. Ещё с детского сада я собирал ключи, вкладыши от жевательных резинок и позже – монеты. Почему мне нравилось собирать монеты, сейчас уже и не припомню, но наверное я ощущал, что это мой личный капитал, который со временем превратится в раритетные драгоценности. Я ни разу не считал сколько монет у меня, но все они для меня очень дороги, ведь большинство еще с детства. Не на всех монетах мне удалось распознать год, некоторым уже 250 и более лет.

Також депутат Щиров володіє колекцією книг, вони зберігаються вдома на полицях: Самая любимая книга – это “Кобзарь” Тараса Шевченко, так как она мне досталась от двоюродной бабушки, которая родилась в 1910 году, а книга была издана задолго до ее рождения.

Двоє Харківських депутатів від “Відродження”  – секретар міськради Олександр Новак та Ігор Аріхзадекларували зброю – рушницю та мисливський карабін.

На жаль, ми не змогли дізнатись, на кого полює секретар міськради Олександр Новак, бо почувши, що йому дзвонить Громадський рух ЧЕСНО, він кинув слухавку. Сподіваємося, він візьме приклад у своїх колег по фракції і зрозуміє, що відкритим та доступним до громадян бути не страшно, а на його відповідальній посаді – це ще й необхідно.

Громадський рух Чесно

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Юридична допомога для журналістів: куди і як повідомляти про воєнні злочини окупантів та порушення чиновників

   Юридичний проект “Свої Люди” від Bihus.Info відновлює роботу. Журналісти та громадські активісти зі всіх регіонів України можуть звернутися по допомогу з написанням заяв та скарг, допублікаційною експертизою та правовими консультаціями, а також за супроводом у судових справах.

   Новини

   Касація скасувала рішення судів, які змушували журналістів спростовувати розслідування про Семочка

   14 грудня 2022 року Верховний суд (Касаційний цивільний суд) скасував усі рішення попередніх інстанцій по справі “Семочко проти журналістів”, якими телевізійне розслідування про Сергія Семочка було визнане недостовірним та підлягало спростуванню, і скерував справу на повторний розгляд в першу інстанцію, тобто “з нуля”.

   Новини

   “Аби вивезти друга, ми перевдягли його у священника”: розповідь залізничника, який пережив окупацію Херсона та виходив на проукраїнські мітинги

   Херсон пробув в окупації вісім місяців. Після того, як Збройні Сили України вибили росіян з міста, світ дізнався про чергові воєнні злочини окупантів. Гуманітарна криза, грабежі, залякування, зникнення або вбивства людей ─ це те, що пережили херсонці, які, попри присутність російських військових в місті, в перші тижні окупації масово виходили на проукраїнські мітинги ─ аж поки по них не відкрили вогонь. Як росіяни захоплювали місто, грабували його та залякували мешканців ─  у розповіді залізничника, який в окупації провів два місяці.