Важливо
Новини

Bihus.Info виграли суд проти екснардепа Андрія Деркача

FacebookTwitterTelegram

Журналісти і юристи Bihus.Info виграли апеляцію у екснардепа Деркача, який позивався до редакції через сюжет про незаконне отримання землі в Конча-Заспі.

Деркач подав позов до редакції ще в далекому 2019 році, після виходу сюжету Олександра  Курбатова “Оточення депутата, що допоміг Зеленському розпустити Раду, отримало 42 га в Конча-Заспі”. 

В розслідуванні йшлося про те, що за 21 рік роботи у Верховній Раді Андрій Деркач став найбагатшим нардепом від Сумщини. А помічники Деркача отримали 41,5 гектарів заповідної землі під Києвом вартістю у десятки мільйонів доларів. Таким чином, вони побили рекорд, який належав Юрі Єнакієвському, 35-гектарний маєток якого вважався найбільшим після Межигір’я Януковича.

Тоді ще народний депутат Андрій Деркач хотів визнати недостовірною інформацію з сюжету та спростувати її, а також отримати 50 000 грн моральної шкоди. 

Минулого року в першій інстанції Шевченківський районний суд м. Києва задовольнив вимоги екснардепа частково. Однак юристи Bihus.Info успішно подали апеляційну скаргу та майже через рік, 08.06.2022 року Київський апеляційний суд скасував рішення попередньої інстанції та відмовив у задоволенні вимог Деркача у повному обсязі.

Юридичну підтримку в цьому кейсі здійснювали адвокати “Платформи прав людини”  Олександр Бурмагін та Євген Воробйов.

Крім того, після сюжету Bihus.Info суд наклав арешт на землі вартістю понад мільярд гривень, пов’язані з Деркачем.

Рішенням Касаційного цивільного суду ВС активи Киви визнали “незаконно набутими”, а отже такими, що мають бути стягнені в дохід держави. Це – перше подібне рішення КЦС ВС у справах конфіскації необгрунтованих активів в історії України.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Ми вплинули

   Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука

   Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.

   Новини

   Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів

   Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.