Важливо
Новини

300 мільйонів гривень для помічників нардепів: як депутати роздають бюджетні кошти родичам, бізнес-партнерам та сусідам

6664848823231838646023645071253437564321792n.jpg
FacebookTwitterTelegram
Понад 300 мільйонів гривень впродовж цього року народні депутати можуть витратити на виплату зарплати своїм помічникам, серед яких нерідко зустрічаються родичі та бізнес-партнери самих нардепів. Про це йдеться в сюжеті Анастасії Усенко для Bihus.Info.

Так, наприклад, більше 1,1 млн гривень за два роки роботи парламенту отримав Олександр Сітак – помічник народного депутата від “Слуги Народу” Миколи Тищенка і, водночас, є бізнес-партнер родини Тищенка. Спільно з дружиною нардепа Аллою Барановською він володіє компанією, яка опікується столичним рестораном “Рішельє”. А брат Олександра – Віталій Сітак – теж спільно з Барановською – володіє компанією, яка займається рестораном “Велюр”.
Крім того, журналісти Bihus.Info вже розповідали, що Микола Тищенко з родиною проживають у квартирі, яка належить Віталію Сітаку в одному з найдорожчих житлових комплексів столиці – PecherSKY. Тищенко з дружиною Аллою Барановською також користуються двома паркомісцями у цьому ЖК, які так само записані на Віталія Сітака. 

Чим саме займається Сітак і в чому полягає його допомога Тищенко журналістам не пояснив.

Микита Шефір, син першого помічника президента Сергія Шефіра, працює за трудовим договором помічником народного депутата від “Слуги Народу” Юрія Кісєля. Нардеп Кісєль відомий тим, що його дружина минулоріч стала власницею землі та будинку в Іванковичах, які раніше належали президенту Володимиру Зеленському. До продажу маєтку у інтерв’ю виданню “Українська правда” сам Зеленський заявляв про те, що випадковій людині продати його не може, бо по-сусідству живуть його найближчі друзі, серед яких і Сергій Шефір. Це може свідчити про надзвичайну близькість нардепа до родин президента та його першого помічника.

За два роки роботи парламенту Микита Шефір отримав майже 600 тисяч гривень заробітної платні. У коментарі журналістам Bihus.Info він не пояснив чим саме займається як помічник і зазначив, що краще розповісти про його діяльність може сам Юрій Кісєль. 

“Слуга Народу” Андрій Холодов взяв помічницею Лесю Васильченко – бізнес-партнерку своєї дружини Катерини Шаховської. Жінки є співзасновницями компанії ТОВ “АПАРТМЕНТ БІЛДІНГ ЛТД”, основний вид діяльності якої – оренда нерухомості. Крім того, зараз Леся Васильченко є однією з співвласниць компанії ТОВ “ЮКРЕЙН РІАЛ ЕСТЕЙТ”, якої раніше співволоділа дружина Андрія Холодова. За два неповних роки Леся Васильченко отримала більше 700 тисяч гривень виплат з бюджету.

Народна депутатка від “Слуги Народу” Марина Нікітіна на початку роботи у парламенті взяла помічником за трудовим договором свого чоловіка Олександра Нікітіна. За півроку роботи у дружини Олександр отримав більше 100 тисяч гривень заробітної плати. Нині Олександр Нікітін значиться помічником на громадських засадах (безоплатно) у колеги дружини – Олександра Кабанова. За трудовим договором Олександру Кабанову допомагає і Аліна Кузнєцова – дружина депутата від  ”Слуги народу” Олександра Кузнєцова. За півтора роки жінка отримала більше 600 тисяч гривень виплат з бюджету. 

У постанові Верховної Ради України “Про фінансове забезпечення діяльності народних депутатів України” йдеться про встановлений місячний фонд для оплати праці помічників-консультантів народного депутата – це 25 прожиткових мінімумів, встановлених на початок календарного року. У грудні депутатський фонд складає – 50 прожиткових мінімумів. Впродовж 2021 року кожен народний депутат отримує майже 740 тисяч гривень з бюджету на виплату заробітної плати помічникам. 

З повною таблицею витрат на зарплати помічників народних депутатів, яку у відповідь на інформаційний запит від Апарату Верховної Ради України отримали журналісти Bihus.Info, можна ознайомитися в додатку:

Зарплати помічників1

 

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Ми вплинули

   Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука

   Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.

   Новини

   Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів

   Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.