Новини

Журналісти “Наших грошей” подали апеляційну скаргу у справі щодо нападу зятя Чеботаря

1.jpg
FacebookTwitterTelegram

Журналісти програми “Наші гроші з Денисом Бігусом” подали до Києво-Святошинського суду апеляційну скаргу у справі щодо нападу і грабежу знімальної групи зятем заступника міністра МВС Сергія Чеботаря.

Нагадаємо, 7 лютого Києво-Святошинський районний суд закрив справу на підставі постанови, винесеної у 2016 році слідчим Ірпінського відділу Нацполіції в Київській області Сергія Захарченко. Про існування такої постанови стало відомо безпосередньо під час судового засідання. Раніше постанова про закриття справи визначалась як підробка, згідно поясненням самого слідчого: Захарченко протягом 2 років стверджував, що її не підписував.

За фактом підробки його підпису відкрите ще одне кримінальне провадження.

Однак, 7 лютого Сергій Захарченко у залі суду він змінив покази і всупереч усім своїм попереднім поясненням заявив, що підписав постанову про закриття у 2016. На усі додаткові запитання (процесуальні дії щодо внесення постанови в реєстр тощо) Захарченко відповів: “не пам”ятаю”.

Тоді слідчий вважав, що журналісти під час виконання свої професійних обов’язків перевищили свої службові повноваження. Доказів нападу зятем заступника міністра МВС Олегом Поліщуком на знімальну групу слідчому виявилось недостатньо.

Також апеляційну скаргу подав і  Ірпінський відділ Києво-Святошинської місцевої прокуратури. Про це у коментарі журналістам “Наших грошей” розповів заступник прокурора Київської області Ярослав Бендик:

  • Прокуратура не погоджуючись з прийнятим рішенням вже внесла апеляційну скаргу.

Щодо слідчого Сергія Захарченка, який виніс постанову про закриття справи, то прокурор зазначив, що “його допитуватимуть в рамках кримінального провадження за фактом підробки документів”.

2015. Напад на журналістів

Нагадаємо, три роки тому наприкінці  квітня під час зйомок маєтку родини заступника міністра МВС Сергія Чоботаря у Лісниках на тележурналістів “Наші гроші” напав зять Чеботаря Олег Поліщук. Перший напад біля домоволодіння Чеботарів зафіксовано на відео, зять посадовця гнався за оператором і кричав своєю працівнику “Неси ножа!” Відео нападу долучено до матеріалів справи.

Невдовзі після цього інциденту, Поліщук повернувся з двома помічниками. Нападники під’їхали на білому “Фольксвагені Транспортер”, перегородили дорогу знімальній групі, вдерлися до авто знімальної групи та вчинили грабіж відібравши камеру та відео реєстратор. Окрім того завдали ушкоджень оператору. Автомобіль нападників належав керівнику транспортної компанії Олега Поліщука – Сергію Гаврилко, який разом із Поліщуком також здійснював напад. Вже наступного дня після нападу автомобіль офіційно переоформлено на іншу особу.

За фактом нападу на журналістів проекту “Наші гроші” порушено кримінальне провадження за двома статтями: ст.186 ч.2 (“Грабіж, поєднаний з насильством”, через викрадення у журналістів відеокамери та відеореєстратора) і ст.171 ч.1 (“Умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів”).

Прокуратура Києво-Святошинського району, протягом двох місяців, не спромоглася висунути навіть повідомлення про підозру людині, напад якої зафіксовано на відео. Через “неефективність проведення досудового розслідування” 19 червня 2015 року прокуратура Київської області передала справу до прокуратури міста Ірпінь.

2016. Спроба закриття справи #2

Подальше досудове розслідування тривало два роки. В цей час слідчі двічі виносили постанови про закриття справи. І якщо першу, винесену у 2015 році, прокуратура скасувала, то другу, винесену 1.06.2016 – не скасовано, оскільки слідчий тоді підтвердив, що вона підробна.

У відповідь на запит журналістів ще у 2016 році Києво-Святошинська місцева прокуратура повідомила, що постанова про закриття кримінального провадження від 1.06.2016 – недійсна, бо вона не виносилась, і в ЄДР не внесена.

За фактом підробки документів Нацполіція провела службове розслідування. В матеріалах розслідування йдеться, що слідчий Захарченко не підписував постанову про закриття справи. За фактом підробки підпису відкрите іще одне кримінальне провадження. Всі матеріали службового розслідування та витяг з ЄДР  щодо підробки підпису містяться в матеріалах справи щодо нападу на журналістів.

2017. Розгляд справи в суді

Поки тривало розслідування щодо підробки документів  – справу щодо нападу на знімальну групу передали до Києво-Святошинського районного суду, весь рік тривали судові засідання.

2018. Нові свідчення і закриття справи

7 лютого, у судовому засіданні слідчий Сергій Захарченко повідомив, що попри його письмові пояснення і службове розслідування у якому він зазначив, що не підписував постанову –  у залі суду він змінив покази і заявив, що таки підписував постанову про закриття справи. На підставі цієї постанови – суд закрив справу щодо перешкоджання журналістській діяльності і грабіжу поєднаного з насильством.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука

      Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.

      Новини

      Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів

      Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.