Важливо
Новини

Журналісти показали мільярдний “спадок Кернеса”: ринки, кафе і історичні будівлі в Харкові, які перейшли в руки пасинка та дружини покійного мера

FacebookTwitterTelegram
Журналісти Bihus.Info показали коштовні об’єкти у Харкові, які після смерті Геннадія Кернеса раптово перейшли у власність його дружини Оксани Гайсинської та пасинка Родіона Гайсинського. Серед них – земля під найбільшими харківськими ринками, кафе і цілим рядом будівель в історичному центрі міста.

Геннадій Кернес роками в своїй електронній декларації зазначав, що орендує невелику кімнату і номер в готелі “Національ”. Ніяких інших об’єктів нерухомості покійний мер Харкова не показував, не з’являлися в його електронній декларації також і дружина та пасинок – Оксана та Родіон Гайсинські. Між тим, Родіон ще з 2019 року почав виникати в якості власника або співвласника у харківських компаніях, на які виводилися коштовні і колись комунальні об’єкти. Цей процес активізувався після того як Кернес вже у 2020-му потрапив до клініки “Шаріте” у Німеччині. В компаніях почав виникати не лише Родіон, серед власників з’являлася вже і Оксана Гайсинська.

“Я знаю, що десь з 2018 року суттєво став погіршуватися стан його здоров’я (Кернеса – ред.). Я думаю, що це було певна така повільна, гармонійна, ненав’язлива – не так як зараз, коли все переписується на Оксану – легалізація чи  скоріше легітимізація цієї власності. І почали переписувати на Родіона ще до того як Кернес захворів на коронавірус. Я думаю, що він готувався до закінчення свого строку” – розповів журналістам Дмитро Булах з “Харківського антикорупційного центру”, який роками досліджував кейси, пов’язані з передачею комунального майна міста в приватні руки.

Майже всі активи, які “висять” на цих компаніях виводилися з комунальної власності фактично за одним і тим же принципом. Місто за час мерства Кернеса продавало ділянки маловідомим компаніям, нерідко навіть в розстрочку на 5 років (тобто, бізнес міг вносити кошти не одразу, а частинами і без відсотків). Ці компанії так чи інакше були пов’язані з оточенням самого Кернеса. Далі активи якийсь час знаходилися на балансах цих фірм, після чого перекидалися на інші приватні фірми, в яких нині і засвітилася родина Кернеса. “Харківський антикорупційний центр” разом з Bihus.Info детально досліджували ці процеси (за посиланням можна знайти назви компаній, механізми передачі активів і деталізацію схеми) ще наприкінці минулого року, нині ж журналісти вирішили продемонструвати все це майно.

Так, зараз компанії, де Родіон Гайсинський записаний як власник або ж співвласник, володіють:

  1. Землею під кав’ярнею на проспекті Незалежності. Ділянку раніше місто продало приватній фірмі з орбіти Кернеса в розстрочку на 5 років.

2. Землею під ринками “Центральний”, “Європа”, “Казка”, “Кінний”, ХТЗ, ринком поблизу метро “Індустріальна”, рядом дрібних торгівельних об’єктів в різних частинах міста, а також ринками “Соллі” та “Термінал”. 

Ринок Центральний Ринок Європа Ринок Казка Кінний ринок

Земля під ринком передавалася за схемою, яку ми згадали вище, але історії передачі останніх двох торгівельних точок найбільш цікаві. Замість “Соллі” раніше працював радіоринок, який контролювався іншими бізнесменами. Наприкінці 2016-го сюди приїхали комунальники з “Харківводоканалу”, які, заявивши про наявність аварійної ситуації, по суті перекопали площу перед ринком. Але замість ліквідації аварійної ситуації, вони також встановили бетонні конструкції, які заблокували входи на ринок. Підприємці в подальшому так і не змогли більше потрапити на свої робочі місця.

 Окрім фактично силового захоплення ринку поруч відпрацювали і ще одну “фішку” – тут збудували новий комунальний автобусний і тролейбусний термінал, але звели його на ділянці, що нині знаходиться у власності структури Гайсинського.  Автобусний Термінал

Дослідження “Харківського антикорупційного центру” показало, що комунальникам довелося брати землю в оренду і сплачувати за роботу терміналу.

Ринок “Термінал” теж “здобували” силовим методом. Ще в 90-х група бізнесменів придбала тут нерухомість і планувала зведення торгівельно-офісного центру. Але за мерства Геннадія Кернеса сюди також приїхали комунальники, які, заявивши про самовільне будівництво, знесли об’єкт бізнесменів. Почалася судова тяганина, яка затягнулася на роки. За цей час земля відійшла структурі, яка нині контролюється Гайсинським. Відійшла не просто так, а під ринок.  Ринок Термінал

3. Окрім цього Родіон Гайсинський нещодавно з’явився серед співвласників компанії “Паркінг+”. Це один з найбільших підрядників харківських комунальників, який займається будівництвом та ремонтом доріг, а також продажем асфальтобетону. Компанія регулярно перемагає на харківських тендерах, отримавши за останні три роки від міста понад 3 мільярди гривень. Окрім величезних підрядів “Паркінг+” контролює асфальтобетонний завод на околиці Харкова. Завод

Оксана Гайсинська вже з’явилася серед власників компаній, які володіють:

  1. Землею під фудкортом «Казковий будиночок» у парку Горького. Всередині двоповерхового будинку – кав’ярні, ресторани, розважальні зони. Цікаво, що ділянка знаходиться посеред комунального парку, але знаходиться у приватній власності – її продали ще у 2012 році для “будівництва та подальшої експлуатації об’єкта стаціонарної рекреації”. В подальшому маловідомий власник ділянки “перекинув” її фірмі “Фиаба”, якою нині повністю володіє Гайсинська. Фудкорт “Казковий будиночок”

2. Землею під кав’ярнею у центральному парку Шевченка. Цю земельну ділянку депутати харківської міської ради віддали в оренду компанії Оксани Гайсинської до 2046 року.  Кафе Торі

3. Земля під будівлею і будівля на вулиці Скрипника, що поруч із центральною харківською вулицею Сумською. Раніше тут був обласний осередок Партії Регіонів, пізніше місце було регіональним штабом партії «Блок Кернеса – Успішний Харків». Маєток

4. Земля та будівлі у центральній частині Харкова під «торгівельні центри». Йдеться про будівлю та землю під нею на вулиці Мироносицькій з цільовим призначенням під «торгівельно-офісний центр». А також про будівлю і землю під нею на вулиці Сумська, в історичній частині міста – впритул до театру Шевченка. Ними володіє компанія “Діамант 2006”, куди Гайсинська увійшла кілька тижнів тому. Тут фірма планує збудувати семиповерховий торгівельний комплекс, але цьому протистоять чиновники з обласного управління культури, які заявляють, що в цій точці Харкова будівлю такої висоти (31 метр) зводити заборонено, оскільки це частина історичного ареалу. Суди з цього приводу ще тривають. Земля під торгівельний центр

За підрахунками журналістів зі “Слідства.Інфо” вартість активів, власниками яких тепер по суті є Оксана та Родіон Гайсинські може становити близько 1.3 мільярдів гривень. За прогнозами та оцінками “Харківського антикорупційного центру” це може бути не вичерпний перелік майна, яке “отримали у спадок” родичі покійного мера Харкова і найближчим часом ми маємо шанс побачити ще ряд компаній, ділянок та нерухомості.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Новини

      Гостомельські чиновники, які роздали мільйони підставним особам, поскаржились на тиск і принтер

      Керівництво Гостомельської селищної військової адміністрації (СВА), реагуючи на звинувачення у роздачі бюджетних коштів на відбудову населеного пункту підставним ФОПам і компаніям, заявило, що в усьому винні тиск правоохоронців і завантаженість принтера. Про це очільники СВА заявили під час пресконференції. 

      Новини

      У справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова

      За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.

      Ми вплинули

      Партнера сина Королевської по фінансовій піраміді затримали у Казахстані

      У Казахстані затримали ймовірного організатора фінансової піраміди HitBeat Music. До ради директорів проєкту входив Ростислав Солод - син екс-нардепів Наталії Королевської і Юрія Солода (ОПЗЖ), він же - депутат Краматорської міської ради від тієї ж, уже забороненої партії.