Важливо
Ми вплинули

Журналісти Bihus.Info остаточно виграли суд в Ігоря Гладковського

FacebookTwitterTelegram

Верховний суд відхилив скаргу Ігоря Гладковського у справі проти журналістів Дениса Бігуса і Лесі Іванової щодо визнання недостовірним та спростування розслідування про корупцію в оборонній сфері. 

16 лютого Касаційний цивільний суд (Верховний суд) поставив крапку у судовому спорі між Ігорем Гладковським і журналістами Bihus.Info – на користь журналістів.

Нагадаємо, в 2019 році було оприлюднене розслідування “Армія.Друзі.Бабки” про корупційні схеми в оборонному секторі, зокрема про участь у цих схемах Ігоря Гладковського – сина тодішнього замсекретаря РНБО Олега Гладковського. 

Після публікації Гладковський-молодший подав до суду, вимагаючи визнати розслідування недостовірним і спростувати програму в повному обсязі. 

3 липня 2020 суддя Подільського районного суду Володимир Гребенюк – позов задовольнив, попри абсурдність вимог та їх формулювань.

Однак 9 грудня 2021 Київський апеляційний суд скасував це рішення і постановив нове – відмовити Ігорю Гладковському в його позовних вимогах в повному обсязі.

Тепер Касаційна інстанція залишила цю постанову Київського апеляційного суду в силі. Повний текст поки не оприлюднений.

Інтереси журналістів в суді захищали адвокати Олександр Бурмагін та Євген Воробйов (ГО “Платформа прав людини”), Масі-Мустафа Найєм та Юрій Мельник (Юридична компанія “Міллер”), Анатолій Попов, Марія Музичка (Bihus.Info).

Нагадаємо, навесні 2019 року після публікації журналістського  розслідування про корупцію в оборонці Військова прокуратура ГПУ вручила підозри партнерам Гладковського – Віталію Жукову й Андрію Рогозі у справі про несплату податків ТОВ “Оптимумспецдеталь” (центральною фірмою схеми, через яку вони торгували з оборонними заводами). Податки в сумі 27 млн грн компенсували і прокуратура намагалася звільнити фігурантів від відповідальності й закрити провадження за фактом відшкодування завданих збитків. Але закрити справу суд відмовився  і розслідування вже не тільки щодо податків, а й щодо корупції продовжило НАБУ. 

Влітку 2020 детективи вручили Жукову ще дві підозри. Перша – по несплаті податків в 46 млн грн. Конкретно його слідство називало організатором схеми, разом з ним підозри отримали також партнер Рогоза, співробітник на якого оформлювали “Оптимумспецдеталь”, бухгалтерка, та двоє “обнальників”, через чиї конвертцентри Жуков з партнерами виводили гроші з оборонних контрактів. 

Друга підозра, яку НАБУ  повідомили Жукову, вже була по корупції. Йшлося про хабар Сергію Філоненку, директору оборонпромівського “Ізюмського приладобудівного заводу”. За даними слідства очолюваний Філоненком завод уклав з фірмою Жукова контракт на поставку деталей. Поставки не було, але завод перекинув фірмі 1,3 млн грн, третина яких лишилася на рахунках фірми Жукова, а решту заобналили й передали Філоненку гроші в двох валютах – 500 тис грн та 15 тис доларів. Однак це провадження наприкінці жовтня 2021 року закрили, а Жукова звільнили від відповідальності у зв’язку з тим, що спливли строки притягнення до відповідальності.

Ще за рік, НАБУ вручає Жукову ще одну підозру – за хабар Ігорю Гладковському. За даними слідства, Жуков заплатив Гладковському-молодшому 35 тис дол за вплив на посадовця УОП Пава Букіна, щоб очолюваний ним “Укрспецекспорт” дав 7 млн грн фінансової допомоги Житомирському бронетанковому заводу, аби той в свою чергу розплатився з “Оптимумспецдеталлю”, тобто з Жуковим, за запчастини. У березні цього року Жукова звільнили від відповідальності за цю історію по тій же причині, що й за попередню – строки давності. Разом з тим, важливо зазначити, що у відповідній ухвалі суду чітко зазначено, що слідством зібрані докази які підтверджують описані вище факти. 

Окрім того, на відміну від Жукова, якого підозрювали у наданні неправомірної вигоди, у Гладковського, якого підозрюють в її отриманні – строки давності ще не спливли, тож обвинувальний акт за зловживання впливом був скеровано до суду в квітні 2021. Окрім того, за даними слідства, саме завдяки йому «Оптимумспецдеталь» отримувала преференції під час укладення договорів та розрахунків з «Укроборонпромом», за що він отримував неправомірну вигоду орієнтовно 50% від загальної суми прибутку учасників схеми. Наразі ця кримінальна справа Ігоря Гладковського в суді.

Наше попереднє розслідування можна переглянути тут:

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Про наслідки розслідувань, головне поза кадром і добрі новини!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info нардеп Юрчишин звернувся до Мінекономіки з проханням доповнити список “розкішних” авто

      Народний депутат Ярослав Юрчишин подав депутатське звернення щодо оновлення списку дорогих авто, які підлягають оподаткуванню. Йдеться про список, опублікований Мінекономіки, прогалини в якому дозволяють частині власників коштовних автомобілів уникнути сплату транспортного податку. Про це у своєму розслідуванні розповіли журналісти Bihus.Info.

      Ми вплинули

      НАЗК розпочало моніторинг способу життя нардепів Качного та Кісільова після сюжету Bihus.Info

      Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало моніторинг способу життя народних депутатів Ігора Кісільова та Олександра Качного. Йдеться про користування майном, яке важко пояснити офіційними доходами. Про це майно раніше розповіли в сюжеті журналісти Bihus.Info Наталія Лазарович, Ольга Матвєєва та Вадим Коршенко.

      Ми вплинули

      “Піраміда дронів”: затримано підозрюваних, які ошукали українців на 45 млн під приводом продажу дронів для ЗСУ

      У кримінальному провадженні, яке розслідується за злочинною схемою із  “закупівлі” БПЛА для ЗСУ, фігурантам справи були оголошені підозри. Інтереси постраждалих волонтерів в даному провадженні представляє адвокат проєкту “Свої Люди” (Bihus.Info) Юрій Мельник.