Новини

Жити в будці. Київміськбуд забудовує території Київпастрансу

1foto.png
FacebookTwitterTelegram

На балансі КП «Київпастранс» серед нерухомого майна перебувають лінійно-диспетчерські станції (ЛДС). Раніше вони слідкували за розкладом руху транспорту та перевіряли водіїв. Зараз все відстежується в онлайн, тому ЛДС існують тільки на найбільш завантажених маршрутах. На початку 2000-х в Києві було 42 ЛДС, які потребували реконструкції. Нині на місці багатьох диспетчерських - житлові та офісні комплекси.

На балансі КП «Київпастранс» серед нерухомого майна перебувають лінійно-диспетчерські станції (ЛДС). Раніше вони слідкували за розкладом руху транспорту та перевіряли водіїв. Зараз все відстежується в онлайн, тому ЛДС існують тільки на найбільш завантажених маршрутах. На початку 2000-х в Києві було 42 ЛДС, які потребували реконструкції. Нині на місці багатьох диспетчерських – житлові та офісні комплекси. 

Активне освоєння комунальної власності Київпастрансу почалося за Миколи Ламбуцького, який керував комунальним підприємством з 2001 р. У липні 2014 р. гендиректор КП «Київпастранс» Ламбуцький подав у відставку. В лютому 2015 р. мер Києва Віталій Кличко заявив, що за час перебування на посаді гендиректора КП Миколи Ламбуцького комунальному підприємству було завдано збитків на 3 млрд грн. Проте земельні оборудки в цій сумі не враховані.

Після гучної заяви мера Києва про розкрадання коштів Пастрансу винуватців не знайдено, а компанії часів Ламбуцького вже поновлюють свої схеми. Фірма «Інфотранском» уклала інвестиційний договір на реконструкцію ЛДС поблизу станції метро Лівобережна ще у 2005 р. У 2015 р. КП «Київпастранс» та ТОВ «Інфотранском» поновили угоду. Документ із сторони комунального підприємства підписав вже новий керівник – Сергій Майзель. В січні 2016 р.  Київрада дозволила знести ТОВ «Інфотранскому» лінійно-диспетчерську станцію  на Панельній 2 і побудувати там житловий будинок. Голова Комісії з питань власності Київміськради Леонід Антоненко не бачить в такому Рішенні вигоди для міста. За його словами Київміськрада передає земельну ділянку і дозволяє знести комунальне майно, але до бюджету не отримує ні копійки. 


За договором КП «Київпастранс» та ТОВ «Інфотранском» по завершенні будівництва замість старої ЛДС Київпастранс отримає на тому ж місці реконструйовану та 5% житлової площі будинку. Компанія-інвестор «Інфотранском» непублічна. Єдина згадка про неї у Реєстрі судових рішень. У вересні 2015 р. Подільський райсуд м. Києва розглядав справу по ряду фіктивних фірм. При обшуку тих компаній знайшли і документи ТОВ «Інфотранском». Нині засновником ТОВ «Інфотранском» значиться белізький офшор МЕРЛІН ДЕВЕЛОПМЕНТС ІНК. Адреса: житловий будинок 114 на вул. Червоноармійській, офіс не вказаний.


Представник Київпастрансу Ганна Бондарь не змогла прокоментувати ситуацію з інвестором і наголосила, що документи щодо ЛДС на Панельній 2 знаходяться на повторному розгляді Київської міської ради. Крім того, Ганна Бондарь зазначила, що в Пастрансі – до 9 тис працівників, з них більше 5 тис – потребують житла. Тож, після зведення будинку на Панельній 2 Київпастранс забезпечить біля 20 працівників новими квартирами.

На території ЛДС вже йде будівництво. Забудовник – ПАТ ХК «Київміськбуд». На ділянці, яка належить Київпастрансу, в 55 соток побудує 23 тис квадратів квартир. За планом забудовника тут будуть 2 будинки у 25 поверхів. Хоча спочатку, згідно з договором 2005 р. планували лише один.

Продаж квартир активно проходить. Наприклад, за 2-кімпатну квартиру на 3 поверсі новобудови можна купити при 100% оплаті за 1 млн 113 тис грн. Менеджер з продажу забудовника запевнив, що всі необхідні документи з КП «Київпастранс» є. Проте в самому комунальному підприємстві цей факт не підтвердили.  «На даний момент поки нема ще узгодження сесії Київської міської ради, тому що ми працюємо у рамках закону і належимо громаді Києва» – Ганна Бондарь, КП «Київпастранс».  

Забудова на території ЛДС на Містобудівному кадастрі Києва позначена як незаконна. Вона також і не відповідає генплану міста. За словами архітектора Олега Гречуха ця земельна ділянка взагалі випадає з меж детального плану території, тим паче території комунального громадського транспорту.

Раніше ПАТ ХК «Київміськбуд» сам виступав інвестором по реконструкції ЛДС. Диспетчерську на просп. Возз’єднання 21-В, яка працювала з 1993 р. у 2013 – була знесена Київміськбудом з дозволу Київської міської ради. Київміськбуд отримав цю територію під забудову віддавши громаді Києва «новий» будинок під ЛДС на Івана Мазепи 3-В.

Так було згідно з Рішенням Київміськради 2013 р. Та на місці нової будівлі – стара аварійна споруда. Місцеві жителі розповіли, що там ніколи не було ніякої ЛДС.  А на початку цього року міська рада ще й дозволила забудовнику не сплачувати пайовий внесок за земельну ділянку на Возз’єднання 21-В. Рішення аргументували тим, що забудовник створює соціальну та інженерно-транспортну інфраструктуру м. Києва. Тільки за офіційними даними, станом на жовтень 2015 р. загалом забудовники заборгували місту 1,8 млрд пайових внесків.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Новини

      Гостомельські чиновники, які роздали мільйони підставним особам, поскаржились на тиск і принтер

      Керівництво Гостомельської селищної військової адміністрації (СВА), реагуючи на звинувачення у роздачі бюджетних коштів на відбудову населеного пункту підставним ФОПам і компаніям, заявило, що в усьому винні тиск правоохоронців і завантаженість принтера. Про це очільники СВА заявили під час пресконференції. 

      Новини

      У справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова

      За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.

      Ми вплинули

      Партнера сина Королевської по фінансовій піраміді затримали у Казахстані

      У Казахстані затримали ймовірного організатора фінансової піраміди HitBeat Music. До ради директорів проєкту входив Ростислав Солод - син екс-нардепів Наталії Королевської і Юрія Солода (ОПЗЖ), він же - депутат Краматорської міської ради від тієї ж, уже забороненої партії.