Новини

Згадати все: антикорупційні розслідування по кандидатам у депутати за списком “За життя”

ivanova.jpg
FacebookTwitterTelegram

Прохідні місця у списку опозиційної платформи “За життя”, що за останніми рейтингами займає 2 місце у парламенті, зайняли фігуранти гучних антикорупційних розслідувань. В об'єднану опозиційну платформу Юрій Бойко і Вадим Рабінович взяли прихильника язичництва, заступника Пшонки у розшуку і організатора корупційних схем в Міноборони.

Опозиційна платформа “За життя” об’єдналась у листопаді 2018-го року напередодні виборів Президента. Її очолили одразу 2 лідери нової політсили – Юрій Бойко і Вадим Рабінович. Але ще за декілька місяців до того, Вадим Рабінович згадував нинішніх соратників серед “організаторів економічного геноциду українського народу”.

“Продовжується політика економічного геноциду України і українського народу. Вони обіцяли не піднімати ціну на газ. Усе підвищення піде у 2 кишені – Льовочкіна і Бойко. Нічого особистого хлопці, я просто не можу більше дивитись на це”.

А також відмовився вступати у спільну політичну силу з нинішніми соратниками: 

“Мені зателефонував один з тих, хто завжди стоїть за плечима наших політиків, і кого можна знайти при Кучмі, при Ющенко. Це пан Льовочкін. Він мені сказав 3 речі. Перше – повернутись до Опоблоку. Друге – забрати з НАБУ заяву по Льовочкіну. І третє – прилетіти терміново до нього на яхту, де він сидить зі своїми кураторами з ЦРУ чи КГБ. За це я отримаю: телеканал Інтер у повне розпорядження та 5 мільйонів доларів.(….) Засуньте свої гроші собі в дупу, пан Льовочкін!”

Попри це Сергій Льовочкін у спільному списку іде 5-тим номером.

Не лише він, а й велика частина інших прохідних кандидатів від партії “За життя” є фігурантами антикорупційних розслідувань та учасниками корупційних схем. 

 

Дмитро Ісаєнко 

Колишній заступник міністра житлово-комунального господарства. Цю посаду обіймав 7 років, переважно за часів Януковича. Тож за законом про люстрацію мав піти з посади. Але аби уникнути люстрації, Дмитро Ісаєнко зробив собі статус учасника бойових дій. Коли ж це стало відомо, чиновник розповів про героїчне будування фортифікаційних споруд в зоні проведення АТО. Щоправда пізніше виявилось: забув видалити з Фейсбуку фото відпочинку в серпні, коли мав курувати будівництво в зоні АТО. Тож депутати дотисли, він написав заяву про відмову від статусу, а потім його звільнили з Кабміну.

З 99-го року Дмитро Ісаєнко працював у Департаменті будівництва Міністерства оборони України, а з 2006-го навіть очолив його. Він ані дня не був власником бізнесу, але це не завадило йому побудувати потужний будівельний бізнес на підрядах Міноборони. На підлеглих Ісаєнка з МО записали з десяток будівельних фірм. До них потекли державні підряди на будівництво житла для військовослужбовців

Також держава віддавала величезні суми фірмам підлеглих Ісаєнка на будівництво нікому не потрібних споруд, наприклад, альтанки у резиденції Януковича “Синьогора”. Яка обійшлась державі у 3 мільйони доларів.

Тож фактично сам Ісаєнко, на посаді начальника будівельного управління Міноборони віддавав підконтрольним фірмам підряди на будівництво. І з цим пов’язано безліч корупційних розслідувань. До прикладу, фірма Ісаєнка у 2008 році побудувала будинок на 30 квартир у Полтавській області за кошт Міноборони, але просто продала його приватній фірмі.

Після посади у Міністерстві оборони, Дмитро Ісаєнко став заступником Міністра регіонального будівництва. На цій посаді керував програмою “Доступне житло”. За цією програмою люди могли заплатити 70 % від вартості квартири, решту мала покласти держава. Свою частку майбутніх власників житла прохали покласти у 2 комерційні банки. А далі 2 банки в яких зберігались внески на держпрограму, – раптом збанкрутіли. А отже декілька сотень людей залишились і без грошей, і без квартир. 

Тим часом куратор програми  Дмитро Ісаєнко за допомогою “Доступного житла”  вирішив проблеми свого бізнесу. Компанія “Ніка ЛТД”, заснована дружиною Ісаєнка, почала у 2007 році будувати багатоповерхівку, але через фінансову кризу будівництво довелось зупинити. Будівництво продовжили тільки у 2011 році, коли  з’явилася держпрограма “Доступне житло”, якою керував саме Ісаєнко. Тож свою недобудову компанія профінансувала за допомогою держави, і отримала потрібну суму на завершення бізнеспроекту

 

Віктор Чорний

Директор і співвласник фірми, яка охороняє Віктора Медведчука – “Детективна агенція “Шторм” (у минулому “Сварог”). Очолював партію “Право народу”, і був учасником проросійського руху “Український вибір” Медведчука. Нині офіс його охоронної фірми заходиться в будівлі, де сидить Віктор Медведчук, а намагання журналістів зафіксувати нерухоме майно або ж самого Віктора Медведчука нерідко завершувались порушенням закону про перешкоджання журналістської діяльності.

Так під час зйомки в аеропорту “Київ” прильоту Медведчука з Росії охоронці Віктора Чорного напали на знімальну групу програми “Схеми”.

Також у 2016-ому році вони погрожували журналістам програми “Слідство.инфо” під час підготовки матеріалу про будинок Медведчука на Закарпатті. 

Сам же Віктор Чорний нині дуже рідко з’являється публічно, а у тих рідких випадках розповідає про спільну ідеологію Святої Русі:

“Конкурувати ідеології не повинні, зовсім не повинно бути інших ідеологій, які могли б змінити нашу спільну ідеологію. Ідея у чому. По великому рахунку політичних партій бути не повинно”.

Окрім того, захищає телеканал  “Планета”, який нині перейменований у “Сварожичі.юа”. На сайті медіа вказано, що це єдиний “слов’яно-арійський телеканал”. Ліцензії його позбавили, через постійні штрафи від Нацради з питань телебачення через пропаганду винятковості за приналежністю до певної раси або нації. А посольство Ізраїлю відправило ноту МЗС, бо цей медіаресурс пропагує ксенофобію і антисемітизм. 

“З телеканалом “Планета” – це кричуще неподобство, коли вони намагаються один телеканал, який говорить правду в Україні, і той намагаються прикрити. Але я сподіваюся, громадськість не дозволить це зробити, і ми докладемо свою жорстку руку до цього процесу.”

 

Григорій Суркіс

Відомий бізнесмен, сім’я володіє київським футбольним клубом “Динамо”, разом з братом Ігорем, одні з найбагатших людей країни. Бізнес-інтереси зосереджені в енергетиці.

У червні журналісти програми “Схеми” опублікували розмови братів Суркісів з  екс-директором компанії “Енергомережа” Дмитром Крючковим. Нині Дмитро Крючков  є основним фігурантом справи, яку розслідує Національне антикорупційне бюро, про розкрадання 340 мільйонів з “Запоріжжяобленерго”. З розмов випливає – Дмитро Крючков виконує команди і звітує Суркісам про отримані з реалізованих корупційних схем гроші.  

Наразі Крючкова вже затримали у Німеччині, екстрадували до України, і навіть обрали запобіжний захід. А от роль Григорія Суркіса, як і інших фігурантів, ще встановлюється. Тож депутатська недоторканність може бути потрібна йому саме для захисту від детективів.

Одна з ліній поведінки слідства  – це з’ясувати природу цих записів, і таким чином надати їм якогось додаткового доказового значення, – розповів прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Віталій Кравець. – Стосовно тих осіб, які фігурують, це прізвища відомі, люди відомі. Досудове розслідування ведеться, вивчаються всі обставини тих подій, в тому числі по хронометражу, час і дата тих розмов, вони накладаються на ті обставини, які нами досліджуються в кримінальному провадженні”.

 

Тарас Козак

Тарас Козак один з найближчих людей у бізнесі для Віктора Медведчука. Його депутатська приймальня знаходиться у тому ж офісі де й офіс кума Путіна, чоловіки спільно літають до Росії, а брати обох мають спільний бізнес. Тож давні робочі і дружні зв’язки, надали нардепу функцію “хранителя активів”. 

Тарас Козак з 98 року працює на державних посадах. Податкова інспекція, державна митна служба, Одеська митниця. Тим не менш, у 2016-ому Тарас Козак раптом стає власником кіпрської компанії Turul Investments Limited, що володіла часткою компанії “Тедіс Україна”. Монополіста на ринку продажу цигарок в Україні. У інтерв’ю Козак зізнався що він лише номінальний власник.

А за останні 2 роки депутат, якого називають ‘права рука Медведчука’, став медіамагнатом. У його власність перейшли: група 112 Україна, Телеканал Ньюзван, а нещодавно й телекомпанія Зік. Ці покупки, тільки офіційно, обійшлись нардепу у більше ніж 100 мільйонів гривень. 

В Україні телеканал не є бізнесом, тож щомісяця потрібно витрачати шалені гроші на утримання кожного з них. За даними експертів, утримання таких каналів обходиться у 5-6 мільйонів доларів на рік.  Одразу після переходу у власність Тараса Козака, на цих телеканалах став у великій кількості з’являтись Віктор Медведчук.

На відміну від скупки медіа активів, своєю депутатською роботою, Тарас Козак займається не так активно. За даними сайту Верховної Ради, депутат був відсутній більше 60% робочого часу, за останні 3 роки не подав жодного законопроекту і лише 3 рази за всі роки виступив з місця.

 

Ренат Кузьмін

Екс-заступник Генерального прокурора України за часів Януковича – Віктора Пшонки. Нині оголошений у розшук по справі по заволодінню державним майном. За даними Генеральної прокуратури, останні 4 роки переховується то в анексованому Криму, то у Росії. За версією слідства, Ренату Кузьміну надали у Пущі-Водиці держдачу в оренду, а він побудував там новий будинок на більше ніж тисяча квадратних метрів, альтанку і лазню. 

Земля Пущі-Водиці належить до рекреаційної зони, де зведення індивідуальних будинків заборонено. Пізніше Кузьмін будинок приватизував і частинами подарував тещі. Слідство оцінює збитки державі у мільйон гривень.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Ми вплинули

   Верховний суд остаточно вирішив стягнути “жомовий мільйон” Киви в дохід держави

   Рішенням Касаційного цивільного суду ВС активи Киви визнали “незаконно набутими”, а отже такими, що мають бути стягнені в дохід держави. Це – перше подібне рішення КЦС ВС у справах конфіскації необгрунтованих активів в історії України.

   Новини

   ВРАЖА ТЕХНІКА #6: як розпізнати окупантські ППО і АРТУ

   За ці два місяці ми звикли говорити “ППО” в позитивному ключі. Наше ППО збило російський літак. Наше ППО захистило місто від російських ракет. Але російської армії теж є ППО - і це загроза для наших літаків і перешкода для наших ракет. А тому ворожі комплекси протиповітряної оборони мають бути знайдені і знешкоджені, так само як танки, бтри/, РЗСО та решта техніки окупанта.