Новини

Згадати все: антикорупційні розслідування по кандидатам у депутати за списком “За життя”

ivanova.jpg
FacebookTwitterTelegram

Прохідні місця у списку опозиційної платформи “За життя”, що за останніми рейтингами займає 2 місце у парламенті, зайняли фігуранти гучних антикорупційних розслідувань. В об'єднану опозиційну платформу Юрій Бойко і Вадим Рабінович взяли прихильника язичництва, заступника Пшонки у розшуку і організатора корупційних схем в Міноборони.

Опозиційна платформа “За життя” об’єдналась у листопаді 2018-го року напередодні виборів Президента. Її очолили одразу 2 лідери нової політсили – Юрій Бойко і Вадим Рабінович. Але ще за декілька місяців до того, Вадим Рабінович згадував нинішніх соратників серед “організаторів економічного геноциду українського народу”.

“Продовжується політика економічного геноциду України і українського народу. Вони обіцяли не піднімати ціну на газ. Усе підвищення піде у 2 кишені – Льовочкіна і Бойко. Нічого особистого хлопці, я просто не можу більше дивитись на це”.

А також відмовився вступати у спільну політичну силу з нинішніми соратниками: 

“Мені зателефонував один з тих, хто завжди стоїть за плечима наших політиків, і кого можна знайти при Кучмі, при Ющенко. Це пан Льовочкін. Він мені сказав 3 речі. Перше – повернутись до Опоблоку. Друге – забрати з НАБУ заяву по Льовочкіну. І третє – прилетіти терміново до нього на яхту, де він сидить зі своїми кураторами з ЦРУ чи КГБ. За це я отримаю: телеканал Інтер у повне розпорядження та 5 мільйонів доларів.(….) Засуньте свої гроші собі в дупу, пан Льовочкін!”

Попри це Сергій Льовочкін у спільному списку іде 5-тим номером.

Не лише він, а й велика частина інших прохідних кандидатів від партії “За життя” є фігурантами антикорупційних розслідувань та учасниками корупційних схем. 

 

Дмитро Ісаєнко 

Колишній заступник міністра житлово-комунального господарства. Цю посаду обіймав 7 років, переважно за часів Януковича. Тож за законом про люстрацію мав піти з посади. Але аби уникнути люстрації, Дмитро Ісаєнко зробив собі статус учасника бойових дій. Коли ж це стало відомо, чиновник розповів про героїчне будування фортифікаційних споруд в зоні проведення АТО. Щоправда пізніше виявилось: забув видалити з Фейсбуку фото відпочинку в серпні, коли мав курувати будівництво в зоні АТО. Тож депутати дотисли, він написав заяву про відмову від статусу, а потім його звільнили з Кабміну.

З 99-го року Дмитро Ісаєнко працював у Департаменті будівництва Міністерства оборони України, а з 2006-го навіть очолив його. Він ані дня не був власником бізнесу, але це не завадило йому побудувати потужний будівельний бізнес на підрядах Міноборони. На підлеглих Ісаєнка з МО записали з десяток будівельних фірм. До них потекли державні підряди на будівництво житла для військовослужбовців

Також держава віддавала величезні суми фірмам підлеглих Ісаєнка на будівництво нікому не потрібних споруд, наприклад, альтанки у резиденції Януковича “Синьогора”. Яка обійшлась державі у 3 мільйони доларів.

Тож фактично сам Ісаєнко, на посаді начальника будівельного управління Міноборони віддавав підконтрольним фірмам підряди на будівництво. І з цим пов’язано безліч корупційних розслідувань. До прикладу, фірма Ісаєнка у 2008 році побудувала будинок на 30 квартир у Полтавській області за кошт Міноборони, але просто продала його приватній фірмі.

Після посади у Міністерстві оборони, Дмитро Ісаєнко став заступником Міністра регіонального будівництва. На цій посаді керував програмою “Доступне житло”. За цією програмою люди могли заплатити 70 % від вартості квартири, решту мала покласти держава. Свою частку майбутніх власників житла прохали покласти у 2 комерційні банки. А далі 2 банки в яких зберігались внески на держпрограму, – раптом збанкрутіли. А отже декілька сотень людей залишились і без грошей, і без квартир. 

Тим часом куратор програми  Дмитро Ісаєнко за допомогою “Доступного житла”  вирішив проблеми свого бізнесу. Компанія “Ніка ЛТД”, заснована дружиною Ісаєнка, почала у 2007 році будувати багатоповерхівку, але через фінансову кризу будівництво довелось зупинити. Будівництво продовжили тільки у 2011 році, коли  з’явилася держпрограма “Доступне житло”, якою керував саме Ісаєнко. Тож свою недобудову компанія профінансувала за допомогою держави, і отримала потрібну суму на завершення бізнеспроекту

 

Віктор Чорний

Директор і співвласник фірми, яка охороняє Віктора Медведчука – “Детективна агенція “Шторм” (у минулому “Сварог”). Очолював партію “Право народу”, і був учасником проросійського руху “Український вибір” Медведчука. Нині офіс його охоронної фірми заходиться в будівлі, де сидить Віктор Медведчук, а намагання журналістів зафіксувати нерухоме майно або ж самого Віктора Медведчука нерідко завершувались порушенням закону про перешкоджання журналістської діяльності.

Так під час зйомки в аеропорту “Київ” прильоту Медведчука з Росії охоронці Віктора Чорного напали на знімальну групу програми “Схеми”.

Також у 2016-ому році вони погрожували журналістам програми “Слідство.инфо” під час підготовки матеріалу про будинок Медведчука на Закарпатті. 

Сам же Віктор Чорний нині дуже рідко з’являється публічно, а у тих рідких випадках розповідає про спільну ідеологію Святої Русі:

“Конкурувати ідеології не повинні, зовсім не повинно бути інших ідеологій, які могли б змінити нашу спільну ідеологію. Ідея у чому. По великому рахунку політичних партій бути не повинно”.

Окрім того, захищає телеканал  “Планета”, який нині перейменований у “Сварожичі.юа”. На сайті медіа вказано, що це єдиний “слов’яно-арійський телеканал”. Ліцензії його позбавили, через постійні штрафи від Нацради з питань телебачення через пропаганду винятковості за приналежністю до певної раси або нації. А посольство Ізраїлю відправило ноту МЗС, бо цей медіаресурс пропагує ксенофобію і антисемітизм. 

“З телеканалом “Планета” – це кричуще неподобство, коли вони намагаються один телеканал, який говорить правду в Україні, і той намагаються прикрити. Але я сподіваюся, громадськість не дозволить це зробити, і ми докладемо свою жорстку руку до цього процесу.”

 

Григорій Суркіс

Відомий бізнесмен, сім’я володіє київським футбольним клубом “Динамо”, разом з братом Ігорем, одні з найбагатших людей країни. Бізнес-інтереси зосереджені в енергетиці.

У червні журналісти програми “Схеми” опублікували розмови братів Суркісів з  екс-директором компанії “Енергомережа” Дмитром Крючковим. Нині Дмитро Крючков  є основним фігурантом справи, яку розслідує Національне антикорупційне бюро, про розкрадання 340 мільйонів з “Запоріжжяобленерго”. З розмов випливає – Дмитро Крючков виконує команди і звітує Суркісам про отримані з реалізованих корупційних схем гроші.  

Наразі Крючкова вже затримали у Німеччині, екстрадували до України, і навіть обрали запобіжний захід. А от роль Григорія Суркіса, як і інших фігурантів, ще встановлюється. Тож депутатська недоторканність може бути потрібна йому саме для захисту від детективів.

Одна з ліній поведінки слідства  – це з’ясувати природу цих записів, і таким чином надати їм якогось додаткового доказового значення, – розповів прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Віталій Кравець. – Стосовно тих осіб, які фігурують, це прізвища відомі, люди відомі. Досудове розслідування ведеться, вивчаються всі обставини тих подій, в тому числі по хронометражу, час і дата тих розмов, вони накладаються на ті обставини, які нами досліджуються в кримінальному провадженні”.

 

Тарас Козак

Тарас Козак один з найближчих людей у бізнесі для Віктора Медведчука. Його депутатська приймальня знаходиться у тому ж офісі де й офіс кума Путіна, чоловіки спільно літають до Росії, а брати обох мають спільний бізнес. Тож давні робочі і дружні зв’язки, надали нардепу функцію “хранителя активів”. 

Тарас Козак з 98 року працює на державних посадах. Податкова інспекція, державна митна служба, Одеська митниця. Тим не менш, у 2016-ому Тарас Козак раптом стає власником кіпрської компанії Turul Investments Limited, що володіла часткою компанії “Тедіс Україна”. Монополіста на ринку продажу цигарок в Україні. У інтерв’ю Козак зізнався що він лише номінальний власник.

А за останні 2 роки депутат, якого називають ‘права рука Медведчука’, став медіамагнатом. У його власність перейшли: група 112 Україна, Телеканал Ньюзван, а нещодавно й телекомпанія Зік. Ці покупки, тільки офіційно, обійшлись нардепу у більше ніж 100 мільйонів гривень. 

В Україні телеканал не є бізнесом, тож щомісяця потрібно витрачати шалені гроші на утримання кожного з них. За даними експертів, утримання таких каналів обходиться у 5-6 мільйонів доларів на рік.  Одразу після переходу у власність Тараса Козака, на цих телеканалах став у великій кількості з’являтись Віктор Медведчук.

На відміну від скупки медіа активів, своєю депутатською роботою, Тарас Козак займається не так активно. За даними сайту Верховної Ради, депутат був відсутній більше 60% робочого часу, за останні 3 роки не подав жодного законопроекту і лише 3 рази за всі роки виступив з місця.

 

Ренат Кузьмін

Екс-заступник Генерального прокурора України за часів Януковича – Віктора Пшонки. Нині оголошений у розшук по справі по заволодінню державним майном. За даними Генеральної прокуратури, останні 4 роки переховується то в анексованому Криму, то у Росії. За версією слідства, Ренату Кузьміну надали у Пущі-Водиці держдачу в оренду, а він побудував там новий будинок на більше ніж тисяча квадратних метрів, альтанку і лазню. 

Земля Пущі-Водиці належить до рекреаційної зони, де зведення індивідуальних будинків заборонено. Пізніше Кузьмін будинок приватизував і частинами подарував тещі. Слідство оцінює збитки державі у мільйон гривень.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Київрада створює комісію для перевірки “Київміськбуду” після розслідування Bihus.Info

      Проект відповідного рішення наразі очікує підпису мера Києва Віталія Кличка. В документі, який опубліковано на сайті Київміськради, йдеться про тимчасову контрольну комісію Київської міськради для перевірки інформації з журналістських розслідувань щодо діяльності “Київміськбуду”. 

      Новини

      Олексій Азаров контролює шахти в рф і не має санкційних обмежень в ЄС

      Син підозрюваного у держзраді Миколи Азарова Олексій має російське громадянство і з травня 2021 р. контролює російську шахту “Ростовская” через довірену особу - Дмітрія Казантаєва. До повномасштабного вторгнення рф в Україну серед контрагентів цієї шахти були європейські компанії.

      Новини

      “Київміськбуд” платив мільярди гривень підрядникам, наближеним до свого ж керівника

      Мільярди гривень на підрядні роботи компанія “Київміськбуд”, що на 80% належить територіальній громаді Києва, виплачував фірмам, наближеним до власного президента Ігоря Кушніра. Про це йдеться у розслідуванні Bihus.Info.