Зеленський напряму не обіцяв знизити тарифи – представник президента в Кабміні
На початку липня може знизитись тариф на газ для населення. А от новий енергоринок загрожує підвищенням цін на електроенергію для бізнесу, яке може потягнути підвищення цін на воду.
Про це розповів представник президента в Кабміні Андрій Герус у програмі “Он воно як” Аліси Юрченко і Дениса Бігуса (спільний проект Bihus.Info та 24 каналу).
“Я думаю, що з першого липня може відбутися певне зниження тарифів на газ. Якщо ви прям ставите питання, коли, то з першого липня це може бути, тому що там є прив’язка до ціни промисловості. І Нафтогаз вже анонсував зниження цін з першого червня. З першого липня може бути пониження для населення”, – таку думку висловив представник президента в Кабміні Андрій Герус.
Однак він також припустив, що запровадження нового енергоринку може призвести до збільшення тарифів на електроенергію, в першу чергу – для юридичних осіб. “На порядку денному питання як перенести новий ринок електроенергії, який може вступити з першого липня, тому що він не знизить тарифи, а він ще підвищить ціну електроенергії відсотків на 50. І виграють від цього дві компанії-монополісти (ДП НАЕК “Енергоатом” та “ДТЕК” – ред.), а вся Україна буде платити за електроенергію більше”, – сказав представник президента в Кабміні. Він пояснив, що за Законом “Про ринок електричної енергії”, з першого липня держава втрачає право регулювати виробників електричної енергії. Це дозволить їм виставляти будь-яку ціну.
Щодо інших тарифів для населення, Андрій Герус зауважив: ціна на холодну воду залежить від ціни на електроенергію для бізнесу, а на гарячу – від ціни на газ. “У холодній воді 40% собівартості – це електроенергія, яка для водоканалу якраз заходить по промисловому тарифу. Тому чим дорожче електроенергія для бізнесу, тим вищі в населення тарифи на холодну воду. У гарячій воді електроенергія десь 5%, а десь 70% – це, знов таки, газ, 70-75% – це газ. Якщо газ буде дешевшати і буде можливість понизити ціну газу, значить, тоді гаряча вода також може стати дешевшою”, – обґрунтував свою думку Андрій Герус.
Окрім цього, представник президента в Кабміні наголосив, що Володимир Зеленський не обіцяв зниження тарифів. “Він говорив, що нам потрібно збільшувати видобуток газу, нам потрібно інвестувати, і коли ми перестанемо імпортувати газ, а станемо нетто-експортером, а це можливо, тоді ціна газу в нас у країні впаде відсотків на 20-30, а може, навіть, і більше. І саме прямої обіцянки про зниження тарифів не давалося, щоби не виглядати популістично”, – пояснив представник президента в Кабміні.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниВерховний суд остаточно вирішив стягнути “жомовий мільйон” Киви в дохід держави
Рішенням Касаційного цивільного суду ВС активи Киви визнали “незаконно набутими”, а отже такими, що мають бути стягнені в дохід держави. Це – перше подібне рішення КЦС ВС у справах конфіскації необгрунтованих активів в історії України.
ВРАЖА ТЕХНІКА #6: як розпізнати окупантські ППО і АРТУ
За ці два місяці ми звикли говорити “ППО” в позитивному ключі. Наше ППО збило російський літак. Наше ППО захистило місто від російських ракет. Але російської армії теж є ППО - і це загроза для наших літаків і перешкода для наших ракет. А тому ворожі комплекси протиповітряної оборони мають бути знайдені і знешкоджені, так само як танки, бтри/, РЗСО та решта техніки окупанта.
Як росіяни обстрілювали мирних мешканців на Чернігівщині
Першого квітня Генеральний штаб ЗСУ повідомив про відновлення контролю над […]