Новини

Життя – цукор. Бізнес Порошенка нарощує оберти, решта – знижують

yurchenko-a1.jpg
FacebookTwitterTelegram

Два цукрові заводи Петра Порошенка (ТОВ “Продовольча Компанія “Зоря Поділля” […]

Два цукрові заводи Петра Порошенка (ТОВ “Продовольча Компанія “Зоря Поділля” і ПрАТ “Продовольча компанія “Поділля”) отримали рекордну для себе квоту на продаж цукру всередині країни у 2015/16 маркетинговому році. Сумарно – це 269 тис. тонн. Або 15% від загального обсягу квоти для всіх виробників, який цьогоріч становить 1 млн 720 тис тонн. Про це йдеться в сюжеті Аліси Юрченко в програмі «Наші гроші» (телеканал ZIK).

Більшу за Порошенка квоту отримали лише шість заводів групи «Астарта-Київ» Віктора Іванчика та Валерія Короткова – 353 тис. тонн. 

Такий обсяг квоти свідчить про зростання президентського бізнесу. Адже за даними Національної асоціації «Укрцукор», минулого року заводи Петра Порошенка виробили 220 тис. тонн та опинилися на третьому місці серед усіх виробників. Якщо цього року виробництво заводів президента сягне обсягу квоти, вони претендуватимуть на друге місце серед цукровиків. СКРН2

До цьогорічного рекорду найбільшу квоту заводи Петра Порошенка отримували у 2013/14 маркетинговому році. Її обсяг сумарно склав 204 тис. тонн або 12% від загального обсягу квоти того сезону. Якщо порівнювати цьогорічну квоту з минулорічною, то для заводів Петра Порошенка вона зросла приблизно на 5%, тоді як загальна по країні зменшилася на стільки ж.

Нагадаємо, Петро Порошенко обіцяв продати бізнес, запроваджуючи в країні «нові традиції», однак ця обіцянка досі не виконана.

Квота «А» – це максимальна кількість цукру, яку держава дозволяє продати всередині країни протягом маркетингового року.  Ключова функція квотування – боротьба з перевиробництвом цукру, що впливає на ціну продажу.

Квоти серед цукровиків розподіляються за результатами роботи двох комісій. Одна з них перевіряє технічну готовність заводів до сезону цукроваріння, виїжджаючи на кожне підприємство. Ця комісія складається з представників Міністерства аграрної політики і продовольства та представників Асоціації «Укрцукор», що об’єднує всі цукрові заводи країни. Інша комісія безпосередньо розподіляє квоти з урахуванням висновків технічної комісії. До її складу входять представники Мінагропроду, Асоціації та двох профільних інститутів.

Відповідно до протоколу засідання конкурсної комісії з розподілу квот від 14 травня 2015 р, копія якого є в розпорядження «Наших грошей», цього року цукровики подали заявки на 2 мільйони 100 тисяч тонн цукру. Кільком заводам у наданні квоти відмовили за результатами перевірок технічної комісії. Оскільки загальна квота на цей рік все одно була меншою обсягу решти заявок, усім іншим бажану заявку зменшили на однаковий коефіцієнт.

Наразі у Міністерстві аграрної політики, а також на рівні парламенту і Кабміну змагаються дві концепції. Перша – повна відмова від квотування внутрішнього ринку цукру, оскільки недієздатність штрафних санкцій за порушення квоти дозволяє недобросовісним виробникам продавати на внутрішньому ринку понаднормовий цукор. Тож від квоти страждають добросовісні виробники, натомість вона не виконує ключову функцію – боротьбу з перевиробництвом та боротьбу з банкрутством цукрових заводів. Ініціативу щодо відмови від квот цього року озвучував міністр агрополітики Олексій Павленко. Її підтримують середні і дрібні виробники та деякі чиновники Міністерства. Друга концепція – повна концентрація функцій з розподілу квоти між виробниками в Асоціації «Укрцукор». Тобто з цього процесу буде виключено Міністерство. Таку ідею підтримує асоціація «Укрцукор», деякі переважно великі виробники, а також частина представників Мінагропроду.

Нагадаємо, у 2013-14 рр. податківці за результатами перевірок донарахували підприємствам групи «Рошен» Петра Порошенка понад 100 млн грн. податків і штрафів. Після втечі Віктора Януковича більшість судових позовів щодо цих податкових повідомлень-рішень була виграна компаніями з групи «Рошен».

 

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Новини

      Гостомельські чиновники, які роздали мільйони підставним особам, поскаржились на тиск і принтер

      Керівництво Гостомельської селищної військової адміністрації (СВА), реагуючи на звинувачення у роздачі бюджетних коштів на відбудову населеного пункту підставним ФОПам і компаніям, заявило, що в усьому винні тиск правоохоронців і завантаженість принтера. Про це очільники СВА заявили під час пресконференції. 

      Новини

      У справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова

      За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.

      Ми вплинули

      Партнера сина Королевської по фінансовій піраміді затримали у Казахстані

      У Казахстані затримали ймовірного організатора фінансової піраміди HitBeat Music. До ради директорів проєкту входив Ростислав Солод - син екс-нардепів Наталії Королевської і Юрія Солода (ОПЗЖ), він же - депутат Краматорської міської ради від тієї ж, уже забороненої партії.