Важливо
Новини

Заступник Авакова дезінформував про покарання поліцейських: лише 4 вироки за 6 років за незаконне притягнення

Мокрик.jpg
FacebookTwitterTelegram

Антон Геращенко, заступник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, озвучив неправдиве припущення про те, що на рік декілька десятків правоохоронців несуть покарання за незаконне притягнення людей до кримінальної відповідальності. Bihus.Info отримали офіційну статистику: за попередні 5 років жоден правоохоронець не був притягнутий за відповідною статтею, у 2014-му – лише 4 обвинувальні вироки.

Цитата: “Ставлячи свій підпис під підозрою, слідчий несе зокрема кримінальну відповідальність за статтею про переслідування завідомо невинної особи.

– І скільки за цією статтею понесли покарання?

– Думаю, в рік це кілька десятків людей”. (Антон Геращенко в інтерв’ю, опублікованому 25 червня 2020 року).

Цією статистикою заступник Міністра внутрішніх справ Антон Геращенко аргументував нібито обґрунтованість підозр у “Справі Шеремета” щодо Андрія Антоненка, Юлії Кузьменко та Яни Дугарь. Однак озвучена Геращенком цифра не відповідає дійсності.

У Кримінальному кодексі України справді передбачений такий злочин проти правосуддя. Є стаття, яка передбачає покарання правоохоронців за притягнення до відповідальності завідомо невинної особи – ст. 372. Однак на практиці вона є практично “мертвою” – тобто такою, яка майже ніколи не призводить до обвинувальних вироків.

За точною статистикою редакція Bihus.Info звернулася до Державної судової адміністрації. Там повідомили, що за період з 2014 по 2019 роки включно було лише 4 обвинувальні вироки за ст. 372. При цьому усі – у 2014 році, одразу після Революції Гідності – тобто у той час, коли найбільш активно ініціювали кримінальні провадження за незаконне притягнення учасників Революції. У 2015-2019 роках взагалі не було жодного обвинувального вироку за цією статтею.

Натомість у 2019 році був один виправдувальний вирок за ст. 372 ККУ.

Статистики за 2020-ий рік у Державній судовій адміністрації наразі немає.

Статистика Ст. 372 (1)

Відтак заступник Міністра внутрішніх справ Антон Геращенко повідомив неправдиве припущення про те, що на рік карають декілька десятків правоохоронців за незаконне притягнення людей до кримінальної відповідальності. Ба більше, ця стаття Кримінального кодексу узагалі не є дієвою в Україні.

Нагадаємо, що сам міністр внутрішніх справ Арсен Аваков також був фігурантом проєкту FactЧек. Він називав неправдиву статистику щодо людей, які повернулися в Україну і зобов’язалися відбути самоізоляцію.

Народний депутат від “Опозиційної платформи – за життя” Вадим Рабінович влітку 2020-го вчергове нагадав про свою ідею ввести кримінальну відповідальність за невиконання передвиборчих обіцянок. Мовляв, цей законопроєкт “ключовий для подальшого розвитку країни”. Хоча сам Рабінович відкликав його за 10 місяців до цієї заяви. 

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука

      Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.

      Новини

      Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів

      Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.