Заслужені нагороди: ТОП фігурантів розслідувань програми “Наші гроші”
Нокаут року, оптимізм року, скромняга року - журналісти програми "Наші гроші з Денисом Бігусом" визначили переможців у різних корупційних номінаціях.
Топ фігурантів першого і другого плану програми «Наші гроші» відкриває номінація «Нокаут року».
Переможець в цій номінації – колишній очільник південно-західної залізниці Олексій Кривопішин. Приставку «екс» він отримав після низки розслідувань нашої програми дворічної давнини. Потім Олексій оговтався, пішов радником до мера Києва і… втратив посаду через тиждень після того, як ми розповіли про його патентні справи. Нагадаємо, пан Кривопішин примудрився запатентувати рух міської залізниці по колу. І законтрактувати у міста чверть мільйона за цей винахід.
Прикриття року – теща головного завгоспа Національної поліції Івана Наумова. Пані теща прикрила собою і землі на 100 тисяч доларів, і позашляховик Мазератті, і навіть 5-поверховий приватний будинок на березі Дніпра. Всього у тещі Наумова назбиралось майна десь на 700-800 тисяч доларів. Це якщо десь під цим будинком не запаркована ще субмарина.
Закриття року – перший заступник керівника Державної міграційної служби Діна Пімахова. Як з’ясувала наша програма Пімахова теж тримає на «мамі» дорогу квартиру в пафосному житловому комплексі. Але в наш топ фігурантка розслідування НАБУ потрапила не через нерухомість. А через те, що показала всій країні, що українське громадянство може придбати будь-хто (хоч і дорого). А це погана новина в принципі, і особливо погана в рік надання безвізу, коли з українським паспортом нарешті можна без проблем поїхати до Європи.
Прокидьок року – голова окружного адмінсуду Києва Павло Вовк. І ні, ми його не лаємо. Просто пан Вовк не вказав у декларації заміський будинок, записаний на ніби-то колишню дружину. Нашу програму він активно переконував, що живе у своїй задекларованій квартирі в Києві. Аж раптом, під час обшуку рано вранці співробітники Національного антикорупційного бюро знайшли Вовка саме в тому будинку, від якого він відкараскувався. Прокинувся так прокинувся.
В нашій традиційній номінацій Ляшко року перемагає – несподіванка – Олег Ляшко. Він нагадував про себе цілий рік. І нерухомістю на 20 мільйонів гривень. І броньованим кадилаком. І десятком земельних ділянок у мами. І регулярними джекпотами на півмільйона гривень. Навіть не уявляємо, чим Олег Валерійович буде дивувати нас наступного року. Але впевнені, він щось вигадає.
Благодійник року – нардеп Сергій Тарута. Він задекларував купівлю автомобіля Ленд Крузер вп’ятеро дешевше його ринкової вартості. На питання як це йому вдалось, нардеп заявив що допомагав друзям, які опинились у скруті і терміново продавали машину. Чуйна людина.
Скромняга року – бізнесмен Вадим Майко. Формальний власник компанії Трейд-Коммодіті, що виграла на державних тендерах понад 7 мільярдів гривень – живе у хрущовці і ходить пішки. Але переконує – він реальний власник, просто 7 мільярдів – це не так вже й багато. Нині постачання палива компанією розслідує НАБУ, а сам Майко – втік.
Номінацію “Оптиміст року” виборола Юлія Тимошенко. Одразу у двох пунктах. По-перше, Юлія Володимирівна щиро вірить, що українські пенсіонерки підтримують її партію фінансово, відриваючи від свого пенсійного бюджету тисячі гривень. І навіть те, що самі донори партії це спростовують – лідерку Батьківщини не переконує. Віра, вона така. Друга причина – відрахування чоловіку Тимошенко від ломбардного бізнесу. Так, пророк зубожіння фінансуєть бізнесом, попит на який виникає саме під час… зубожіння.
В номінації “Радість камери” переміг генеральний прокурор Юрій Луценко. Щирий, відвертий, комунікабельний генпрокурор регулярно втрапляє в об”єктив. Варто йому підняти келих із друзями, чи клієнтами – як його фото вже викладають в соцмережі. Остання така зустріч – із олігархом Ігорем Коломойським. Але нам Луценко запам”ятався опівночними посиденьками із нардепом Олександром Третьяковим та бізнесменом Борисом Ложкіним. Саме у розпал конфлікту навколо корпорації УНЛ, з якою пов”язують обох візаві Луценка.
“Чоткій паца року” – державний виконавець Максим Борейко. Він один з держвиконавців, які отримали мільйонні премії за свою роботу. Але одночасно видали довіреність на доступ до банківського рахунку з цими преміями третій особі. Однак як тільки Борейко отримав премію, він довіреність анулював і премію таки отримав.
В номінації “перекати поле” – проект “Стіна” Арсенія Яценюка. Якої досі немає, тож по полю можна хоч укататись.
В спеціальній номінації “Традиційні цінності” перемагає облікова книга Київського бронетанкового заводу. Доки у світі вирують електронні системи документообігу, електрокари, біткойни та решта цієї новомодної диявольщини, Київський бронетанковий завод веде облік у старій добрій тетрадці. Надійно, олдскульно, лампово. Респект.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниBihus.Info дізнались першу версію цін ще одного постачальника продуктів армії
Редакція Bihus.Info отримала видаткові накладні і копію контракту, укладеного Міністерством оборони на постачання продуктів військовим у 2023 році із ТОВ “Гарна справа”.
Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука
Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.
Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів
Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.