Запорізькі Тепломережі без бою «злили» 90 мільйонів приватним фірмам із «Запоріжсталі»

Комунальні «Тепломережі» Запоріжжя допомогли приватним фірмам зайти на ринок теплопостачання і відібрати у себе контракти. Не звертаючи уваги на затверджені міською владою тарифи, фірми отримали, а комунальники втратили, 90 мільйонів гривень.
Про це йдеться в матеріалі Лілії Статівко в рамках спільного з Bihus.Info проєкту “Лабораторія викриттів 2.0”.
До 2018 року «Тепломережі» були єдиними постачальниками тепла в Запоріжжі. Поки на ринок не прийшли три приватні фірми. Спочатку планувалося, що вони орендуватимуть приміщення «Тепломереж», збудують у них котельні і будуть постачати тепло комунальникам. Але натомість фірми приміщення викупили, і отримавши ліцензії та погодження тарифів від міської влади, почали брати участь у тендерах – уже як конкуренти комунальників. Спочатку запропоновані ціни відповідали затвердженим тарифам. Але потім фірми почали знижувати тарифи – і так перемагати на тендерах «Тепломережі».
І комунальні «Тепломережі», і приватні фірми внесені в реєстр суб’єктів природних монополій. Для монополістів тариф є регульованим, тобто його встановлює регулятор, і відтак фіксованим. Тобто в теорії і комунальники, і приватники мали б пропонувати на тендері затверджений тариф. Але на практиці журналісти виявили дивну ситуацію. Приватники, для того щоб виграти тендери, ціну знижують – запевняючи, що вони не монополія, і тому у них тариф не фіксований, а граничний. Хоча вже більше року обидві фірми зазначені у відповідному реєстрі монополій. А комунальники притримуються свого тарифу, запевняючи, що не мають права від нього відхилятися. Хоча журналістам вдалося знайти один тендер, де вони все ж запропонували нижчу від фіксованої ціни. Тож виходить, що обидва «конкуренти» маніпулюють тарифом на власний розсуд.
Як виявилося, кінцевий бенефіціар всіх фірм – інвестиційний фонд, яким керує екс-гендиректор «Запорожсталі» Ріната Ахметова. При цьому, нинішній директор комунальних «Тепломереж» Олександр Грек – його колишній колега, він колишній працівник цього ж металургійного комбінату. Детальніше читайте тут.
Проєкт “Лабораторія Викриттів 2.0” реалізується спільно з Interlink Academy за підтримки German Foreign Ministry.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниКиїврада створює комісію для перевірки “Київміськбуду” після розслідування Bihus.Info
Проект відповідного рішення наразі очікує підпису мера Києва Віталія Кличка. В документі, який опубліковано на сайті Київміськради, йдеться про тимчасову контрольну комісію Київської міськради для перевірки інформації з журналістських розслідувань щодо діяльності “Київміськбуду”.
Олексій Азаров контролює шахти в рф і не має санкційних обмежень в ЄС
Син підозрюваного у держзраді Миколи Азарова Олексій має російське громадянство і з травня 2021 р. контролює російську шахту “Ростовская” через довірену особу - Дмітрія Казантаєва. До повномасштабного вторгнення рф в Україну серед контрагентів цієї шахти були європейські компанії.
“Київміськбуд” платив мільярди гривень підрядникам, наближеним до свого ж керівника
Мільярди гривень на підрядні роботи компанія “Київміськбуд”, що на 80% належить територіальній громаді Києва, виплачував фірмам, наближеним до власного президента Ігоря Кушніра. Про це йдеться у розслідуванні Bihus.Info.