Новини

Замміністра Бернацька не повідомила про конфлікт інтересів, голосуючи за призначення в ДБР

Мокрик.jpg
FacebookTwitterTelegram

Заступниця Міністра юстиції Наталія Бернацька входить до зовнішньої Конкурсної комісії Державного бюро розслідувань. Вона двічі голосувала за призначення в ДБР Євгена Шевцова. Водночас підприємство дружини Євгена Шевцова, в якому той працював комерційним директором, платило юрфірмі Руслана Бернацького, чоловіка представниці Конкурсної комісії, за юричний аудит.

Про це йдеться у розслідуванні Данила Мокрика для програми “Наші Гроші з Денисом Бігусом”.

Закон “Про запобігання корупції” прямо забороняє членам конкурсних комісій голосувати за кандидатів в умовах конфлікту інтересів – тобто персонального зацікавлення у прийнятті того чи іншого рішення. Втім, очевидно, саме такий випадок трапився під час конкурсу на керівні посади в Державному бюро розслідувань.

Зовнішня Конкурсна комісія, до якої входить Наталія Бернацька, 18 липня одноголосно обрала Євгена Шевцова керівником 1-го управління досудових розслідувань (усього таких управлінь в ДБР є три).

Окрім того, Євген Шевцов також проходив конкурс на посаду керівника управління оперативних розробок. Під час голосування на цю посаду за нього проголосував лише один член Конкурсної комісії – Наталія Бернацька.

При цьому Бернацька була відсутньою на обох співбесідах Євгена Шевцова.

На сьогодні Євген Шевцов є начальником одного з відділів Національної поліції. Перед цим, у 2016-2017 роках, він працював комерційним директором підприємства “Фінансова компанія “Леогеймінг Пей”.

Ця компанія належить дружині Євгена Шевцова – Альоні Шевцовій (дівоче прізвище – Дегрік). Офіційно це підприємство приймає оплати за комп’ютерні онлайн-ігри, на кшталт World of Tanks чи World of Warships.

Однак ще з осені минулого року “Леогеймінг Пей” разом із особисто подружжям Шевцових фігурують у кримінальному провадженні щодо відмивання коштів і виведення їх в Росію. “Громадянка Шевцова (Дегрік) А.В. у змові з Тимчак А.І., Гречаним О.А. та Шевцовим Є.О. створили протиправний механізм легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом”, – йдеться в одній з ухвал суду у цій справі.

Вже на початку цього року підприємство “Леогеймінг Пей” замовило юридичний аудит у фірми Integrites, власником і старшим партнером у якій є Руслан Бернацький – чоловік Наталії Бернацької, яка двічі проголосувала за Євгена Шевцова на конкурсі до ДБР.

Юридичний аудит компанії Альони і Євгена Шевцових, очевидно, виявився успішним для обох сторін. Його результати рекламувала і фірма Integrites у себе на сайті і в соцмережах, і фірма “Леогеймінг Пей”. Остання навіть подала рекламну публікацію в англомовне видання KyivPost.

“Проведений юридичний аудит підтверджує високі стандарти господарської діяльності компанії та професійний підхід її команди, які ми застосовуємо в нашій щоденній роботі”, – цитують у цих публікаціях Альону Шевцову. Такий успішний аудит може бути вагомим аргументом на користь підприємства у кримінальному провадженні.

До слова про Інтернет: Альона Шевцова у соцмережі Facebook дружить і з Наталією Бернацькою, і з Русланом Бернацьким.

Але в розмовах із журналістами BIHUS.Info і замміністра юстиції, і її чоловік запевнили: вони взагалі не знали, що компанія Шевцових є клієнтом фірми Integrites.

“Що таке “Леогеймінг Пей”? Ми обслуговуємо десь 500-600 підприємств. Ви думаєте, я можу знати, що це таке?” – спитав Руслан Бернацький.

Як виявилося, безпосередньо за юридичний аудит “Леогеймінг Пей” відповідав старший юрист фірми  Integrites Антон Бабак. За його словами, співпраця з фірмою подружжя Шевцових на початку цього року. Це збігається із часом оголошення про Конкурс на керівні посади у ДБР, на який подав документи Євген Шевцов.

Членкиня Конкурсної комісії ДБР Наталія Бернацька також переконувала журналістів BIHUS.Info, що в її голосуванні за Шевцова не було конфлікту інтересів.

“Я вперше чую, що в нього є якесь підприємство, яке обслуговується моїм чоловіком… Тут я не бачу жодного конфлікту інтересів, тому що, на жаль, я сьогодні про це вперше від вас чую”, – сказала замміністра юстиції.

Втім, Закон “Про запобігання корупції” в питанні конфлікту інтересів виписаний таким чином, що Наталія Бернацька мала би повідомити голову Комісії ДБР або НАЗК “не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів”.

Таке формулювання потрібне якраз для того, щоб посадовці, які приймають рішення, не могли згодом сказати, що просто “не знали” про конфлікт інтересів.

В НАЗК журналістам повідомили, що Наталія Бернацька не зверталася до Агентства за роз’ясненнями щодо можливого конфлікту інтересів у неї.

Голова Конкурсної комісії ДБР Роман Майданик також сказав BIHUS.Info, що не знає про можливий зв’язок між Барнацькою і Шевцовим. “В мене такої інформації немає”, – запевнив він.

Сам Євген Шевцов від коментаря у телефонній розмові відмовився.

Якби суд довів порушення з боку Наталії Бернацької в голосуванні за Шевцова, їй загрожувало б лише адміністративне покарання штрафом до 7 тис. грн.

Також суд міг би й скасувати голосування Наталії Бернацької за Євгена Шевцова. Наразі ж сама наявність такого конфлікту інтересів суперечить щонайменше Регламенту Конкурсної комісії, яка має приймати свої рішення за принципами  “незалежності, об’єктивності і обгрунтованості”.

Нагадаємо, що на час написання цього матеріалу між директором ДБР Романом Трубою і зовнішньою комісією триває політичний конфлікт. Відтак Труба досі не призначив на посади Євгена Шевцова та інших 26 переможців конкурсу.

Переможців конкурсу Комісія визначила ще 2 місяці тому, 18 липня.

Тим часом Наталію Бернацьку 20 вересня Верховна Рада обрала членом Центральної виборчої комісії за квотою “Народного Фронту”.

Раніше журналісти BIHUS.Info опублікували матеріал про те, що на конкурсних співбесідах Комісія не запитувала одіозних кандидатів про скандальні або суперечливі моменти у їхній біографії і про їхню доброчесність.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Ми вплинули

   Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука

   Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.

   Новини

   Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів

   Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.