Важливо
Новини

Замість офісу – “Русская баня”: нові партійні осередки на Одещині існують тільки на папері

FacebookTwitterTelegram
З початку 2021 року в Одеській області з’явилося сім обласних організацій політичних партій. Проте усі сім не ведуть активної діяльності. Фінансові звіти до Національного агентства із запобігання корупції подали тільки два осередки, але й їхні звіти – порожні.

Зокрема, обласні організації з’явилися у партій “Національна платформа”, “Блок Володимира Сальдо”, ”Рідний край”, “Довіра”, “Команда Максима Єфімова “Наш Краматорськ”, “Європейська ліберальна партія” та “Єдина громада”. З них фінансові звіти про діяльність до НАЗК подали тільки останні дві. Але й ці, відповідно до поданих документів, обласні організації ніким не фінансуються та не витрачають кошти. 

Відповідно до переліку зареєстрованих партійних осередків, шість партії, крім “Блоку Володимира Сальдо”, зареєстрували свої офіси в Одесі. Проте замість них за вказаними адресами знаходяться житлові чи приватні будинки, на яких жодних вивісок чи вказівників, які б вказали на присутність там партійних організацій. 

02.10.2021 Одеса, пров. Вузький, 14 

Наприклад, коли журналісти приїхали за офіційною адресою партії “Довіра” – то там на приватному будинку висів банер “Русская баня”.

Журналістам вдалося поговорити з кількома керівниками партійних осередків. Керівник Одеського організації партії “Команда Максима Єфімова “Наш Краматорськ” пояснює, осередок не активний, бо зараз тільки триває процес його створення. Аналогічно відсутність активності осередку через те, що тільки зараз він формується, пояснюють і представники “Єдиної громади”.

А от керівниця партії “Рідний край” Марина Пригара не знайшла часу відповісти на питання журналістів про діяльність очолюваного нею осередку.

Зазначимо, що створення партійних осередків – вимога законодавства. Таким чином формально партійні осередки можуть існувати, але ніяких функцій не виконувати.

Аналітик руху “Чесно” Ігор Фещенко пояснює, що “мертві” осередки можуть активізуватися перед виборами:

– Виборче законодавство передбачає висування кандидатів та сплату грошової застави на місцевих виборах саме регіональними осередками. Частина партійних осередків “оживає” під вибори, коли в партії з’являються кошти. Часто після виборів, незалежно від того чи були вони успішними осередок впадає у “сплячку”, з якої вийде або під якісь з наступних виборів, або ж ніколи”. 

Фещенко додає: “Більш-менш системно свою діяльність в національному масштабі в міжвиборчий період ведуть хіба що парламентські партії, які отримують державне фінансування. Як показала практика, після втрати такого фінансування реальні живі осередки партій повністю припиняють свою діяльність”.

Діана Зубар

Ця аналітика створена завдяки підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проєкту, який реалізовується ГО «Канцелярська Сотня» за підтримки проєкту USAID «ВзаємоДія». Зміст є виключною відповідальністю авторів і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Ми вплинули

   Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука

   Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.

   Новини

   Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів

   Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.