Жага знань: декларації ректорів ТОП-5 українських вишів (інфографіка)

Взяти хабар за залік, вивести тендер на свої фірми, побудувати замість студентських гуртожитків елітні багатоповерхівки - корупція в Україні процвітає не лише у державних органах, а й у вищих навчальних закладах.
Тому з 2017 року їх ректори теж мусять подавати декларації про доходи. Аналітики проекту “Декларації” порівняли статки очільників 5 найрейтинговіших українських ВНЗ.
Уже декілька років поспіль за кількістю бажаючих вступити абітурієнтів лідирує Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Проте поруч із цим “Шева” славиться і своєю корупцією. З 2008 року ректором КНУ є Леонід Губерський, загалом же в університеті він працює понад 40 років.
Згідно з декларацією, Леонід Васильович є справжнім мільйонером – на його банківському рахунку зберігається майже 1,2 млн гривень. Ще близько 170 тис. гривень накопичила його дружина. З нерухомого майна Лариса Губерська володіє квартирою площею 190 кв. м у Києві, а сам професор – лише гаражем на 18 “квадратів”. Два автомобілі – Audi A6 та Lexus RX 350 – теж записані на дружину.
Раніше “Новое время” повідомляло, що у Лариси Губерської також є майно, яке не потрапило до декларації – а саме земельна ділянка площею 0,09 га у селищі Михайлівка-Рубежівка під Києвом. На сусідній ділянці площею 0,36 га стоїть будинок на понад 700 “квадратів”, записаний на 89-річну тещу ректора. За оцінкою ріелторів, ціна цього будинку – мінімум 1 млн доларів. Саме ж закрите котеджне містечко, у якому знаходиться будинок, ховається за табличкою науково-навчального центру КНУ імені Шевченка “Хутір Жуків”.
Також Леонід Губерський не задекларував бізнес дружини – адвокатську компанію “Віллар” і ТОВ “Інститут законодавчих досліджень”. Самого ж ректора пов’язують із розкраданнями на тендерних закупівлях університету та переслідуваннями інакомислячих студентів.
Найвищими доходами може похизуватися ректор Київського політехнічного інституту імені Сікорського Михайло Згуровський – за 2016 рік він заробив понад 1,7 млн гривень. У 2009 році, претендуючи на посаду віце-прем’єра, він пояснював свої мільйонні доходи винахідницькою діяльністю. Згідно з декларацією, Згуровський має понад 50 винаходів. Ще 972 тис. гривень заробила в 2016 році його дружина Тетяна Померанцева від передачі в оренду майна у США. В Америці вона володіє будинком площею 150 кв. м. Ще одним будинком на 287 “квадратів” у селі Крюківщина під Києвом володіє сам Михайло Згуровський. Автопарк родини складають Range Rover 2013 року і Toyota Prius 2005 року випуску.
Найбільшим шанувальником нерухомості серед ректорів виявився очільник Харківського національного ��ніверситету імені Каразіна Віль Бакіров. У його власності – 2 гектари землі, будинок площею 469 кв. м і 190-метрова квартира у Харкові. А от автомобільним транспортом, якщо вірити декларації, Віль Савбаєвич не захоплюється – їздить на ВАЗ 210994, та й то на праві користування. Також Бакіров задекларував 22 картини і бібліотеку художньої та наукової літератури.
Будинок площею 251 кв. м побудував собі і ректор Львівського національного університету імені Івана Франка Володимир Мельник. Також вони з дружиною володіють двома квартирами у Львові площею 72 і 49 кв. м. Ще одна на 63 “квадрати” знаходиться у дружини та сина в користуванні. Пересувається ректор на скромному Mitsubishi Lancer 2008 року випуску, готівкою Володимир і Марта Мельники зберігають 250 тис. гривень.
Найбільш таємничою виявилася декларація ректора Харківського політехнічного інституту Євгена Сокола, оскільки два його сини не надали значну кількість інформації про себе. Сам Євген Іванович володіє 92-метровою квартирою у Харкові та будинком на 352 “квадрати”. Ще одна квартира площею 83 кв. м знаходиться у спільній власності дружини і синів. В 2016 році молодший син ректора Владислав Сокол став власником 98-метрової квартири неподалік центру Харкова, проте для декларування інформацію про площу нібито не надав. Також діти не проінформували батька про свої доходи, грошові активи і навіть роки випуску автомобілів Kia Sportage та Honda CR-V. А про бізнес синів – ТОВ “Бізнес ІТ Академію”, ТОВ “Першу ІТ Компанію”, ТОВ “Академію Смарт” і ТОВ “Інгромсервіс” – Євген Сокол в декларації не згадав узагалі.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниBihus.Info дізнались першу версію цін ще одного постачальника продуктів армії
Редакція Bihus.Info отримала видаткові накладні і копію контракту, укладеного Міністерством оборони на постачання продуктів військовим у 2023 році із ТОВ “Гарна справа”.
Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука
Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.
Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів
Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.