“За три роки судової реформи в систему прийшло до 100 нових облич” - Андрій Козлов, екс-член ВККС

Андрій Козлов у 2016-2019 рр. працював у Вищій кваліфікаційній комісії суддів, яка відповідає за перезавантаження суддівського корпусу в рамках судової реформи. За його оцінками, протягом трьох років реформи в судову систему прийшло не більше 100 нових облич. Про це йдеться у програмі “Он воно як” Аліси Юрченко і Дениса Бігуса (спільний проект Bihus.Info та 24 каналу).
“За три роки судової реформи в систему прийшло до 100 нових облич” - Андрій Козлов, екс-член ВККС

АЛІСА

ЮРЧЕНКО

Всі тексти автора

Я би не сказав про сотні й тисячі, я би сказав, що йдеться про кількість, мабуть, до сотні. Це сумний результат,” - відповів Андрій Козлов на питання ведучої про кількість нових облич, які отримали суддівські мантії у процесі очищення судів. Аліса Юрченко нагадала, що, за обіцянкою Петра Погрошенка, усі 7,5 тисяч суддів мали пройти переатестацію в рамках реформи.

Разом з тим Андрій Козлов не вважає реформу проваленою: “Ні, не провалена. Але має всі шанси провалитися, якщо зараз відбудеться реванш, якщо ті люди, які колись керували судовою системою, знову приберуть її до своїх рук, ну, і потім здаватимуть в оренду чинним властям”.

На питання, чи вважає він Олексія Філатова, екс-заступника глави АП часів Петра Порошенка, реформатором, Андрій Козлов відповів: “У частині створення каркасу системи - так, у частині наповнення цього каркасу м’язами, кадрами - ну, не знаю, наскільки він мав вплив”.

До позитиву реформи екс-член ВККС зараховує створення нового Антикорупційного суду. “Я вважаю, що провал - це коли є остаточна поразка. Коли немає взагалі жодних позитивних змін і коли шанси на позитивні зміни втрачені,” - додав він.

 

 

Повний випуск розмови з Андрієм Козловим - за посиланням.