За парканом мільярдера. Помешкання голови Держекспортконтролю

Відсторонений через скандал із хабарами голова Держекспортконтролю записує майно на родичів та знайомих
Юрія Терещенка, 24 лютого відстороненого Арсенієм Яценюком з посади голови Державної служби експортного контролю, знають як мешканця щонайменше двох об’єктів нерухомості в столиці та передмісті. Один з них – маєток у с. Старі Петрівці під Києвом, розташований на березі Київського моря.
Високий паркан, що спускається аж до водойми, ховає від сторонніх очей двоповерховий будинок площею понад 400 кв м, ще один будиночок, імовірно, з басейном чи спортзалом, та гараж. Маєток і земля під ним записані на Наталію Федорівну Терещенко. Імовірно, це сестра голови Держекспортконтролю.
Будинок перейшов у власність Наталії Терещенко на підставі рішення суду від 10.12.2008 р. – такі дані містить реєстр речових прав на нерухоме майно. Натомість мешканці с. Старі Петрівці стверджують, що тут увесь цей час живе Юрій Терещенко.
Сусід Юрія Терещенка – мультимільйонер Олександр Ярославський. Маєток з тенісними кортами та басейном, навпроти паркану Терещенка, належить бізнесмену з сотні Форбс.
Інший об’єкт нерухомості – квартиру в столичному ЖК бізнес-класу на Печерську (вул. Гусовського, 11/11) – Юрій Терещенко контролює через схему з іпотекою. Ця квартира ніби в заставі у відстороненого голови Держекспортконтролю. Передала її в заставу дехто Ніна Федорова. Де-юре вона іпотекодавець, тобто боржник Юрія Терещенка. І не може продати квартиру без його згоди.
Іпотека захищає реального власника майна від можливої конфіскації і дозволяє контролювати дії номінального власника з цією нерухомістю. Іпотечна угода на цю квартиру датована 2015-им р. Тобто формально минулого року Юрій Терещенко мав позичити Ніні Федоровій кругленьку суму на придбання квартири площею 145 квадратів. Квартири такої площі коштують у цьому ЖК від півмільйона доларів.
Нагадаємо, у грудні СБУ затримала екс-підлеглого Юрія Терещенка Сергія Головатого. Головатий вимагав у підприємців хабар у $250 тис. і був затриманий під час передачі чергового траншу. Гроші призначалися за надання Держекспортконтролем дозволу на експорт товарів військогового призначення.
Головатий – не випадкова людина в Держекспортконтролі. Він однокурсник Юрія Терещенка, людина з його близького оточення.
Після грудневого затримання Головатого СБУ провела ще низку обшуків в інших керівників Держекспортконтролю. Частина хабара, що передавалася Головатому, була знайдена «ще в одного з керівників Служби експортного контролю». Про це повідомляв Олександр Ткачук, керівник апарату СБУ. Спецслужба також наголосила на системності поборів в Держекспортконтролі. За даними пограми «Наші гроші», грудневі обшуки пройшли і в заміському будинку Юрія Терещенка.
Останні 10 років Терещенко працює в державному секторі – у держпідприємствах «Укрспецекспорт», «Спецтехноекспорт», Раді нацбезпеки та оборони, держконцерні «Укроборонпром».
Звернення: Якщо ви обізнані про корупцію в Держекспортконтролі та готові повідомити про неї (навіть на умовах повної анонімності) пишіть на [email protected] (приватна скринька Д.Бігуса), або на [email protected] (редакційна пошта програми “Наші гроші”)
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!





Новини
Усі новиниЮристи проекту “Свої Люди” добились відкриття справи щодо ймовірної мільйонної переплати на закупівлі кисневих концентраторів
Суд зобов'язав Нацполіцію розслідувати можливу переплату на закупівлі 200 кисневих концентраторів на суму 8,8 млн грн для Вінницького Центру профілактики та боротьби зі СНІДом. Ймовірну переплату виявили активісти ГО “Філософія серця” і разом з юристами проекту “Свої Люди” (Bihus.Info) дотисли перевірку закупівлі.
Лабораторія викриттів 3.0: новий набір на прокачку для регіональних розслідувачів
Команда Bihus.Info оголошує набір на програму підтримки для розслідувачів, що викривають корупцію в регіонах. 8 журналістів-розслідувачів отримають можливість наступні 10 місяців працювати і навчатись під менторством Bihus.Info, отримувати стипендію, а також прокачати свої навички не лише в створенні матеріалів, але й в їх “упаковці” і просуванні.
Переліт президента в ОАЕ коштував 1,7 млн грн. Летіли 10 осіб
Переліт президентського борту в ОАЕ 13-15 лютого 2021 року коштував українським платникам податків 1 688 199 грн. Літак перевозив 10 представників української делегації - Bihus.Info.