За місяць до введення “проахметівської” формули співмешканка голови НКРЕ придбала будинок Зінченка у $2 млн

У лютому 2016 року співмешканка голови Нацкомісії регулювання енергетики та […]
У лютому 2016 року співмешканка голови Нацкомісії регулювання енергетики та комунальних тарифів (НКРЕКП) Дмитра Вовка купила будинок в селі Іванковичі під Києвом. Вартість маєтку ріелтори оцінюють у 1,5-2 мільйони доларів США, йдеться у розслідуванні Мар”яни Мотрунич для програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”.
Маєток раніше належав заступнику голови Верховної Ради та співзасновнику телеканалу Інтер Олександру Зінченку. Площа будинку – майже 800 кв.м., ділянка землі – півгектара. В 2004 році офіційно Зінченко сплатив за маєток 250 тисяч доларів. Нині ріелтори оцінюють ринкову вартість подібного житла у півтора-два мільйони доларів. Чотириповерховий маєток – сусідній з будинками екс-міністра палива й енергетики Юрія Бойко та екс-міністром екології Миколи Злочевського.
Офіційно нерухомість оформлена на Лілію Сільченко. Сільченко не має і не мала ніколи бізнесу. Її батьки теж не були підприємцями. Де працює пані Лілія – невідомо. Документарного зв”язку між Ліліяєю Сільченко та Дмитром Вовком – майже немає, однак сусіди Сільченко упізнали фотографію Вовка, а журналісти програми пізно увечері зустріли голову НКРЕКП під будинком Сільченко:
“- А Ви тут проживаєте?
– Ні. В мене є свій приватний час.”
Про вірогідні джерела доходу для придбання будинку такої вартості – Дмитро Вовк говорити відмовився.
“- А чим вона займається?
– А це не до мене питання.
– Ну Ви ж її знаєте. Чим вона займається, скажіть, будь ласка.
– Я можу мати приватне життя?
– Можете. А Ви можете нам допомогти зв’язатися з Лілією?
– Дякую Вам, дякую Вам.”
Через місяць Нацкомісія міняє формулу ціни на вугілля, яке держава закуповує для теплоелектростанцій. Нова формула отримує назву “Роттердам + доставка”. Згідно планам Нацкомісії, вугілля українських виробників купується за ціною палива у нідерландському порті Роттердам ( Південноафриканське або американське вугілля, транспортоване морем до порту). Більше того, до ціни докинули ще й уявну вартість перевезення з Роттердаму до України та перевалку такого вугілля в порту.
Проте Україна не завезла з Роттердаму жодної тони вугілля. Воно потрапляє на українські електростанції із непідконтрольних територій у Луганській та Донецькій областях, а також з Волинської, Львівської та Дніпровської областей. Комісія запропонувала купувати українське вугілля за ціною африканського палива, перевезеного через півсвіту. Відразу після прийняття формули облігації вугільно-енергетичного монополіста компанії ДТЕК Ріната Ахметова зросли на 40%. Гендиректор ДТЕК Максим Тимченко у квітні повідомив, що ці облігації скуповувала інвесткомпанія ICU: “За нашими даними, компанія ICU набувала облігації ДТЕК з випуску 2013 року. Проте ця інформація на сьогоднішній день могла втратити актуальність”. Зазначимо, що чинний голова НКРЕКП з 2009 по 2013 працював віце-президентом з корпоративних фінансів у компанії ICU Валерії Гонтаревої.
Нова методика “Роттердам + доставка” лягла в основу всіх інших розрахунків для встановлення тарифів. Експерт Андрій Герус зазначає, що “та ціна із завищенням вона закладена в наш тариф електроенергії і це є власна одна з причин того, чому тарифи ростуть. І якщо та формула не буде змінена, то вони будуть продовжувати рости”.
Саме в час прийняття формули «Роттердам + доставка» голова НКРЕКП, Дмитро Вовк, реєструє Мерседес GL 550 2010 р.в., який вартує до 40 тис дол. Продавцем автівки стала – Лілія Сільченко.
Дмитро Вовк не став коментувати нову покупку. Замість відповіді на питання анонсує регламент засідання:
“- А чому Ви сьогодні не на своєму новому Мерседесі?
– Я Вас запрошую сьогодні гарний привід відвідати Комісію. Сьогодні розглядається питання Львівводоканал. Можете побачити як ефективно управляється підприємство.”
За останні 3 роки доходи Вовка суттєво знизилися. За 13-й рік задекларував понад мільйон гривень. У 2014, після роботи у московському філіалі компанії Рошен – майже 640 тис грн і 2 млн в російській рублях. За рік роботи в Нацкомісії, Дмитро Вовк майже нічого не заробив. Сума сукупного доходу за 2015 – всього лиш 68 997 грн і 90 копійок. На банківських рахунках за минулий рік трохи більше 1 млн грн. За 2015 – задекларований Infiniti M35 2007 р.в., а в декларації за 2013 рік вказано Mercedes-Benz ML 350 2008 р.в.
Офіційно Дмитро Вовк задекларував 2 земельні ділянки та житловий будинок на 243 кв. м., придбаний 2009 року у селі Зелений Бір. Також задекларовано третину квартири в новобудові Солом’янського району Києва, та квартиру на Печерську, придбану 2014 року. При ринковій ціні квартир з радянським ремонтом у 1200 доларів за квадратний метр, Вовк зумів купити квартиру майже вдвічі дешевше.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниBihus.Info дізнались першу версію цін ще одного постачальника продуктів армії
Редакція Bihus.Info отримала видаткові накладні і копію контракту, укладеного Міністерством оборони на постачання продуктів військовим у 2023 році із ТОВ “Гарна справа”.
Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука
Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.
Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів
Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.