Новини

З пацієнта, що потребував термінової і безкоштовної операції, в Інституті серця стягли 100 тисяч гривень

FacebookTwitterTelegram

Термінові операції на серці, які загрожують життю пацієнтів, мають робитися безкоштовно, відповідно до наказу МОЗ. Але буквально в січні в державному в Інституті серця за таку операцію стягли в 10 разів більше, ніж коштує найдорожчий препарат для неї.

Про це йдеться у розслідуванні Олександра Курбатова для програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”.

Віктор Ляскун – мешканець Прилук. 21 січня 2019 року йому раптом стало зле, і він звернувся до лікарні. Його привезли на діагностику до Чернігівського філіалу Інституту серця і там поставили страшний діагноз – об’ємне утворення лівого передсердя. Віктор каже, йому було дуже погано і його одразу доправили у Київ, до Інституту серця. Про ціну за порятунок, 100 000 грн, пацієнту сказали вже в київському Інституті серця.

“Зробили аналізи, провєрку, сказали надо робить операцію. Но вона столько от стоїть, типу, єсть возможность собрать таку суму чи ні. Я не отвітив. Сказали, все рівно треба робити цю операцію”, – каже Віктор Ляскун.

Перед операцією Віктора попередили, що він має заплатити 100 тисяч до кінця тижня після операції. У родини таких грошей не було, і сестра Віктора звернулася по допомогу в соціальній мережі.

Скільки може коштувати така операція? Ми звернулися із цим питанням до Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова. Цей інститут зробив 900 подібних операцій – це найбільший показник в Україні. Більше половини з них, близько 500, припадають на професора Ростислава Вітовського. Він каже, що ця операція не може коштувати 100 тисяч і навіть пропонував перевезти пацієнта до Інституту Амосова.

“Що стосується пухлин серця, там використовується із дороговартісних апаратів оксигінатор (прилад для насичення крові киснем). Оксигінатор у торгівлі коштує біля 10 тисяч гривень. Але наші пацієнти отримують це все безкоштовно. Що стосується термінової операції, то для цих пацієнтів у нас повне забезпечення”, – каже професор Ростислав Вітовський.

Ростислав вивчив діагноз, який був залучений до оголошення про допомогу, каже: “Держава дає на такі випадки повне забезпечення. Пацієнт йде на цю операцію практично безкоштовно”.

От тільки родині Віктора довелося розшукувати 100 тисяч гривень, щоб розрахуватися із Інститутом серця за операцію, вартість якої компенсує бюджет. Віктор каже, що зібрані гроші передали готівкою завідуючому відділення, який робив обстеження і операцію – жодних квитанцій і банківських рахунків.

Примушувати платити за безкоштовні операції – це лише одна із схем приватного заробітку на державному Інституті серця. Крім неї, заклад практикує проведення тендерних закупівель під компанії, які мають зв’язки із родичами та оточенням керівника закладу Бориса Тодурова.

Так ТОВ “Профі Ко” всього за два роки заробила на поставках для Інституту серця  14,5 мільйонів гривень, у той час, як на усіх інших тендерах, не пов’язаних із інститутом – всього півмільйона гривень. 13,2 мільйонів грн з цієї суми “Профі Ко” заробили на постачанні Інституту серця шовного матеріалу, який у цей час Інститут отримував безкоштовно від МОЗ, тут відповідні накази за 2016 і 2017 роки. Раніше серед засновників ТОВ “Профі Ко” був зять Бориса Тодурова, Анатолій Іванюк. Можливо цим і пояснюються успіхи компанії на тендерах Інституту серця.

Ще дві фірми, які отримали чималий зиск на роботі з Інститутом Серця –  це ТОВ “Альфа Медика” і ТОВ “Альфа-Медика”. Вони відрізняються лише дефісом у назві, але поєднуються спільним директором.

ТОВ “Альфа Медика” орендує цілий поверх у Інститі серця. Разом із своєю близнючкою “з дефісом” вони у 2016 році почали відкривати філіали у регіонах. У Києві ці фірми не робили стентування і коронароангіографію, це робив Інститут серця, а от у Северодонецьку і Сумах вони почали надавати ці послуги за цінами, які у півтора-два рази перевищували київські. Так у Северодонецьку ТОВ “Альфа Медика” за короноангіографію брала майже 20 тисяч гривень, а за стентування під 50 тисяч гривень. Оплачував космічні цінники бюджет. Адже філіал комерційної товки відкривав особисто Борис Тодуров, як філіал Інституту серця.

ТОВ “Альфа-Медика” записана на близьке оточення нардепа Андрія Деркача. Цей нардеп-регіонал є членом наглядової ради благодійного фонду “Серце на долонях”, який заснували донька Бориса Тодурова Наталія і її чоловік Анатолій Іванюк.

Родина Бориса Тодурова має заміський маєток на шість гектарів із будинком на 700 квадратів, басейном, невеличкою сонячною електростанцією, лісом і власним озером. Цей маєток вказаний у декларації Бориса Тодурова, як подарунок. Але відомо, що у 2009 році відведенням цієї землі опікувалася його донька, Наталія Тодурова.

У 2011 році Тодурови стали власниками квартири на 100 кв.м у новобудові на Позняках. 24 лютого 2014 року, протягом одного дня, родина отримала у власність земельну ділянку у півгектара, неподалік від свого маєтку, квартиру на 110 квадратів на Новопечерскьких липках і дві квартири у новобудовах на Осокорках. Загальна вартість нерухомості Тодурових тоді складала понад 2 мільйони доларів США. Попри масштабні витрати Борис Тодуров вказав у декларації 2016 року грошові збереження понад 11 мільйонів гривень на двох із дружиною. А через рік Тодуров став власником ще двох квартир, вартість кожної складає близько мільйона гривень.

Наразі Інститутом серця керує виконуючий обов’язки генерального директора Віктор Шевченко. Борис Тодуров був обраний на цю посаду в кінці 2018 року, але і досі не затверджений МОЗ України.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Гостомельські чиновники, які роздали мільйони підставним особам, поскаржились на тиск і принтер

   Керівництво Гостомельської селищної військової адміністрації (СВА), реагуючи на звинувачення у роздачі бюджетних коштів на відбудову населеного пункту підставним ФОПам і компаніям, заявило, що в усьому винні тиск правоохоронців і завантаженість принтера. Про це очільники СВА заявили під час пресконференції. 

   Новини

   У справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова

   За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.

   Ми вплинули

   Партнера сина Королевської по фінансовій піраміді затримали у Казахстані

   У Казахстані затримали ймовірного організатора фінансової піраміди HitBeat Music. До ради директорів проєкту входив Ростислав Солод - син екс-нардепів Наталії Королевської і Юрія Солода (ОПЗЖ), він же - депутат Краматорської міської ради від тієї ж, уже забороненої партії.