Важливо
Новини

Юристи, які засвітилися у рейдерстві підприємства на Київщині, профінансували “Слугу народу” на 5 мільйонів

6664848823231838646023645071253437564321792n.jpg
FacebookTwitterTelegram

Юристи, які у 2019 році засвітилися у рейдерстві агропідприємства “СВК Новоселицький” у Київській області, профінансували партію “Слуга народу” на 5 мільйонів гривень.

Про це йдеться в сюжеті Анастасії Усенко і Антона Столярова для телепрограми “Наші гроші з Денисом Бігусом”.

У квітні 2019-го у кооперативу змінилося керівництво. Директоркою “Новоселицького” стала Наталія Войтенко. Обрали її нібито на загальних зборах, участь у яких чомусь прийняли раніше звільнені працівники підприємства, які не могли ухвалювати подібних рішень. В рекордні строки – протягом години після закінчення зборів – протокол цих зборів нібито посвідчила нотаріус, що знаходиться в Києві, а зміни в держреєстр внесла реєстраторка Уляна Товкайло, що за документами знаходиться в місті Ірпінь. 

Остання, найімовірніше, є так званим “чорним реєстратором”, бо фігурує в декількох справах про незаконну перереєстрацію майна і не веде фактичної діяльності за вказаною адресою. Більше того, на момент внесення інформації про нову керівницю “Новоселицького” в реєстр, Товкайло взагалі не перебувала на території України.

В перший же день після зміни Войтенко виписала три доручення на юридичне представництво Сергію Матієвському, Андрію Рубашці та Юрію Козаку. Всі троє є донорами політичної партії “Слуга народу”. Перед подіями у “Новоселицькому” Матієвський, Рубашка і Юрій Козак поповнили партійну касу на загалом 5 002 016 гривень. 

Пізніше нова директорка “СВК Новоселицький” отримала доступ до рахунків кооперативу. І близьку до партійної “пожертви” юристів суму –  4 583 160 гривень – було виведено з рахунків через закупівлю цементу у компаній, що раніше неодноразово фігурували у кримінальних справах про конвертаційні центри. 

Журналісти також помітили ще один зв’язок між рейдерством підприємства і орбітою “Слуги народу”. За місяць до проведення зборів, де і обирали нову керівницю, було зареєстровано компанію-клон кооперативу – ТОВ “СВК Новоселицький”. Її засновником записали київського юриста Олексія Оленченка, який до цього до підприємства не мав жодного стосунку. Він же з невідомих причин був присутній і на самих зборах. Чоловік участі в голосуванні не приймав, але спостерігав за процесом.

Раніше Олексій Оленченко працював у юридичній компанії “Сольський, Процик та партнери”, одним із засновників якої на той момент був нинішній народний депутат від партії “Слуга народу” Микола Сольський. Він же є одним із бенефіціарів бізнес-групи “Український Аграрний Холдинг”, де до 2018 року серед засновників фігурував колишній керівник Офісу Президента Андрій Богдан. Оленченко дотичний до цієї групи і напряму – раніше був директором двох компаній, які формально входять до неї – ТОВ “Малодівицьке ХПП” та ТОВ “Украгрохолд”. 

Також Оленченко очолює ТОВ “Дніпровська молочна компанія”, яке раніше фігурувало у розслідуванні телепрограми “Наші гроші” про те як Андрій Богдан та його бізнес-партнери Ігор Пукшин та Олександр Баулін допомогли “Світловодському маслосиркомбінату” не розрахуватися по багатомільйонному кредиту перед банком “Фінанси та Кредит”. 

Пов’язаний з бізнес-групою ексочільника Офісу Президента Андрія Богдана та нардепа від “Слуги народу” Миколи Сольського юрист Олексій Оленченко засвітився в історії з рейдерством агрокооперативу в Київській області.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Про наслідки розслідувань, головне поза кадром і добрі новини!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info нардеп Юрчишин звернувся до Мінекономіки з проханням доповнити список “розкішних” авто

      Народний депутат Ярослав Юрчишин подав депутатське звернення щодо оновлення списку дорогих авто, які підлягають оподаткуванню. Йдеться про список, опублікований Мінекономіки, прогалини в якому дозволяють частині власників коштовних автомобілів уникнути сплату транспортного податку. Про це у своєму розслідуванні розповіли журналісти Bihus.Info.

      Ми вплинули

      НАЗК розпочало моніторинг способу життя нардепів Качного та Кісільова після сюжету Bihus.Info

      Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало моніторинг способу життя народних депутатів Ігора Кісільова та Олександра Качного. Йдеться про користування майном, яке важко пояснити офіційними доходами. Про це майно раніше розповіли в сюжеті журналісти Bihus.Info Наталія Лазарович, Ольга Матвєєва та Вадим Коршенко.

      Ми вплинули

      “Піраміда дронів”: затримано підозрюваних, які ошукали українців на 45 млн під приводом продажу дронів для ЗСУ

      У кримінальному провадженні, яке розслідується за злочинною схемою із  “закупівлі” БПЛА для ЗСУ, фігурантам справи були оголошені підозри. Інтереси постраждалих волонтерів в даному провадженні представляє адвокат проєкту “Свої Люди” (Bihus.Info) Юрій Мельник.