Юрист проєкту «Свої Люди» допоміг журналістці добитись відкриття інформації від Офісу Генпрокурора

Офіс Генпрокурора нарешті надав журналістці-розслідувачці Аллі Максимчук інформацію про членів сім’ї головного прокурора Рівненщини. Такій “відкритості” чиновників, вочевидь, посприяло спільне звернення Алли та юриста проекту “Свої Люди” (Bihus.Info) Віталія Гусака до Офісу Омбудсмена.
Йдеться про дані з паперових декларацій головного прокурора Рівненщини Андрія Рудницького стосовно членів його родини. Для перевірки інформації щодо можливого фіктивного розлучення прокурора журналістка Алла Максимчук надіслала запит до Офісу Генпрокурора, в якому просила копії паперових декларацій (їх подавали до 2016-го року, поки ще не запровадили електронні), щоб дізнатися доходи його дружини.
Спочатку у відповіді Офіс Генпрокурора надав копії декларацій лише за 2004-2008-й роки. Копії наступних Офіс попросив оплатити і надіслав рахунок.
Згодом журналістка надіслала ще кілька окремих запитів щодо кожної окремої декларації, внаслідок чого копії решти декларацій все ж надали. От тільки в них не було імен членів сім’ї декларанта.
«Для нас важливо було дізнатися ці імена, аби перевірити, що загадкові доходи нібито колишньої дружини прокурора Світлани з’явилися задовго до того, як вона зареєструвала бізнес. Оскільки Офіс Генпрокурора приховав імена та прізвища членів родини Рудницького, ми не могли перевірити, чиї доходи він задекларував – дружини чи когось іншого», – пояснила журналістка.
«Закон України “Про доступ до публічної інформації” визначає, що не належать до інформації з обмеженим доступом відомості, зазначені у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. В ст.47 Закону України “Про запобігання корупції” є вичерпний перелік інформації, що відноситься до інформації з обмеженим доступом та не підлягає відображенню у відкритому доступі. Інформація про прізвище, ім’я, по-батькові членів сім’ї суб’єкта декларування такою не є.
Таким чином, обмеження в доступі до цієї інформації є порушенням Закону України «Про доступ до публічної інформації», – зазначає юрист проєкту “Свої Люди” Віталій Гусак.
Тому, журналістка спільно з юристом звернулись зі скаргою до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо обмеження в доступі до публічної інформації. Там відреагували на скаргу і згодом журналістка отримала від Офісу Генпрокурора копії декларацій з відкритими іменами членів сім’ї прокурора.
Звернутись за юридичною консультацією і з’ясувати, чи є в певному кейсі корупційне правопорушення, може кожен журналіст і активіст – на платформі “Свої Люди”.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниГостомельські чиновники, які роздали мільйони підставним особам, поскаржились на тиск і принтер
Керівництво Гостомельської селищної військової адміністрації (СВА), реагуючи на звинувачення у роздачі бюджетних коштів на відбудову населеного пункту підставним ФОПам і компаніям, заявило, що в усьому винні тиск правоохоронців і завантаженість принтера. Про це очільники СВА заявили під час пресконференції.
У справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова
За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.
Партнера сина Королевської по фінансовій піраміді затримали у Казахстані
У Казахстані затримали ймовірного організатора фінансової піраміди HitBeat Music. До ради директорів проєкту входив Ростислав Солод - син екс-нардепів Наталії Королевської і Юрія Солода (ОПЗЖ), він же - депутат Краматорської міської ради від тієї ж, уже забороненої партії.