Новини

Юристи “Тисни” та ZBK виграли справу проти Укрзалізниці щодо “секретності” контракту з GENERAL ELECTRIC

FacebookTwitterTelegram

Окружний адміністративний суд Києва визнав неправомірними дії Укрзалізниці щодо відмови в наданні інформації про умови контрактів Укрзалізниці з GE та лізингового контракту з Укрексімбанком.

Про це повідомляє “Залізниця без корупції”.

Минулого року видання ZБК за підтримки проекту “Тисни!” Bihus.Info оскаржило до суду відмову Укрзалізниці в наданні інформації про умови контрактів щодо постачання американських тепловозів ТЕ33А.

В серпні 2018 року Укрзалізниця надала свої заперечення на позов, обґрунтовуючи свою позицію тим, що УЗ не є розпорядником публічної інформації щодо умов контрактів, а їх умови є конфіденційними.

Розглядаючи позов суд дійшов висновків, що Укрзалізниці не надала належні обґрунтування про наявність підстав для ненадання інформації.

«У той же час, на думку суду, інформація, яка міститься у відповіді на запит позивача є неповною та такою, що фактично не містить вичерпної відповіді на поставлені у запиті питання (у тому числі, не містить обґрунтування відмови у наданні інформації), що свідчить про допущення відповідачем в цій частині протиправних дій», – йдеться в рішенні суду.

Адміністративний суд постановив визнати протиправними дії «Української залізниці» щодо необґрунтованої відмови надати інформацію на запит та зобов’язав повторно розглянути запит.

Нагадаємо, в березні ПАТ «Державний експортно-імпортний банк України» («Укрексімбанк») оприлюднив звіт про укладений договір з ТОВ «ДЖИІ Україна» на суму 140 400 000 дол. США, або майже 4 мільярди гривень. Згідно звіту мова йшла про оплату постачання перших 30 тепловозів ТЕ33А, які «Укрексімбанк» в подальшому передає «Укрзалізниці» в лізинг. При цьому,  згідно листа “Укрексімбанку” до Уряду, українська сторона мала здійснити 100% предплату за тепловози, які мали поставити до лютого 2019 року. Як відомо всі 30 локомотивів були поставлені вчасно.

Ціна за 1 один локомотив складає 4,68 млн. дол. США. При цьому контракти інших залізниць світу передбачали значно нижчі ціни.

На сьогодні не відомі деталі угод залізниці на закупівлю тепловозів ТЕ33А, зокрема умови лізингового контракту «Укрексімбанку» з УЗ, умови подальшого утримання і ремонту тепловозів ТЕ33А, формування ремонтної бази та постачання запасних частин.

При цьому вартість утримання тепловозів протягом життєвого циклу може в рази перевищувати вартість самого придбання.

До того ж залізниця раніше мала проблеми з використання нових серій локомотивів. Так більшість електровозів ДС3 Siemens (збудовані після 2008 року) знаходяться в несправному стані через відсутність належної ремонтної бази. А за весь минулий рік Укрзалізниця змогла капітально відремонтувати лише 2 магістральні тепловози з наявних 1100 одиниць.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Київрада створює комісію для перевірки “Київміськбуду” після розслідування Bihus.Info

      Проект відповідного рішення наразі очікує підпису мера Києва Віталія Кличка. В документі, який опубліковано на сайті Київміськради, йдеться про тимчасову контрольну комісію Київської міськради для перевірки інформації з журналістських розслідувань щодо діяльності “Київміськбуду”. 

      Новини

      Олексій Азаров контролює шахти в рф і не має санкційних обмежень в ЄС

      Син підозрюваного у держзраді Миколи Азарова Олексій має російське громадянство і з травня 2021 р. контролює російську шахту “Ростовская” через довірену особу - Дмітрія Казантаєва. До повномасштабного вторгнення рф в Україну серед контрагентів цієї шахти були європейські компанії.

      Новини

      “Київміськбуд” платив мільярди гривень підрядникам, наближеним до свого ж керівника

      Мільярди гривень на підрядні роботи компанія “Київміськбуд”, що на 80% належить територіальній громаді Києва, виплачував фірмам, наближеним до власного президента Ігоря Кушніра. Про це йдеться у розслідуванні Bihus.Info.