Важливо
Новини

“Їй було 29 років, була ще вагітною”: росіяни скинули бомби на житлові будинки у Житомирі

FacebookTwitterTelegram

Ввечері 1-го березня росіяни завдали бомбових ударів по Житомиру. В результаті авіанальоту знищено 15 будинків, троє людей загинуло. Пошкоджень зазнали лікарні та військова частина.

Журналісти поспілкувалися з представниками адміністрації міста та постраждалими, які в деталях розказали про трагічні події того дня.

Заступник начальника Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Житомирської міської ради Анатолій Войтович зазначає: в той вечір 1 березня близько 21 години на мікрорайон Богунія, впало 4 бомби, в результаті чого було повністю знищено 15 будинків, близько 60 пошкоджено, в тому числі 1 багатоповерховий будинок. Основний удар, а це 2 авіабомби було завдано по приватному сектору. Біля нього знаходиться також міська лікарня №2, обласний перинатальний центр, в яких повибивало металопластикові вікна, двері, пошкоджено комунікації. Поряд також знаходиться 3-ох поверхова будівля військового інституту (Житомирський військовий інститут імені С. П. Корольова – від редакції), на територію якого також впала 1 бомба, там повибивало вікна, двері, зруйнувало меблі, комунікації, тощо. Але основний удар на себе там прийняв бетонний паркан. Ще одна бомба впала біля багатоповерхового будинку, який знаходиться поруч із військовою частиною 95 бригади. 

Анатолій Войтович, заступник начальника Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Житомирської міськради

“Питання в тому, що в тому районі знаходиться військова частина 95 бригади, тому імовірно російська авіація планувала нанести основні удари по ній, але помилилася і постраждали цивільне населення і інфраструктура. За результатами авіа нальоту було 3 загиблих, всі жінки”, – зазначає Анатолій Войтович.

Пам’ятаю, що в той вечір над нашим приватним сектором літали 3-4 літаки. Поруч із нами – десь за  1-1,5 км. – 95 бригада. За 2 дні до цього бачили мітки на дорогах, свіжі були, засипали їх. В той день казали що будуть бомбити, потім, що ні. Ми 2 дні бігали в підвал. Перед цим я казав їм (дочці з зятем – від редакції) –  виїжджайте, їдьте в село – дочка сказала, що без вас не поїдемо..Я їй сказав що не можу, бо в мене ж мати лежача, її не можна було покидати ..Не послухались”, – розказує журналістам Сергій Мельник, у його двір влучила бомба. В той час вдома був він з дружиною, дочка, зять і онука (Сергій Мельник, Зоя Мельник, Катерина Рибак, Олег Рибак і Єлизавета Рибак).

З Сергієм ми зустрілися коли він приїхав якраз із кладовища, де відвідував могилу доньки, яка загинула від російської бомби і поїхали на місце, де зараз зруйнований будинок Сергія від російської бомби.

Житомирянин Сергій Мельник на фоні зруйнованого будинку

Чоловік згадує, що в ту трагічну ніч, коли вже всі лягли відпочивати, дочка вийшла в туалет. “І тут за декілька секунд справа від нашого будинку падає перша бомба, десь за 1,5 метра від будинку. Потім падає друга бомба зліва від нашого будинку, рикошетом від сусіднього будинку.  Мене зразу оглушило, контузило, я хвилину нічого не розумів, потім почав жінку розгрібати, шлакоблок впав, будинок почав завалюватись всередину. Відразу після вибуху зять встигнув вибігти з внучкою на вулицю. Я жінку розгріб від скла, виніс на вулицю. Вибіг на вулицю – в чому був – трусах, носках і футболці. Зять вийшов, почав Катю шукати, я сказав йому, що вона пішла в туалет”.

Сергій також розповідає, що від падіння однієї із бомб біля його будинку утворилась 8-метрова вирва (воронка) глибиною і приблизно 15 метрів діаметром, яку вже засипали землею.

Сергій Мельник біля свого зруйнованого будинку та засипаної 8-метрової вирви (воронки), яка утворилась після попадання російської бомби поряд з будинком

Сергій пішов шукати матір, яку засипало шлакоблоком. Жінка ледь дихала. “Я розгріб її, допомогли хлопці-тероборонівці. Витягнули бабцю, мою маму, їй було 83 роки, вона залишилась живою. Побіг за Катею, почали розгрібати із зятем, діставати, але вже була моментальна смерть. Їй було 29 років, була ще вагітною, 1,5-2 місяця, вона так хотіла двох дітей, ми їх підтримували, допомагали, купили їм квартиру в новобудові, вони хотіли облаштуватись, взяли велику квартиру. Вона хотіла другу дитину”.     

Чоловік розказує, що допомога – пожежники і тероборонівці приїхали хвилин за 5 після авіаудару. “Коли приїхали  пожежники  перший раз я ще встиг зайти в будинок забрати телефон, який лежав на ліжку, деякі речі, документи. Зять зайшов в будинок  знайшов моїх дві пари кросівок, 8 футболок, потім ще вітровку знайшов – все, що залишилось в мене”.

Сергій Мельник показує, що залишилось від його будинку після російської бомби

Сусідні до родини Мельникових будинки також постраждали. Загинули дві жінки.  

Зруйновані сусідні будинки

Сергій припускає: “Розумієте, в правій стороні будинку, все підкинуло доверху, а в цій частині – лівій частині – просто хлопок стався. Ударна хвиля пішла до сусідів. Мене контузило. У нас будинок шлаконабивний, а потім цеглою обкладений, В мене був другий поверх, ну як, там мансарда була. І в нас армопояс був добре закріплений  і нас це врятувало. Всі ті, хто був на дивані в тій кімнаті, де була моя дочка залишились живими, якби вона в ту хвилину залишилась в кімнаті, залишилась би живою…”. 

Улюблені дитячі іграшки онучки Єлизавети – ведмедик і серце

Після трагедії, дружина  з зятем і онукою Сергія поїхали в Польщу (зять оформив опікунство і отримав дозвіл на виїзд за кордон). Матір у будинку престарілих. А сам чоловік тимчасово переїхав у будинок друзів на 1-2 місяці.

“В мене немає ні житла, ні нічого. Я працював на місцевому ринку, торгував, зараз все закрилось, немає зараз роботи. Волонтери допомагають, пакет із допомогою давали із крупами, тощо. Зараз також друзі допомагають, до місцевої влади поки що не звертався. Хоча казали прийти написати заяву на допомогу”, – пояснює чоловік.

У Сергія є ще один син – Дмитро. Він служить у 95 бригаді.

До речі, за словами заступника начальника Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Житомирської міськради Анатолій Войтович, виходячи із залишків бомб та руйнувань, це були фугасні авіаційні бомби (ФАБ): “Авіація летіла з півночі, тобто ймовірно з території Білорусі”.

У подальшому у Житомирі продовжилися бомбардування. Від ракетного удару зруйновано ліцей та повиносило вікна та осколками посікло навколишні будинки і лікарні. На щастя, того дня ніхто не постраждав.

Згідно інформації, які надав заступник начальника Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Житомирської міської ради Анатолій Войтович, з 24 лютого по 1 квітня на Житомирську міську громаду було здійснено 7 повітряних нападів, за результатами яких було зруйновано або пошкоджено загалом 186 приватних  будинків, квартир у багатоповерхових будинках. Загинули 8 людей. 

ІГОР ПРОЦИК

 

“She was 29, she was still pregnant”: the Russians bombed residential houses in Zhytomyr

 

On the evening of March 1, the Russians bombed Zhytomyr. Fifteen houses were destroyed and three people were killed. Hospitals and a military base were damaged.

Journalists talked to representatives of the city administration and victims, who spoke in detail about the tragic events of that day.

The deputy chief of the Office of Emergencies and Civil Protection of Zhytomyr City Council Anatoliy Voitovych said that on the evening of March 1, at about 9 pm, four bombs fell on the Bohuniya microdistrict, resulting in complete destruction of 15 houses and damage to about 60, including one high-rise building. The main strike, which was two aerial bombs, targeted the private sector. The city hospital № 2 and the regional perinatal center, where the metal-plastic windows and doors were broken and the communications were damaged, are also located near the private sector. Nearby is also a 3-story military institute building (Serhiy Koroliov Zhytomyr Military Institute – editor’s note), where a bomb also landed, smashing windows and doors, destroying furniture and utility systems, etc. But the concrete fence took the brunt of the impact. Another bomb landed near a block of flats next to the military unit of the 95th brigade.

Anatoliy Voitovych, Deputy Head of the Office of Emergency Situations and Civil Protection of the Zhytomyr City Council

“The issue is that there the military unit of the 95th Brigade is located in that area, so presumably Russian Air Force planned to carry out the main strikes on that unit but made a mistake and the civilian population and infrastructure were hit. According to the results of the airstrike, there were 3 dead, all women,” noted Anatoliy Voitovych.

“I remember that 3-4 planes were flying over our private sector that evening. Next to us, in about 1-1.5 km was the 95th Brigade. Two days before we saw marks on the roads, they were fresh, we covered them up. On that day we were told they would bomb us, then they said they would not. We were running to the basement for 2 days. Before I told them (my daughter and son-in-law – editor’s note) to go to the village, my daughter said they would not leave without me. They did not listen,” Serhiy Melnyk, whose yard was hit by a bomb, told journalists. He and his wife, daughter, son-in-law, and granddaughter (Serhiy Melnyk, Zoya Melnyk, Kateryna Rybak, Oleh Rybak, and Yelyzaveta Rybak) were at home at the time.

We met with Serhiy after he returned from the cemetery, where he visited his daughter’s grave. She was killed by a Russian bomb. Then, we went to visit the ruins of Serhiy’s house, which was destroyed by the Russian bomb.

Zhytomyr resident Serhiy Melnyk in front of his destroyed house

Serhiy recalled that on that tragic night after everyone had retired for the day, his daughter went to the toilet. “Then, in a couple of seconds, the first bomb fell to the right of our house, about 1.5 meters away from the building. Then, the second one fell to the left of our house, it ricocheted off the neighboring house. I was immediately stunned and concussed, I was totally confused for a full minute, then I started digging up my wife, a cinder block fell down, and the house started collapsing. Right after the explosion, my son-in-law managed to run outside with my granddaughter. I got my wife free of glass fragments and took her outside. I went outside dressed in underwear, socks, and a T-shirt. My son-in-law went outside, started looking for Katya, I told him she had gone to the toilet.”

Serhiy also told that the impact of one of the bombs near his house created a crater 8 meters deep and around 15 meters in diameter. It has already been filled with earth.

Serhiy Melnyk near his destroyed house and the filled 8-meter crater created by the explosion of the Russian bomb near the house

Serhiy went to look for the mother, who was buried under a cinder block. The woman was barely breathing. “I dug her up, guys from the Territorial Defense helped me. They got out my mom, she was 83 years old, and she survived. I ran to get Katya, we started digging her up with my son-in-law, but that was an instantaneous death. She was 29 years old, she was still pregnant, 1,5-2 months, she wanted to have 2 kids so much, we supported them, helped them, bought them a flat in a new development, they wanted to settle there, got a big apartment. She wanted to have a second child.”

The man told that the assistance he got was from firefighters and Territorial Defense who arrived 5 minutes after the airstrike. “When the firefighters came for the first time I managed to get inside the house and take my phone which was on the bed, as well as some belongings, documents. My son-in-law entered the house, and found two pairs of my sneakers, 8 T-shirts, and a coat – everything I have left.”

Serhiy Melnyk showing what was left of his house after the Russian airstike

The houses neighboring the Melnyks were also damaged. Two women were killed. 

Destroyed neighboring houses

“You see, on the right side of the house, everything was thrown upward, and on this side, the left side, there was just the blast. The shockwave traveled toward the neighbors. I got a concussion. Our house is made of cinder blocks and then covered in bricks. I had a second floor, an attic. We had a well-secured reinforcement belt, this saved us. All those who were on the couch in that room where my daughter was have survived. If she hadn’t left the room that minute, she would’ve survived too…”, surmised Serhiy.

Favorite toys of Serhiy’s granddaughter Yelyzaveta: a teddy bear and a heart

After the tragedy, his wife, son-in-law, and granddaughter left for Poland (the son-in-law got registered as a guardian and got permission to leave the country). Serhiy’s mother is in a retirement home. Serhiy temporarily moved to his friends’ house, for 1-2 months.

“I don’t have a place to live, anything at all. I used to work at the local market, 

“I don’t have a place to live or anything. I used to work at the local market, I traded, now everything is closed, there is no work now. Volunteers help, they gave me a bag with some cereals, etc. Now my friends also help, I have not applied to local authorities yet. Although they told me to come and write an application for assistance”, Serhiy explained.

Sergei has another son, Dmytro. He serves in the 95th Brigade.

By the way, according to Anatoliy Voytovych, deputy head of the Department of Emergencies and Civil Protection of Zhytomyr City Council, based on the remains of the bombs and the damage, they were high-explosive aerial bombs (FABs): “The jets came from the north, that is, probably, from the territory of Belarus.”

Subsequently, the bombing of Zhytomyr continued. A missile strike destroyed a lyceum and destroyed the windows, and shrapnel lacerated surrounding houses and hospitals. Fortunately, no one was injured that day.

According to information provided by the deputy head of the Department of Emergencies and Civil Protection of Zhytomyr City Council Anatoliy Voytovych, from February 24 to April 1 there were 7 airstrikes on the Zhytomyr city community, which destroyed or damaged a total of 186 private houses and apartments in multi-story buildings. Eight people were killed.

IHOR PROTSYK

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Гостомельські чиновники, які роздали мільйони підставним особам, поскаржились на тиск і принтер

   Керівництво Гостомельської селищної військової адміністрації (СВА), реагуючи на звинувачення у роздачі бюджетних коштів на відбудову населеного пункту підставним ФОПам і компаніям, заявило, що в усьому винні тиск правоохоронців і завантаженість принтера. Про це очільники СВА заявили під час пресконференції. 

   Новини

   У справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова

   За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.

   Ми вплинули

   Партнера сина Королевської по фінансовій піраміді затримали у Казахстані

   У Казахстані затримали ймовірного організатора фінансової піраміди HitBeat Music. До ради директорів проєкту входив Ростислав Солод - син екс-нардепів Наталії Королевської і Юрія Солода (ОПЗЖ), він же - депутат Краматорської міської ради від тієї ж, уже забороненої партії.