Європарламент планує перевірити “банкопад”

Місія Європейського парламенту з бюджетного контролю має намір проаналізувати ситуацію, […]
Місія Європейського парламенту з бюджетного контролю має намір проаналізувати ситуацію, пов’язану зі збанкрутілими українськими банками. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
“Що стосується питання про 72 банки, які збанкрутіли, ми займемося цим питанням у Брюсселі, перевіримо усі факти і зробимо відповідні висновки”, – заявила голова місії Європарламенту з бюджетногоу контролю Інге Гріссле на брифінгу в четвер у Києві. Вона повідомила, що питання банкрутства 72 банків обговорювалося під час зустрічей місії Європарламенту в Україні. “Ми обговорили банкрутство 72 банків останнім часом і куди поділися гроші, які ніхто не може знайти”, – сказала І.Гріссле.
За її словами, в Україні є прогрес у боротьбі з корупцією і проводяться реформи, проте останнім часом швидкість реформ сповільнилася. “Ми констатували зменшення швидкості реформ. З макроекономічної допомоги і досі не виконані умови для надання 800 млн євро – вони ще чекають виконання відповідних зобов’язань з української сторони”, – сказала вона.
Гріссле підкреслила, що для місії Європарламенту з бюджетного контролю важливо, щоб реформи були продовжені, і нагадала, що Україна отримує транші фінансової допомоги у виконанні конкретних зобов’язань.
За словами Гріссле, євромакрофінансова допомога Україні становить 3,4 млрд євро, 800 млн євро надається на двосторонній розвиток і підтримку, 500 млн євро – на регіональний розвиток, 50 млн євро – на підвищення стабільності і 60 млн євро гуманітарної допомоги.
У той же час, держава продовжує сплачувати збанкрутілим банкам мільярди гривень. Журналістка “Наших грошей” Леся Іванова з’ясувала, що компанії колишнього власника «VAB банку» Олега Бахматюка та його менеджерів винні банку за кредитними договорами щонайменше понад три мільярди гривень. А другий банк цього ж власника, «Фінансова Ініціатива», видав аналогічних позик щонайменше на мільярд. Банк помер з боргами у 18,18 мільярдів гривень. Усі активи оцінили в 5,61 млрд грн. Недостача – 12,57 млрд грн.
Фонд зі своїх коштів уже виплатив вкладникам 6,58 мільярди. Статки Бахматюка Форбс в рік падіння банку оцінював у $597 млн. Якби їх тоді стягли з Бахматюка – вистачило б виплатити усі борги його банку.
Борг Фонду гарантування вкладів фізичних осіб перед НБУ та Мінфіном складає 61,3 млрд грн. При цьому ФГВФО не використовує дане йому законом право стягувати шкоду із власників і керівництва банку, котрі довели фінансову установу до стану неплатоспроможності.
Згідно ЗУ«Про гарантування вкладів фізичних осіб» серед джерел фінансування ФГВФО на першому місці зазначені внески, котрі всі банки регулярно сплачують у Фонд. З цих внесків них Фонд мав би компенсувати вкладникам згорілого банку гарантовані законом вклади до 200 тис грн. Однак така система не в стані утримувати навантаження останніх років: неплатоспроможними було визнано 66 банків. За даними Фонду, минулого року із банків зібрали 3,48 млрд грн внесків. Але вкладникам за рік довелося виплатити 50,3 млрд грн. За таких умов ФГВФО позичає гроші в НБУ та Міністерства Фінансів. На сьогодні борг перед першим складає 9,7 млрд грн., другому Фонд винен 51,6 млрд грн.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниЕкстесть заступника керівника ОП Татарова зареєстрував ФОП за адресою благодійного фонду з орбіти Каськіва
Колишній тесть заступника керівника Офісу президента Олега Татарова Олександр Павлушин у травні 2022-го зареєстрував ФОП на Закарпатті. Юридична адреса реєстрації приватного підприємця Павлушина - недобуд у с. Пилипець. Разом з ним у цьому ж недобуді зареєстрований благодійний фонд, який веде до чиновника часів Януковича Владислава Каськіва, не покараного за крадіжки мільйонів на національних проектах.
Справу заступника керівника ОП Олега Татарова закрили на початку повномасштабної війни
Кримінальне провадження, де фігурував заступник керівника Офісу президента Олег Татаров, закрили у квітні 2022 року. Його підозрювали в причетності до дачі хабара за фальсифікацію експертизи в епізоді про заволодіння коштами Національної гвардії.
Bihus.Info дізнались першу версію цін ще одного постачальника продуктів армії
Редакція Bihus.Info отримала видаткові накладні і копію контракту, укладеного Міністерством оборони на постачання продуктів військовим у 2023 році із ТОВ “Гарна справа”.