Важливо
Новини

“Єдність” без передвиборчих витрат

FacebookTwitterTelegram

Позаминулий рік, який серед іншого запам’ятався українцям черговими місцевими виборами, виявився для партії “Єдність Олександра Омельченка” вельми успішним. Майже два мільйони членських внесків, фактично мільйон на партійному рахунку та понад шість десятків районних, міських та обласних “підрозділів”. Про такі фінансові підсумки 2020-го прозвітувала партія до НАЗК за результатом чотирьох кварталів. 

Відповідно до поданого звіту партійці, принаймні номінально, мають свої квадратні метри в самісінькому центрі Києва. На вулиці Пушкінській, 32а. Адреса правда має прив’язку лише до місця фактичної реєстрації партійної структури, адже цього приміщення ні у власності, ні у користуванні “Єдність” не вказала. 

Згадали однак у партії про Підприємство об’єднання громадян “Редакція газети “ЄДНІСТЬ УКРАЇНИ”. Видання записали до інших нематеріальних прав соратників Омельченка. Згадали й про гроші на партійних рахунках. Їх загалом нарахували аж 982,13 тисячі гривень. 

Варто зауважити, що офіційні витрати на передвиборчу діяльність партія у звіті фактично не згадала, проте це не завадило 14 кандидатам від “Єдності” пройти до Київради. Очолив фракцію за результатами виборів 2020-го року сам колишній нардеп та ексголова Києва Олександр Омельченко. Однак після його смерті в листопаді 2021-го кількість депутатів так і залишилася на рівні 13 чоловік.

Так на що ж пішли тисячі гривень? По-перше на зарплату, яку у грудні 2020-го отримало двоє партійців: Олександр Шклярський та Валентина Дмитрук. Їм заплатили 12,1 та 10,4 тисяч гривень відповідно. Трохи інформації в мережі є хіба про Шкляревського, який в  2012-14 роках встиг попрацювати помічником народного депутата Євгена Карташова з “Партії Регіонів”. В останні роки допомагав як помічник Омельченка та керівник його громадської приймальні.

Ще 5 тисяч гривень з партійної каси отримав екснардеп Богдан Вовк. Виплату оформили як матеріальну допомогу.

Найбільші ж суми, двічі по 469 тисяч гривень, було витрачено на виплату грошової застави за виборчий список партії та кандидата на пост міського голови на місцевих виборах. Ще 83,5 тисячі гривень з партійних рахунків пішло ТОВ “Кавер Кінг” Дар’ї Сьоми за оренду івент-платформи. А 428 тисяч гривень поклали на накопичувальний рахунок політичної партії. От загалом і всі задекларовані партійні витратити більш-менш пов’язані з виборчим процесом 2020-го року. 

Зауважимо, що на передвиборчу підготовку “Єдність” все ж витрачалась – використовувала агітаторів та зовнішню рекламу. Були й інші “витрати”. За даними профільного сайтй “Судовий репортер” у січні 2022 року Шевченківський райсуд Києва визнав винними у спробі підкупу виборців тодішнього кандидата в депутати Олега Іванова, який балотувався від партії «Єдність Олександра Омельченка», та його пособника Петра Гузиніна. Обидва фігуранта отримали умовне покарання. Суд призначив їм по 4 роки і 8 місяців позбавлення волі, звільнивши з іспитовим строком 2 роки. Крім того їм заборонено на 5 років займатись діяльністю, пов’язаною з участю в утворенні та діяльності виборчих округів, дільниць і комісій, а також бути уповноваженими представниками, довіреними особами, офіційними спостерігачами на виборах від партій і кандидатів. 

Однак крім витрат партія мала й надходження. Зокрема, за 2020 рік “Єдність” прозвітувала про 1,97 мільйонів гривень, які надійшли на рахунок від п’яти осіб. Найбільший внесок, трьома платежами на суму 515 тисяч гривень, зробив сам ексмер Києва Олександр Омельченко. Ще 135 тисяч гривень надійшло від Вагана Товмасяна – на той момент депутата Київради, якого було обрано від партії “Батьківщина”. Підприємцеві належить десяток підприємств, зокрема ТОВ “ТВР Інвест”, що фігурувало у справі про забудову столичного парку “Орлятко”, а також ПП “Престиж клуб”, ПП “Орлі парк”, ТОВ “Серваг” та інші. Ще по 50 тисяч гривень “Єдності” задонатили голова Наглядової ради АТ “АСВІО БАНК”, підприємець Роман Ярошенко та Віталій Павлик, якого у 2020-му вчетверте обрали до Київради. Наостанок 3,5 тисячі гривень надійшло від Оксани Марченко, довіреної особи Омельченка на позачергових виборах до Верховної Ради 2019-го року.  

Оце мабуть й усе за 2020-ий виборчий рік. Ні оплат за агітацію та розміщення реклами, ні виплат зарплат численним штабістам, ні власне оренди самого штабу. Нічому з цього у звіті партії “Єдність Олександра Омельченка” місця не знайшлось. 

А от що знайшлось, так це 20 тисяч гривень благодійної допомоги фонду “Твоє майбутнє” Владислава Войцехівського і Богдана Половнікова та майже 96 тисяч витрат на придбання новорічних дитячих наборів в “Епіцентрі”. Бо благодійність та подарунки, мабуть, для політичної сили важливі. Особливо якщо хочеться завести своїх депутатів до місцевої ради.

Павло Лісниченко

Ця аналітика створена завдяки підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проєкту, який реалізується ГО «Канцелярська Сотня» за підтримки проєкту USAID «ВзаємоДія». Зміст є виключною відповідальністю авторів і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   У Верховній Раді намагалися приховати, що платили нардепам Ковальову і Козаку після втечі

   На запити Bihus.Info щодо бюджетних виплат народним депутатам у 2022 році у  Апараті Верховної Ради надали дві кардинально різні відповіді щодо колишнього “слуги народу” Олексія Ковальова, який перейшов на бік ворога та соратника Віктора Медведчука Тараса Козака, який втік з України ще на початку 2021-го. Є підозра, що в парламенті намагалися приховати інформацію про те, що ці нардепи отримували гроші після початку повномасштабного вторгнення росіян.

   Новини

   “They Thought They Would Take Ukraine in Eight Days”: The Story of an Odesa Chaplain Who Survived 70 Days of Captivity

   In late February, Odesa chaplain Vasyl Vyrozub, together with the crew of the tug Sapfir traveled to Snake Island to retrieve the bodies of Ukrainian border guards believed dead. They were detained by the Russians near the island. After this, Vyrozub was held captive for two months, interrogated daily, tortured, and pressured to confess to cooperating with the Ukrainian Security Service.

   Новини

   “Я ще не готова побачити цю братню могилу під тим, що було моїм будинком”: історія мешканок Ізюма, які вибралися з пекла

   “24 лютого, коли почали стріляти, ми були у Харкові. Вранці почалися вибухи, потім нам сказали, що на роботу не потрібно йти до окремого розпорядження. Ми вагалися - їхати в Ізюм чи залишатися в Харкові. Потім вирішили поїхати в Ізюм. По-перше, там своя квартира. По-друге, там батьки наші. Ми думали, що там нас омине. Ця квартира в Ізюмі… Це була наша віддушина. Ми жили цією квартирою, в нас там такий чудовий краєвид, хотіли в ній на пенсії жити”, - розповідає Анна (на її прохання ми змінили ім’я). Жінка каже, що ввечері 24 лютого в Ізюмі було набагато тихіше, ніж у Харкові. Тож родина вирішила залишитися тут, а Анна навіть почала кликати до себе колег. Але на початку березня ситуація різко змінилася.