Важливо
Новини

“Єдність” без передвиборчих витрат

FacebookTwitterTelegram

Позаминулий рік, який серед іншого запам’ятався українцям черговими місцевими виборами, виявився для партії “Єдність Олександра Омельченка” вельми успішним. Майже два мільйони членських внесків, фактично мільйон на партійному рахунку та понад шість десятків районних, міських та обласних “підрозділів”. Про такі фінансові підсумки 2020-го прозвітувала партія до НАЗК за результатом чотирьох кварталів. 

Відповідно до поданого звіту партійці, принаймні номінально, мають свої квадратні метри в самісінькому центрі Києва. На вулиці Пушкінській, 32а. Адреса правда має прив’язку лише до місця фактичної реєстрації партійної структури, адже цього приміщення ні у власності, ні у користуванні “Єдність” не вказала. 

Згадали однак у партії про Підприємство об’єднання громадян “Редакція газети “ЄДНІСТЬ УКРАЇНИ”. Видання записали до інших нематеріальних прав соратників Омельченка. Згадали й про гроші на партійних рахунках. Їх загалом нарахували аж 982,13 тисячі гривень. 

Варто зауважити, що офіційні витрати на передвиборчу діяльність партія у звіті фактично не згадала, проте це не завадило 14 кандидатам від “Єдності” пройти до Київради. Очолив фракцію за результатами виборів 2020-го року сам колишній нардеп та ексголова Києва Олександр Омельченко. Однак після його смерті в листопаді 2021-го кількість депутатів так і залишилася на рівні 13 чоловік.

Так на що ж пішли тисячі гривень? По-перше на зарплату, яку у грудні 2020-го отримало двоє партійців: Олександр Шклярський та Валентина Дмитрук. Їм заплатили 12,1 та 10,4 тисяч гривень відповідно. Трохи інформації в мережі є хіба про Шкляревського, який в  2012-14 роках встиг попрацювати помічником народного депутата Євгена Карташова з “Партії Регіонів”. В останні роки допомагав як помічник Омельченка та керівник його громадської приймальні.

Ще 5 тисяч гривень з партійної каси отримав екснардеп Богдан Вовк. Виплату оформили як матеріальну допомогу.

Найбільші ж суми, двічі по 469 тисяч гривень, було витрачено на виплату грошової застави за виборчий список партії та кандидата на пост міського голови на місцевих виборах. Ще 83,5 тисячі гривень з партійних рахунків пішло ТОВ “Кавер Кінг” Дар’ї Сьоми за оренду івент-платформи. А 428 тисяч гривень поклали на накопичувальний рахунок політичної партії. От загалом і всі задекларовані партійні витратити більш-менш пов’язані з виборчим процесом 2020-го року. 

Зауважимо, що на передвиборчу підготовку “Єдність” все ж витрачалась – використовувала агітаторів та зовнішню рекламу. Були й інші “витрати”. За даними профільного сайтй “Судовий репортер” у січні 2022 року Шевченківський райсуд Києва визнав винними у спробі підкупу виборців тодішнього кандидата в депутати Олега Іванова, який балотувався від партії «Єдність Олександра Омельченка», та його пособника Петра Гузиніна. Обидва фігуранта отримали умовне покарання. Суд призначив їм по 4 роки і 8 місяців позбавлення волі, звільнивши з іспитовим строком 2 роки. Крім того їм заборонено на 5 років займатись діяльністю, пов’язаною з участю в утворенні та діяльності виборчих округів, дільниць і комісій, а також бути уповноваженими представниками, довіреними особами, офіційними спостерігачами на виборах від партій і кандидатів. 

Однак крім витрат партія мала й надходження. Зокрема, за 2020 рік “Єдність” прозвітувала про 1,97 мільйонів гривень, які надійшли на рахунок від п’яти осіб. Найбільший внесок, трьома платежами на суму 515 тисяч гривень, зробив сам ексмер Києва Олександр Омельченко. Ще 135 тисяч гривень надійшло від Вагана Товмасяна – на той момент депутата Київради, якого було обрано від партії “Батьківщина”. Підприємцеві належить десяток підприємств, зокрема ТОВ “ТВР Інвест”, що фігурувало у справі про забудову столичного парку “Орлятко”, а також ПП “Престиж клуб”, ПП “Орлі парк”, ТОВ “Серваг” та інші. Ще по 50 тисяч гривень “Єдності” задонатили голова Наглядової ради АТ “АСВІО БАНК”, підприємець Роман Ярошенко та Віталій Павлик, якого у 2020-му вчетверте обрали до Київради. Наостанок 3,5 тисячі гривень надійшло від Оксани Марченко, довіреної особи Омельченка на позачергових виборах до Верховної Ради 2019-го року.  

Оце мабуть й усе за 2020-ий виборчий рік. Ні оплат за агітацію та розміщення реклами, ні виплат зарплат численним штабістам, ні власне оренди самого штабу. Нічому з цього у звіті партії “Єдність Олександра Омельченка” місця не знайшлось. 

А от що знайшлось, так це 20 тисяч гривень благодійної допомоги фонду “Твоє майбутнє” Владислава Войцехівського і Богдана Половнікова та майже 96 тисяч витрат на придбання новорічних дитячих наборів в “Епіцентрі”. Бо благодійність та подарунки, мабуть, для політичної сили важливі. Особливо якщо хочеться завести своїх депутатів до місцевої ради.

Павло Лісниченко

Ця аналітика створена завдяки підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проєкту, який реалізується ГО «Канцелярська Сотня» за підтримки проєкту USAID «ВзаємоДія». Зміст є виключною відповідальністю авторів і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Очільник Бюро економічної безпеки будує готель на курорті разом з двома генералами СБУ

   В.о. директора Бюро економічної безпеки Едуард Федоров разом з дружиною будують готельний комплекс на лижному курорті с.Мигове, що в Чернівецькій області. Землю під цим об’єктом Федорови забудовують разом з родинами ще кількох високопоставлених правоохоронців. Про це повідомляється в сюжеті Лесі Іванової для Bihus.Info

   Новини

   Дружина очільника БЕБ продає заводам Укрзалізниці деталі з подвійною націнкою і має ще 20 інших бізнесів

   Компанія дружини в.о. Директора Бюро економічної безпеки Едуарда Федорова продає діоди ремонтним заводам Укрзалізниці. Ціна продажу деталей заводам у півтора-два рази перевищує ціну, за якою фірма купує їх у виробника. Про це повідомляється в сюжеті “Брейкінг БЕБ” Лесі Іванової на Bihus.Info.

   Ми вплинули

   Київрада створює комісію для перевірки “Київміськбуду” після розслідування Bihus.Info

   Проект відповідного рішення наразі очікує підпису мера Києва Віталія Кличка. В документі, який опубліковано на сайті Київміськради, йдеться про тимчасову контрольну комісію Київської міськради для перевірки інформації з журналістських розслідувань щодо діяльності “Київміськбуду”.