Важливо
Новини

Як викладачі Київського національного університету культури і мистецтв Поплавського у 2020-му спонсорували партію Поплавського

FacebookTwitterTelegram

Понад один мільйон гривень – саме стільки у 2020 році “Аграрна партія” офіційно отримала від своїх донорів. Прихильники політсили перераховували від 450 гривень до 200 тисяч. Найбільш щедрими та активними прихильниками партії стали викладачі та співробітники Київського національного університету культури і мистецтв, президентом якого є Михайло Поплавський. Можливо, це пов’язано з тим, що у тому ж році головою “Аграрної партії” став… Михайло Поплавський.

Останні звіти “Аграрної партії” на сайті Національного агентства з запобігання корупції датовані 2020 роком: за перший, другий та третій квартали. Загальна сума внесків сягає 1 027 512 гривень, які перерахували понад 50 громадян. “Донати” були різні – від 450 гривень до 230 тисяч. 

Найчастіше у списку прихильників партії зустрічаються співробітники Київського національного університету культури і мистецтв. Кошти вносили викладачі, аспіранти, декани, їх заступники та колишні студенти. Відповідно до інформації з партійних звітів, найчастіше групи з 2-5 осіб в один день вносили суми від 3 до 10 тисяч гривень. Найбільш щедрими ж виявилися чотири працівники вишу, які підтримали політичну силу на 587 тисяч гривень.

“Найжирніший” внесок у розмірі 229 тисяч гривень “Аграрна партія” отримала від заступника декана факультету PR, журналістики і кібербезпеки КНУКіМ Тараса Лисенка. Пожертви чоловік робив кількома платежами в першому та другому кварталах 2020-го. 

Разом з тим у звіті партії ми знайшли ПІБ людей, що повністю співпадають з ПІБ працівників кафедри міжнародних відносин. Так, люди з такими ж іменами як у кандидатки культурології Марини Шевченко, кандидатки соціологічних наук Інни Шевель та ще однієї працівниці кафедри Ганни Вербицької пожертвували партії 130 тисяч, 115 тисяч та 113 тисяч гривень відповідно. Жінки робили внески кількома платежами, але найбільші – у понад 100 тисяч гривень кожен – були зроблені в один день, 4 лютого 2020-го.

Ще 50 000 гривень партії перерахував і особисто ректор вишу Михайло Поплавський. 

Крім вищеназваних осіб, партію колективно “підтримали” й деякі інші факультети КНУКіМ:

 • Факультет хореографічного мистецтва “перекинув” партії 41 400 гривень. Зокрема, по 4 900 гривень “задонатили”: декан факультету Ольга Бігус, кандидатка мистецтвознавства та доцентка кафедри Ольга Бойко, викладачка кафедри хореографічного мистецтва Анастасія Журавльова, заступник декана Дмитро Базела, завідувачка лабораторії кафедри Наталя Ходаківська та викладачка кафедри Анжеліка Небесник. Цікаво, що всі жертвували однакові суми та робили це в один день – 10 вересня 2020-го. Ще 12 000 гривень перерахувала заступниця декана факультету Наталія Миронюк.
 • Однакові суми – 4 926 гривень – “задонатили” і працівники факультету PR, журналістики і кібербезпеки. Зокрема, декан факультету Ігор Парфенюк, заступниці Марина Лисинюк та Оксана Савенко. Ще одна співробітниця кафедри Вікторія Галудзіна-Горобець перекинула 4 950 гривень. 
 • Факультет кіно і телебачення КНУКіМ перерахував 24 500 гривень. Зокрема, по 4 900 перекинули: заступниці декана кафедри тележурналістики Олена Венгер та Алла Медведєва, завідувач секції операторської майстерності Микола Гончаренко, завідувач кафедри тележурналістики та акторської майстерності Олександр Балабан та асистентка кафедри тележурналістики та майстерності актора Ольга Грабарчук.
 • Факультет готельно-ресторанного і туристичного бізнесу КНУКіМ перерахував 29 400 гривень. Зокрема, декан факультету Ігор Комарніцький перекинув 4 825 гривень, його заступниця Вiкторiя Пилипiв 4 990, викладач Сергій Красовський 4 915, викладачка кафедри готельно-ресторанного і туристичного бізнесу Ксенія Приходько 4 900, методистка факультету Маргарита Ісаєнко 4 890 та завідувачка навчальної лабораторії Євгенія Гуща 4 880.
 • Факультет театру, кіно та естради КНУКіМ перерахував 19 700. Зокрема, по 4 900 перекинули співробітниці факультету Марина Сорока, Яніна Бабченко, Вікторія Стрельчук, а також 5 000 перерахував викладач факультету Микола Юдов.
 • Кафедра міжнародних відносин “додала” 7 тисяч гривень. Зокрема, таку суму закинула завідувачка та заступниця очільника “Аграрної партії” Інна Костиря. 

 

Крім них, від 4 до 5 тисяч перераховували інші співробітники вишу. Наприклад, 4 500 магістрка Марія Пульків, 4 950 мистецтвознавиця Катерина Степаненко, 4 900 доцентка факультету сценічного мистецтва Ніна Гусакова та 4 500 колишня студентка та співробітниця вишу Кристина Ходос.

Заступник декана факультету хореографічного мистецтва Дмитро Базела в коментарі журналістам підтвердив, що внесок на рахунок партії робив особисто: “Я сам з села. Мій батько за радянських часів був головою великого колгоспу. Тому я знаю що це таке. І мене це більш надихає, ніж інші політичні партії в Україні”

Втім, чоловік не зміг ні пояснити чому і він, і його колеги жертвували кошти одночасно, ні назвати суму, яку донатив. Пояснити скільки саме жертвував Аграрній партії не зміг і завідувач кафедри тележурналістики та акторської майстерності Олександр Балабан. А “одночасність” донатів чоловік пояснює тим, що у навчальному закладі багато працівників, які цю партію підтримують. 

“Україна завжди була аграрною країною. В теперішній час займатися аграрним бізнесом – майже подвиг, це все що я можу сказати”, – каже Балабан.

З моменту запровадження нових правил для політичних партій в Україні, за якими партії зобов’язали регулярно звітуватися і показувати всі фінансові надходження і витрати, журналісти й аналітики почали регулярно “виловлювати” різноманітні схеми. Ці схеми стосуються способів “накачування” партійних рахунків грошима невідомого походження через значну кількість випадкових людей. Для чого це потрібно? Для того щоб приховати реального партійного спонсора. Раніше ми вже зустрічали кухарів, касирів з супермаркету, безробітніх і цілу низку пенсіонерів, які нібито віддавали політичним партіям сотні тисяч, а в окремих випадках і мільйони гривень. Ця діяльність є незаконною і найчастіше її видають декілька факторів – масовість однакових сум пожертв, значна кількість платежів в один день з одного банківського відділення і певний об’єднуючий фактор для всіх жертводавців (живуть в одному селі, працюють в одному місці тощо). В історії з “Аграрною партією” присутні всі ці фактори, що як мінімум дає можливість засумніватися у настільки “щедрій любові” звичайних викладачів до політсили свого керівника. 

Ольга Івлєва

Ця аналітика створена завдяки підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проєкту, який реалізовується ГО «Канцелярська Сотня» за підтримки проєкту USAID «ВзаємоДія». Зміст є виключною відповідальністю авторів і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Гостомельські чиновники, які роздали мільйони підставним особам, поскаржились на тиск і принтер

   Керівництво Гостомельської селищної військової адміністрації (СВА), реагуючи на звинувачення у роздачі бюджетних коштів на відбудову населеного пункту підставним ФОПам і компаніям, заявило, що в усьому винні тиск правоохоронців і завантаженість принтера. Про це очільники СВА заявили під час пресконференції. 

   Новини

   У справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова

   За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.

   Ми вплинули

   Партнера сина Королевської по фінансовій піраміді затримали у Казахстані

   У Казахстані затримали ймовірного організатора фінансової піраміди HitBeat Music. До ради директорів проєкту входив Ростислав Солод - син екс-нардепів Наталії Королевської і Юрія Солода (ОПЗЖ), він же - депутат Краматорської міської ради від тієї ж, уже забороненої партії.