Як відновлюють документи Курченко та Януковича, знищені шредером

Сьогоднішня розповідь про унікальну у всіх відношеннях Канцелярську сотню. Коротко […]
Сьогоднішня розповідь про унікальну у всіх відношеннях Канцелярську сотню. Коротко її діяльність можна описати так: «Ми відновлюємо документи Курченко і Януковича. Це може робити будь-хто. Не потрібні спеціальні знання». Це уривок із тексту інтернет-листівки, яка запрошує волонтерів приєднатись до Канцелярської сотні.
Для тих, хто ще не зрозумів, чим займаються волонтери, коротко розповім. Після того, як Янукович поспішно втік із Межигір’я, а Курченко зі свого офісу в «Арені», вони дещо залишили після себе – документи. Але не в гарних папочках, зібрані один до одного. Перед втечею більшість документів намагались знищити, пропустивши їх через шредер. З’явилась величезна кількість зовсім дрібних папірців. Їх викинули. Наприклад, розрізані документи Курченко знайшли у великих пакетах на смітнику неподалік офісу.
Денис Бігус, журналіст-розслідувач, вирішив спробувати відновити ці папери. Вони можуть допомогти розслідувати махінації Януковича і його команди. Але оскільки папірців дуже багато, одна людина не в стані це зробити. Приблизно місяць тому Денис написав пост у фейсбуці із проханням відгукнутись волонтерів. Таким чином з’явилась Канцелярська сотня. Вчора її відвідала.
Те що я побачила мене дійсно вразило. Волонтери працюють надзвичайно прискіпливо. Кожен маленький папірець наклеюють на спеціальний лист. Потім ці листи сканують.
У Канцелярській сотні тиша і порядок. Жодного папірця на підлозі. Усі зайняті справою і ставляться до неї дуже відповідально. «Ви прийшли допомагати?», – запитала мене волонтер Олена. «Я прийшла про вас писати», – пояснила я. «Краще б допомагати», – відверто відповіла вона. Роботи тут дуже багато.А тепер кілька слів про волонтерів. Вчора у канцелярській сотні я зустріла жінку, яка перебуває у декретній відпустці. Ще поговорила з Оленою, про яку я вже загадала. Вона працює топ-менеджером у рітейлі. На питання навіщо їй це все, відповіла: «Дуже хочеться подивитись, що ж так ретельно намагались знищити», – пояснює вона.
Серед десяти волонтерів був лише один чоловік – скромний Василь. Йому 55 років і він вже 5-й раз приходить до канцелярської сотні. Працює по 3-5 годин. Про існування сотні дізнався через фейсбук. Василь – вчений і педагог. Викладає у Національному університеті біоресурсів і природокористування. Досліджує аквакультуру, водні живі організми. А у вільний час від роботи час допомагає Канцелярській сотні. «Це єдине, що я можу зробити у цій важливій справі», – пояснює він.
На вихідних приходить десь 30 чоловік, у робочі дні менше. Волонтери завжди потрібні. «Можна забігти на годинку – забігайте і допомагайте», – запрошують у оголошенні в інтернеті.
Усю цю унікальну роботу Канцелярська сотня передасть до Генеральної прокуратури.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниКиїврада створює комісію для перевірки “Київміськбуду” після розслідування Bihus.Info
Проект відповідного рішення наразі очікує підпису мера Києва Віталія Кличка. В документі, який опубліковано на сайті Київміськради, йдеться про тимчасову контрольну комісію Київської міськради для перевірки інформації з журналістських розслідувань щодо діяльності “Київміськбуду”.
Олексій Азаров контролює шахти в рф і не має санкційних обмежень в ЄС
Син підозрюваного у держзраді Миколи Азарова Олексій має російське громадянство і з травня 2021 р. контролює російську шахту “Ростовская” через довірену особу - Дмітрія Казантаєва. До повномасштабного вторгнення рф в Україну серед контрагентів цієї шахти були європейські компанії.
“Київміськбуд” платив мільярди гривень підрядникам, наближеним до свого ж керівника
Мільярди гривень на підрядні роботи компанія “Київміськбуд”, що на 80% належить територіальній громаді Києва, виплачував фірмам, наближеним до власного президента Ігоря Кушніра. Про це йдеться у розслідуванні Bihus.Info.