Важливо
Новини

Нарфронтові мільйони 21-го. Як “Народний фронт” збирав та витрачав гроші

FacebookTwitterTelegram

Однією з небагатьох діючих українських партій, що прозвітувала про свої майно, доходи, витрати і зобов’язання в 2021 році став “Народний фронт”. В документі за 1 квартал поточного року знайшлось місце дороговартісним нематеріальним активам, орендному офісу від політичного опонента та однотипним фінансовим пожертвам.

“Прогулявши” парламентські вибори 2019-го, одна з найпотужніших політсил минулого скликання, яка отримувала найбільше держфінансування, “Народний фронт”, продовжує функціонувати і понині. Ба більше, звітує про власну фінансову діяльність та активно просуває лідера Арсена Яценюка в соціальних мережах та на власному партійному сайті. 

За перший квартал поточного року партія прозвітувала про наявність 24 працівників “центрального офісу”, а також 2 представників “районних” та 1-го “міської організації”. При цьому даних про регіональних представництв чи організацій, які здійснюють свою діяльність від імені “Нарфронту”, у фінзвіті партії не знайшлось.

А от що знайшлось так це нематеріальні активи, яких у “Народного фронту” виявилось чимало. Загалом на 1,01 мільйона гривень. Найдешевшими у списку таких активів є емблема, прапор і девіз “Народного фронту”. Крім того у цьому ж кінці  списку – право видавництва однойменної газети, партійний вебсайт, а також комп’ютерні програми “М.Е.Doc” і “Програмний комплекс FREEDOM”. Нульову балансову вартість має і “фільм про шість років боротьби за країну” – “Фронт 14/19”.

А от суттєвої “ваги” до нематеріальних активів партії додали по сотні ліцензій на Windows 10 Professional та Microsoft Office 2016. Загалом програми затягнули на майже 990 тисяч гривень. 

Що ж до витрат партії за січень – березень 2021 року, то їх було не мало. Трохи більше 122 тисяч гривень “фронтовики” заплатили за оренду 64,5 квадратних метрів за адресою вул. Велика Житомирська, 20 у Києві. Оплачували суборендодавцеві – ТОВ “Панорама-Агент”. Фірма була заснована в 2019-му, а її єдиним власником наразі є Володимир Макеєнко – підприємець та політик з багаторічним стажем, який встиг попрацювати з комуністами, соціалістами, “Солідарністю”, “Нашою Україною”, “Партією регіонів” та “Нашим краєм”. 

А от власником вищезгаданого приміщення відповідно до звіту “Народного фронту” є ТОВ “Старент плюс”. Фірма не може похвалитись довготривалою історією – зареєстроване у липні 2019-го, однак має цікавих засновника, бенефіціара та керівника. Першою є компанія з кіпрською пропискою “Толбелл холдінгс лімітід”, другою – громадянка Росії Дарія Козлова Міхаеліду, а от третім – Геннадій Доценко, який з 2002 по 2014 роки був помічником вже згаданого Володимира Макеєнка, який у той час нардепствував. 

Мав “Народний фронт” й інші витрати. Зокрема виплата заробітної плати, якої загалом за цей період нарахували на 328,55 тисяч гривень. Серед більш-менш знаних прізвищ: Світлана Якименко і Галина Койляк – помічниці, екс-нардепки Олени Ледовських, Олександр Сочвика – колишній депутат “нарфронтівець”, який в 2019-му балотувався до Верховної ради від “Української стратегії Гройсмана” і Ольга Лаппо, яка за прем’єрства Яценюка працювала його прес-секретарем

Загалом на оренду, зарплати, податки, комунальні послуги і поточні витрати партія за три місяці витратила 643,55 тисяч гривень, що для непарламенської партії вельми суттєвий показник.

Не менш суттєвою є й сума грошових внесків зроблених на рахунок партії – 649,87 тисяч гривень. Що характерно, усі платежі були проведені на однакову суму – 4999 гривень. Активно донатили “нарфронту” навіть працівники на зарплаті. Закидаючи при цьому навіть більше ніж отримали з партійної казни.

А от кого ви не зустрінете ні серед тих хто платив, ні серед тих кому платили, так це Арсенія Яценюка. Він у цьому звіті лише підписував документи.

ПАВЛО ЛІСНИЧЕНКО

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Київрада створює комісію для перевірки “Київміськбуду” після розслідування Bihus.Info

      Проект відповідного рішення наразі очікує підпису мера Києва Віталія Кличка. В документі, який опубліковано на сайті Київміськради, йдеться про тимчасову контрольну комісію Київської міськради для перевірки інформації з журналістських розслідувань щодо діяльності “Київміськбуду”. 

      Новини

      Олексій Азаров контролює шахти в рф і не має санкційних обмежень в ЄС

      Син підозрюваного у держзраді Миколи Азарова Олексій має російське громадянство і з травня 2021 р. контролює російську шахту “Ростовская” через довірену особу - Дмітрія Казантаєва. До повномасштабного вторгнення рф в Україну серед контрагентів цієї шахти були європейські компанії.

      Новини

      “Київміськбуд” платив мільярди гривень підрядникам, наближеним до свого ж керівника

      Мільярди гривень на підрядні роботи компанія “Київміськбуд”, що на 80% належить територіальній громаді Києва, виплачував фірмам, наближеним до власного президента Ігоря Кушніра. Про це йдеться у розслідуванні Bihus.Info.