Важливо
Новини

Нарфронтові мільйони 21-го. Як “Народний фронт” збирав та витрачав гроші

FacebookTwitterTelegram

Однією з небагатьох діючих українських партій, що прозвітувала про свої майно, доходи, витрати і зобов’язання в 2021 році став “Народний фронт”. В документі за 1 квартал поточного року знайшлось місце дороговартісним нематеріальним активам, орендному офісу від політичного опонента та однотипним фінансовим пожертвам.

“Прогулявши” парламентські вибори 2019-го, одна з найпотужніших політсил минулого скликання, яка отримувала найбільше держфінансування, “Народний фронт”, продовжує функціонувати і понині. Ба більше, звітує про власну фінансову діяльність та активно просуває лідера Арсена Яценюка в соціальних мережах та на власному партійному сайті. 

За перший квартал поточного року партія прозвітувала про наявність 24 працівників “центрального офісу”, а також 2 представників “районних” та 1-го “міської організації”. При цьому даних про регіональних представництв чи організацій, які здійснюють свою діяльність від імені “Нарфронту”, у фінзвіті партії не знайшлось.

А от що знайшлось так це нематеріальні активи, яких у “Народного фронту” виявилось чимало. Загалом на 1,01 мільйона гривень. Найдешевшими у списку таких активів є емблема, прапор і девіз “Народного фронту”. Крім того у цьому ж кінці  списку – право видавництва однойменної газети, партійний вебсайт, а також комп’ютерні програми “М.Е.Doc” і “Програмний комплекс FREEDOM”. Нульову балансову вартість має і “фільм про шість років боротьби за країну” – “Фронт 14/19”.

А от суттєвої “ваги” до нематеріальних активів партії додали по сотні ліцензій на Windows 10 Professional та Microsoft Office 2016. Загалом програми затягнули на майже 990 тисяч гривень. 

Що ж до витрат партії за січень – березень 2021 року, то їх було не мало. Трохи більше 122 тисяч гривень “фронтовики” заплатили за оренду 64,5 квадратних метрів за адресою вул. Велика Житомирська, 20 у Києві. Оплачували суборендодавцеві – ТОВ “Панорама-Агент”. Фірма була заснована в 2019-му, а її єдиним власником наразі є Володимир Макеєнко – підприємець та політик з багаторічним стажем, який встиг попрацювати з комуністами, соціалістами, “Солідарністю”, “Нашою Україною”, “Партією регіонів” та “Нашим краєм”. 

А от власником вищезгаданого приміщення відповідно до звіту “Народного фронту” є ТОВ “Старент плюс”. Фірма не може похвалитись довготривалою історією – зареєстроване у липні 2019-го, однак має цікавих засновника, бенефіціара та керівника. Першою є компанія з кіпрською пропискою “Толбелл холдінгс лімітід”, другою – громадянка Росії Дарія Козлова Міхаеліду, а от третім – Геннадій Доценко, який з 2002 по 2014 роки був помічником вже згаданого Володимира Макеєнка, який у той час нардепствував. 

Мав “Народний фронт” й інші витрати. Зокрема виплата заробітної плати, якої загалом за цей період нарахували на 328,55 тисяч гривень. Серед більш-менш знаних прізвищ: Світлана Якименко і Галина Койляк – помічниці, екс-нардепки Олени Ледовських, Олександр Сочвика – колишній депутат “нарфронтівець”, який в 2019-му балотувався до Верховної ради від “Української стратегії Гройсмана” і Ольга Лаппо, яка за прем’єрства Яценюка працювала його прес-секретарем

Загалом на оренду, зарплати, податки, комунальні послуги і поточні витрати партія за три місяці витратила 643,55 тисяч гривень, що для непарламенської партії вельми суттєвий показник.

Не менш суттєвою є й сума грошових внесків зроблених на рахунок партії – 649,87 тисяч гривень. Що характерно, усі платежі були проведені на однакову суму – 4999 гривень. Активно донатили “нарфронту” навіть працівники на зарплаті. Закидаючи при цьому навіть більше ніж отримали з партійної казни.

А от кого ви не зустрінете ні серед тих хто платив, ні серед тих кому платили, так це Арсенія Яценюка. Він у цьому звіті лише підписував документи.

ПАВЛО ЛІСНИЧЕНКО

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   “Екоцид від окупантів”: як через російську агресію у Чорному морі гинуть тисячі дельфінів

   За останні півроку у Чорному морі загинули тисячі дельфінів, ймовірно — одна п’ята від їхньої загальної кількості. Мертві тіла знаходять поблизу Одещини та окупованого Криму, а також на узбережжях сусідніх країн. Головною причиною експерти називають гідролокатори на російських кораблях, які дезорієнтують тварин. Внаслідок цього вони не можуть знайти їжу та гинуть від голоду або викидаються на узбережжя. Українські експерти вже обмірковують план з відновлення їхньої популяції після завершення війни, а правоохоронці займаються кримінальним провадженням, що стосується екоциду.

   Новини

   Росіяни цілеспрямовано обстріляли колону мирних мешканців поблизу Давидового Броду: розповідь свідка

   З початку повномасштабної війни Росії проти українців, окупанти на Херсонщині не пропускали українських волонтерів з гуманітарною допомогою, а грабували гуманітарні вантажі. Не випускали людей з області, а розстрілювали їх. Розстрілювали навіть тих, хто намагався повернутись на Херсонщину, бо розмовляють без поваги.