Важливо
Новини

Нарфронтові мільйони 21-го. Як “Народний фронт” збирав та витрачав гроші

FacebookTwitterTelegram

Однією з небагатьох діючих українських партій, що прозвітувала про свої майно, доходи, витрати і зобов’язання в 2021 році став “Народний фронт”. В документі за 1 квартал поточного року знайшлось місце дороговартісним нематеріальним активам, орендному офісу від політичного опонента та однотипним фінансовим пожертвам.

“Прогулявши” парламентські вибори 2019-го, одна з найпотужніших політсил минулого скликання, яка отримувала найбільше держфінансування, “Народний фронт”, продовжує функціонувати і понині. Ба більше, звітує про власну фінансову діяльність та активно просуває лідера Арсена Яценюка в соціальних мережах та на власному партійному сайті. 

За перший квартал поточного року партія прозвітувала про наявність 24 працівників “центрального офісу”, а також 2 представників “районних” та 1-го “міської організації”. При цьому даних про регіональних представництв чи організацій, які здійснюють свою діяльність від імені “Нарфронту”, у фінзвіті партії не знайшлось.

А от що знайшлось так це нематеріальні активи, яких у “Народного фронту” виявилось чимало. Загалом на 1,01 мільйона гривень. Найдешевшими у списку таких активів є емблема, прапор і девіз “Народного фронту”. Крім того у цьому ж кінці  списку – право видавництва однойменної газети, партійний вебсайт, а також комп’ютерні програми “М.Е.Doc” і “Програмний комплекс FREEDOM”. Нульову балансову вартість має і “фільм про шість років боротьби за країну” – “Фронт 14/19”.

А от суттєвої “ваги” до нематеріальних активів партії додали по сотні ліцензій на Windows 10 Professional та Microsoft Office 2016. Загалом програми затягнули на майже 990 тисяч гривень. 

Що ж до витрат партії за січень – березень 2021 року, то їх було не мало. Трохи більше 122 тисяч гривень “фронтовики” заплатили за оренду 64,5 квадратних метрів за адресою вул. Велика Житомирська, 20 у Києві. Оплачували суборендодавцеві – ТОВ “Панорама-Агент”. Фірма була заснована в 2019-му, а її єдиним власником наразі є Володимир Макеєнко – підприємець та політик з багаторічним стажем, який встиг попрацювати з комуністами, соціалістами, “Солідарністю”, “Нашою Україною”, “Партією регіонів” та “Нашим краєм”. 

А от власником вищезгаданого приміщення відповідно до звіту “Народного фронту” є ТОВ “Старент плюс”. Фірма не може похвалитись довготривалою історією – зареєстроване у липні 2019-го, однак має цікавих засновника, бенефіціара та керівника. Першою є компанія з кіпрською пропискою “Толбелл холдінгс лімітід”, другою – громадянка Росії Дарія Козлова Міхаеліду, а от третім – Геннадій Доценко, який з 2002 по 2014 роки був помічником вже згаданого Володимира Макеєнка, який у той час нардепствував. 

Мав “Народний фронт” й інші витрати. Зокрема виплата заробітної плати, якої загалом за цей період нарахували на 328,55 тисяч гривень. Серед більш-менш знаних прізвищ: Світлана Якименко і Галина Койляк – помічниці, екс-нардепки Олени Ледовських, Олександр Сочвика – колишній депутат “нарфронтівець”, який в 2019-му балотувався до Верховної ради від “Української стратегії Гройсмана” і Ольга Лаппо, яка за прем’єрства Яценюка працювала його прес-секретарем

Загалом на оренду, зарплати, податки, комунальні послуги і поточні витрати партія за три місяці витратила 643,55 тисяч гривень, що для непарламенської партії вельми суттєвий показник.

Не менш суттєвою є й сума грошових внесків зроблених на рахунок партії – 649,87 тисяч гривень. Що характерно, усі платежі були проведені на однакову суму – 4999 гривень. Активно донатили “нарфронту” навіть працівники на зарплаті. Закидаючи при цьому навіть більше ніж отримали з партійної казни.

А от кого ви не зустрінете ні серед тих хто платив, ні серед тих кому платили, так це Арсенія Яценюка. Він у цьому звіті лише підписував документи.

ПАВЛО ЛІСНИЧЕНКО

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Four Months of Russian Strikes on Odesa: Nine Dead, Including Two Children

   The full-scale war in Ukraine, initiated by the Russian Federation on February 24, has been going on for four months now. The “official” and top-priority plans that the Russian federal channels voiced in the first weeks now seem to have been forgotten even by the invaders themselves, whose actions increasingly demonstrate Russia's real intent — the destruction of Ukraine.

   Новини

   Чотири місяці російських ударів по Одесі: дев’ятеро загиблих, серед них – дві дитини

   Повномасштабна війна в Україні, яку 24 лютого розпочала російська федерація, триває вже чотири місяці. Про “офіційні” і першочергові плани, які федеральні канали озвучували в перші тижні, нині, здається, забули навіть самі окупанти, які своїми діями все відвертіше демонструють реальний задум росії - знищення України. 

   Новини

   “They act like bandits in the 90s, only instead of iron and blowtorch they have firearms”: Invaders Kidnap Activists in the Luhansk Region and Cut Off the Region from Communications

   The Russian-Ukrainian war began on February 20, 2014, when Russian mercenaries invaded Crimea and the Donbas. The invaders "annexed" the peninsula to Russia and formed pseudo-republics in the Donetsk and Luhansk regions. Eight years later, Russia restored its forces on the borders and launched a full-scale war against Ukraine. In the territories that were occupied by Russian troops after February 24, the occupiers committed atrocities, pillaged, raped and tortured people.