Яценюк лобіював призначення керівником зернової корпорації регіонала, – Швайка

Про це Ігор Швайка повідомив у коментарі Алісі Юрченко. Після […]
Про це Ігор Швайка повідомив у коментарі Алісі Юрченко.
Після переформатування влади у 2014 році (перший уряд Арсенія Яценюка) тодішньому міністру аграрної та продовольчої політики Ігорю Швайці (ВО «Свобода) надходили пропозиції призначити керівником одного з найбільших державних активів аграрної галузі – Державної продовольчо-зернової корпорації України (ПАТ «ДПЗКУ») – Роберта Бровді, якого вважають співвласником приватного зернотрейдера «Гранум Інвест».
«З «Гранум Інвест» було пов’язане прізвище Роберта Бровді, якого мені Яценюк наполегливо пропонував розглядати на посаду голови правління, – заявив Ігор Швайка. – Я відмовив у цьому. Відповідно з того часу по Бровді була низка питань, але він виконав свої зобов’язання і повернув те, що намагався нахапати в попередній період часу».
Компанія «Гранум Інвест» напередодні втечі Віктора Януковича у лютому 2014 року уклала з ДПЗКУ рекордний контракт на поставку зернових на суму 522 млн грн. Роберт Бровді у той час працював першим заступником голови ДПЗКУ, а директор зернотрейдера «Гранум Інвест» Микола Юрчак – радником голови правління ДПЗКУ на громадських засадах. Номінальними власниками «Гранум Інвесту» є дві кіпрські фірми – Frankiro Holdings Limited та Alambineto Holdings Limited.
«Гранум Інвест» отримала усі 522 млн від ДПЗКУ, але зерно так і не поставила. За умовами того контракту, ДПЗКУ у разі запізнення із перерахуванням коштів мала оплатити ще й пеню. Натомість «Гранум Інвест» могла взяти кошти, розірвати договір за 10 днів до дати виконання та повернути гроші за три дні до виконання без жодних штрафних санкцій.
Після зміни влади, коли МінАПК очолив Ігор Швайка, а ДПЗКУ – Петро Вовчук, контракт із «Гранумом» був розірваний. Сторони узгодили графік поступового повернення коштів, який компанія виконувала.
Після чергової зміни аграрного міністра та керівництва ДПЗКУ наприкінці 2014 р. Корпорація закупила в зернотрейдера Роберта Бровді ще два кораблі зернових (115 тис. тонн). Тодішній керівник ДПЗКУ Валерій Томіленко пояснював закупівлю необхідністю терміново виконати поставки на експорт відповідно до «китайського контракту» між ДПЗКУ та ССЕС (Китай).
Народні депутати з профільного комітету Верховної Ради свідчать, що закупівля відбувалася в умовах цейтноту.
«Я знаю, як Прем’єр-міністр переживав. Тому що його щойно призначили (другий уряд Арсенія Яценюка – ред.), і через 10 днів Китай заявляє, що Україна не виконала контракти. Ми забираєм у вас усі портові елеватори і т.д. Тому там усе керівництво країни переживало. І дійсно, вони зробили неможливі речі», – говорить Вадим Івченко, народний депутат (фракція «Батьківщина»).
Роберт Бровді до того, як почав працювати в команді «регіоналів» (зокрема, у керівництві ДПЗКУ), очолював Закарпатську організацію «Фронту змін» Арсенія Яценюка. Через цей крок Бровді Арсеній Яценюк повідомляв про розірвання їхніх політичних стосунків.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниУ справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова
За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.
Партнера сина Королевської по фінансовій піраміді затримали у Казахстані
У Казахстані затримали ймовірного організатора фінансової піраміди HitBeat Music. До ради директорів проєкту входив Ростислав Солод - син екс-нардепів Наталії Королевської і Юрія Солода (ОПЗЖ), він же - депутат Краматорської міської ради від тієї ж, уже забороненої партії.
Дружину нардепа Торохтія призначили в ДП “Антонов”, “Укроборонпром” почав перевірку
У лютому 2023-го дружина нардепа фракції “Слуга народу” Богдана Торохтія Аліна Левченко стала радницею т.в.о. генерального директора ДП “Антонов” на платній основі. Раніше Левченко працювала в аграрній сфері, а також мала бутік люксового одягу і студію дизайну інтер’єрів.