Вони повертаються: Кривопішин збирається керувати “Укрзалізницею”

Мінекономрозвитку наприкінці лютого оголосив конкурс на посаду керівника “Укрзалізниці”. За […]
Мінекономрозвитку наприкінці лютого оголосив конкурс на посаду керівника “Укрзалізниці”. За моєю інформацією, на нього подався Олексій Кривопішин. Який і є основним фаворитом.
Хто знає цього персонажа – можете абзац пропустити. Хто не знає – поясню. Залізниця – постійне джерело прибутку. Пасажири завжди хочуть їсти, пити, спати, їхати в чистоті й комфорті. “Вісник державних закупівель” називає це “товари і послуги”. І от якшо бути керівником залізниці, а товари і послуги закуповувати у “своїх” фірм і закласти в ціну маржу для себе, можна непогано розвернутись. Особливо, якщо керуєш залізницею 10 років. А саме стільки провів Олексій Мефодійович на посаді начальника Південно-Західної залізниці – складової “Укрзалізниці”.
За підрахунками колег із сайту “Наші гроші”, ще два роки тому фірми, пов’язані з Кривопішиним, розтендерили 750 мільйонів гривень. Документи з майбутніми переможцями підписували до тендерів. Силами залізничників за гроші залізничників Кривопішин збудував готель, ресторан, корти, басейн. Схема “було залізничне -стало кривопішинське” працювала постійно: з готелями “Експрес” і “Свитязь”, базою відпочинку в Пуща-Водиці. Про керівництво теж не забували – дочці міністра інфраструктури Козака ПЗЗ збудувала корти за 2 залізничні мільйони, які потім списала.
Комплекс побудований на 11 гектарах землі у с.Ходосіївка, поблизу Києва. Раніше на цьому місці була база оздоровлення, яка належала державному підприємству «Український центр обслуговування пасажирів на залізничному транспорті».
Кожен такий епізод для хорошого слідчого – готова справа: з фактами, документами і свідками. І, коли після мого сюжету Кривопішина звільнили, я дивувалася, чому існують лише два кримінальні провадження: по “Олімпіку” і “кривопішинських” фірмах на залізниці. Хоча й за це Олексію Мефодійовичу світило до 6 років.
Навіть після звільнення Кривопішина ми відкривали нові грані його таланту. Наприклад, під час революції гідності під керівництвом Кривопішина беркуту завезли залізничні протигази, а техніка залізничників будувала барикади, що захищали урядовий квартал. Вся залізниця про це знала, але мовчала – керівництво часів Кривопішина отримувало по півмільйона гривень доплат на рік, при курсі долара 15 та серед��ьомісячному окладі в 5 тисяч гривень.
Проте замість потрапити за грати… Олексій Мефодійович нещодавно став радником мера Києва. І це був тільки старт.
Судові засідання “по Кривопішину” незадовго до того стали закритими, а в пресу пішла заказуха. Кілька днів тому СБУ затримала залізничника, який із цивільною дружиною, теж працівницею ПЗЗ, знявся в моєму сюжеті про Кривопішина. Підозра – хабар в 25 тисяч гривень. Гроші залізничник, начебто, взяв від підлеглого, якого пообіцяв не звільняти.
Я не знаю, брав чи не брав. Якщо брав – має відповідати, без питань. Мене в цій ситуації не влаштовує те, що хлопці балаклавах і з написами на куртках СБУ по дорозі додому мали б зробити гак, заїхати в мерію і прихопити з собою Кривопішина. Хоча б за те, що за часів Януковича мобрезерв довірив Олексію Мефодійовичу зберігати рейки і шпали на чорний день. Після революції, коли СБУ приїхала з перевіркою, з’ясувала, що рейки і шпали зникли. А було там товару на 11 мільйонів. І це лише один епізод.
Тож палкий привіт мінекономрозвитку. Якого я зрозуміти й досі не можу: чи то корупціонери нині в тренді, чи в них там у міністерстві просто забагато лишилося рейок, шпал і неприватизованих санаторіїв.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниГостомельські чиновники, які роздали мільйони підставним особам, поскаржились на тиск і принтер
Керівництво Гостомельської селищної військової адміністрації (СВА), реагуючи на звинувачення у роздачі бюджетних коштів на відбудову населеного пункту підставним ФОПам і компаніям, заявило, що в усьому винні тиск правоохоронців і завантаженість принтера. Про це очільники СВА заявили під час пресконференції.
У справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова
За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.
Партнера сина Королевської по фінансовій піраміді затримали у Казахстані
У Казахстані затримали ймовірного організатора фінансової піраміди HitBeat Music. До ради директорів проєкту входив Ростислав Солод - син екс-нардепів Наталії Королевської і Юрія Солода (ОПЗЖ), він же - депутат Краматорської міської ради від тієї ж, уже забороненої партії.