Вони повертаються: Кривопішин збирається керувати “Укрзалізницею”

Мінекономрозвитку наприкінці лютого оголосив конкурс на посаду керівника “Укрзалізниці”. За […]
Мінекономрозвитку наприкінці лютого оголосив конкурс на посаду керівника “Укрзалізниці”. За моєю інформацією, на нього подався Олексій Кривопішин. Який і є основним фаворитом.
Хто знає цього персонажа – можете абзац пропустити. Хто не знає – поясню. Залізниця – постійне джерело прибутку. Пасажири завжди хочуть їсти, пити, спати, їхати в чистоті й комфорті. “Вісник державних закупівель” називає це “товари і послуги”. І от якшо бути керівником залізниці, а товари і послуги закуповувати у “своїх” фірм і закласти в ціну маржу для себе, можна непогано розвернутись. Особливо, якщо керуєш залізницею 10 років. А саме стільки провів Олексій Мефодійович на посаді начальника Південно-Західної залізниці – складової “Укрзалізниці”.
За підрахунками колег із сайту “Наші гроші”, ще два роки тому фірми, пов’язані з Кривопішиним, розтендерили 750 мільйонів гривень. Документи з майбутніми переможцями підписували до тендерів. Силами залізничників за гроші залізничників Кривопішин збудував готель, ресторан, корти, басейн. Схема “було залізничне -стало кривопішинське” працювала постійно: з готелями “Експрес” і “Свитязь”, базою відпочинку в Пуща-Водиці. Про керівництво теж не забували – дочці міністра інфраструктури Козака ПЗЗ збудувала корти за 2 залізничні мільйони, які потім списала.
Комплекс побудований на 11 гектарах землі у с.Ходосіївка, поблизу Києва. Раніше на цьому місці була база оздоровлення, яка належала державному підприємству «Український центр обслуговування пасажирів на залізничному транспорті».
Кожен такий епізод для хорошого слідчого – готова справа: з фактами, документами і свідками. І, коли після мого сюжету Кривопішина звільнили, я дивувалася, чому існують лише два кримінальні провадження: по “Олімпіку” і “кривопішинських” фірмах на залізниці. Хоча й за це Олексію Мефодійовичу світило до 6 років.
Навіть після звільнення Кривопішина ми відкривали нові грані його таланту. Наприклад, під час революції гідності під керівництвом Кривопішина беркуту завезли залізничні протигази, а техніка залізничників будувала барикади, що захищали урядовий квартал. Вся залізниця про це знала, але мовчала – керівництво часів Кривопішина отримувало по півмільйона гривень доплат на рік, при курсі долара 15 та серед��ьомісячному окладі в 5 тисяч гривень.
Проте замість потрапити за грати… Олексій Мефодійович нещодавно став радником мера Києва. І це був тільки старт.
Судові засідання “по Кривопішину” незадовго до того стали закритими, а в пресу пішла заказуха. Кілька днів тому СБУ затримала залізничника, який із цивільною дружиною, теж працівницею ПЗЗ, знявся в моєму сюжеті про Кривопішина. Підозра – хабар в 25 тисяч гривень. Гроші залізничник, начебто, взяв від підлеглого, якого пообіцяв не звільняти.
Я не знаю, брав чи не брав. Якщо брав – має відповідати, без питань. Мене в цій ситуації не влаштовує те, що хлопці балаклавах і з написами на куртках СБУ по дорозі додому мали б зробити гак, заїхати в мерію і прихопити з собою Кривопішина. Хоча б за те, що за часів Януковича мобрезерв довірив Олексію Мефодійовичу зберігати рейки і шпали на чорний день. Після революції, коли СБУ приїхала з перевіркою, з’ясувала, що рейки і шпали зникли. А було там товару на 11 мільйонів. І це лише один епізод.
Тож палкий привіт мінекономрозвитку. Якого я зрозуміти й досі не можу: чи то корупціонери нині в тренді, чи в них там у міністерстві просто забагато лишилося рейок, шпал і неприватизованих санаторіїв.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!





Новини
Усі новиниЛабораторія викриттів 3.0: новий набір на прокачку для регіональних розслідувачів
Команда Bihus.Info оголошує набір на програму підтримки для розслідувачів, що викривають корупцію в регіонах. 8 журналістів-розслідувачів отримають можливість наступні 10 місяців працювати і навчатись під менторством Bihus.Info, отримувати стипендію, а також прокачати свої навички не лише в створенні матеріалів, але й в їх “упаковці” і просуванні.
Переліт президента в ОАЕ коштував 1,7 млн грн. Летіли 10 осіб
Переліт президентського борту в ОАЕ 13-15 лютого 2021 року коштував українським платникам податків 1 688 199 грн. Літак перевозив 10 представників української делегації - Bihus.Info.
Місія “не пропустити суд”: як дізнатись, що ви фігуруєте в судовій справі і отримати позов
Щоб одного дня не прокинутись з арештованими рахунками, кожному громадянину корисно час від часу перевіряти себе на сайті “Судова влада”. Як з’ясувати, чи фігуруєте ви в судовій справі, і що робити, якщо позову ви не отримували - пояснили юристки Bihus.Info Марія Музичка і Тетяна Дмитрюкова.