Новини

Власник мережі заборонених гральних клубів – екс-працівник МВС та водій нардепа

1.jpg
FacebookTwitterTelegram

Потужна мережа незаконних гральних клубів “В мережі” оформлена на екс-працівника МВС та водія нардепа-сусіда заступника міністра МВС, йдеться у розслідуванні Надії Бурдєй для програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”.

Потужна мережа незаконних гральних клубів “В мережі” оформлена на екс-працівника МВС та водія нардепа-сусіда заступника міністра МВС, йдеться у розслідуванні Надії Бурдєй для програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”.

Після призначення у 2014 році міністр МВС Арсен Аваков обіцяв закрити усі гральні точки в Україні та нещадно карати регіональних керівників за невиконання цієї обіцянки.

Однак протягом останніх двох років нелегальних гральних закладів тільки побільшало. Пошук на он-лайн карті видає лише в Києві понад 80 гральних точок однієї з кількох великих гральних мереж – “В мережі”. Інтернет також переповнений оголошеннями про роботу в цих клубах. А з літа 2016 року – і викривальними статтями про “В мережі”.

МВС до останнього не помічало існування нелегального бізнесу. Лише на початку листопада 2016 року Аваков знову пообіцяв закрити гральні заклади.

Серед клубів, які обіцяв закрити Арсен Аваков – і точки “В мережі”. В результаті обіцянки МВС дійсно закрило декілька таких клубів, а загалом побороло лише назву: після заяви Авакова клуби одразу зняли вивіски або замінили їх на “Онлайн”. Робота при цьому не зупинилась.

Як з’ясувало розслідування програми, гральний бізнес “В мережі” організований за принципом франшизи. Журналісти програми вийшли на посередника, який пообіцяв супровід у налаштуванні бізнесу.

Одна гральна точка вартує її власнику 15-20 тис. доларів. Передусім потрібно знайти приміщення для клубу і дати адресу представникам “франшизи”, які погоджують приміщення з огляду на його розташування, підготовленість та наявність поблизу “партнерів”.

Наступний крок, купівля сервера у власника мережі, вартістю у тисячу доларів, консолей (кнопки для гри по 200-230 доларів) і касового комп’ютера.

Звичайні комп’ютери, на яких буде встановлена гра, власник клубу може закуповувати будь де. Натомість, програмне забезпечення також надає власник мережі.  І головне, 30-36% від загального прибутку власник клубу ігрових автоматів віддає власнику франшизи. Останній, в свою чергу, гарантує власнику гральної точки – безпеку від правоохоронців.

Офіційний засновник ТОВ “В мережі” – Сергій Приліпко. Донедавна – співробітник  спецпідрозділу МВС “Кобра”, прописаний у міліцейському гуртожитку в Києві. Окрім гральних клубів на нього оформлені охоронні компанії “Гарант сервіс 2016” та “Українське бюро охоронної безпеки”. Нині чоловік мешкає з родиною у невеличкій квартирі у Василькові. Та за словами сусідів і дружини – працює водієм.

Сама компанія прописана у адмінкорпусі старого заводу на околиці Києва. Адміністратор будівлі підтвердив, що  компанія “В мережі” дійсно раніше розташовувалась за цією адресою, але влітку з’їхала. Також чоловік натякнув, що за номінальним власником гральної компанії стоїть МВС: “та вже знаєте, скільки тут міліції було. Я вже давав пояснення… До Авакова усі питання. До Авакова. Він кришує це…”

У березні поточного року поліція виписала Приліпко штраф за порушення правил дорожнього руху. У цей час екс-мвсник керував автівкою, зареєстрованою на колишнього нардепа-регіонала Володимира Продивуса. Раніше журналісти програми розповідали про тісні стосунки Продивуса із заступником міністра внутрішніх справ – Сергієм Чеботарем.

Маєток сім”ї Чеботарів під Києвом – зведений компанією “Мостобуд” Продивуса, причому сам будинок у Оксани Чеботар з”явився на 4 роки раніше дозвільних документів. Поруч – будинок, нині записаний на помічницю Продивуса – Вікторію Яворську, на воротах якого ініціали самого екс-нардепа “В.П.” – Володимир Продивус. Сусідні ділянки оформлені на брата та помічника регіонала.

Рідна сестра Вікторії Яворської – Аліна є співзасновницею компанії “Будмосткомплект”, яка зареєстрована в офісі ПАТ “Мостобуд” Продивуса. Водночас Аліна Яворська – співзасновниця транспортної компанії “А.Т.Н”, разом із зятем Сергія Чеботаря.

Нагадаємо, Сергій Чеботар є фігурантом оборудки за участю сина Авакова, Олександра, щодо закупівлі МВС заплічників по завищеній ціні. На відео прихованої камери у кабінеті Чеботаря заступник міністра веде переговори із сином Авакова. Останній – обіцяє поставити відомству велику партію рюкзаків, а замміністр ще до оголошення тендеру обіцяє їх закупити.

 Журналісти програми відвідали один із клубів “В мережі” після зміни вивіски. У клубі встановлені ті самі слот-машини, та працює той самий охоронець. Документи оформлені на ТОВ “Глобал Систем”, зареєстровану за однією адресою із ТОВ “В мережі”. Співзасновник фірми – Олександр Фомін також, разом із Сергієм Приліпко є співзасновником ТОВ “Гарант сервіс 2006”.

Викликані знімальною групою представники поліції виявились не в змозі ані закрити гральний заклад, ані зупинити його діяльність, ані навіть вилучити техніку. 

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Про наслідки розслідувань, головне поза кадром і добрі новини!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info нардеп Юрчишин звернувся до Мінекономіки з проханням доповнити список “розкішних” авто

      Народний депутат Ярослав Юрчишин подав депутатське звернення щодо оновлення списку дорогих авто, які підлягають оподаткуванню. Йдеться про список, опублікований Мінекономіки, прогалини в якому дозволяють частині власників коштовних автомобілів уникнути сплату транспортного податку. Про це у своєму розслідуванні розповіли журналісти Bihus.Info.

      Ми вплинули

      НАЗК розпочало моніторинг способу життя нардепів Качного та Кісільова після сюжету Bihus.Info

      Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало моніторинг способу життя народних депутатів Ігора Кісільова та Олександра Качного. Йдеться про користування майном, яке важко пояснити офіційними доходами. Про це майно раніше розповіли в сюжеті журналісти Bihus.Info Наталія Лазарович, Ольга Матвєєва та Вадим Коршенко.

      Ми вплинули

      “Піраміда дронів”: затримано підозрюваних, які ошукали українців на 45 млн під приводом продажу дронів для ЗСУ

      У кримінальному провадженні, яке розслідується за злочинною схемою із  “закупівлі” БПЛА для ЗСУ, фігурантам справи були оголошені підозри. Інтереси постраждалих волонтерів в даному провадженні представляє адвокат проєкту “Свої Люди” (Bihus.Info) Юрій Мельник.