Новини

Власні яхти і 9 млн у спадщину – чим цікаві декларації суддів Окружного адміністративного суду міста Києва

11143743-1406730259650145-3061403335986946781-o1.jpg
FacebookTwitterTelegram

Якби існувала якась премія за скандальні судові рішення, то Окружний адміністративний суд Києва уже став би неодноразовим її лауреатом. Під час революції він забороняв Майдан, пізніше відсторонював Уляну Супрун та скасовував націоналізацію “ПриватБанку”, а наприкінці липня опинився у центрі скандалу із записами розмов з кабінету його голови Павла Вовка. А от чим відзначилися судді у своїх деклараціях - з’ясували журналісти Bihus.Info.

Сукупний річний дохід усіх 49 суддів ОАСКу в 2018 році склав 39,4 млн гривень. Більше чверті цієї суми (10,6 млн) надійшло до сімейного бюджету Руслана Арсірія. Проте офіційна зарплата судді та дохід його дружини-підприємиці становить лише її десяту частину. Ще майже 9,3 млн гривень Арсірій отримав у спадок від своєї 73-річної матері.

Рекордсменом Руслан Арсірій виявився і за кількістю грошових активів. Разом з дружиною вони зберігають готівкою 400 тисяч доларів, що в перерахунку на національну валюту за курсом на останній день звітного року складало понад 11 млн гривень.

Раніше суддя Арсірій вже неодноразово ставав фігурантом журналістських розслідувань. Як з’ясувала програма “Наші гроші. Досудилися”, на місці задекларованої ним скромної хатки на 65 кв. м в Іванковичах вже давно стоїть значно більший будинок із власними басейном та капличкою, який Руслан Олександрович вперто не хоче вносити в декларації. А у 2011-2014 роках суддя відвідав більше десятка закордонних курортів. Згідно його пояснень журналістам “Слідства.Інфо”, всі ці поїздки також нібито спонсорували його батьки.

Пощастило з родичами не лише Руслану Арсірію, а й багатом його колегам із Окружного суду. У 2015-2019 роках судді задекларували понад 17 млн грвень подарунків, переважно – від членів родин. Найщедрішою виявилася теща Кирила Гарника, яка у травні цього року подарувала своєму зятеві половину 188-метрової квартири у житловому комплексі бізнес-класу “Richmond”. Вартість подарунку склала майже 4,9 млн гривень.

Найбільшим латифундистом Окружного адмінсуду виявився Андрій Федорчук. У власності його дружини Марії перебуває 600 тисяч кв. м землі у Вишгородському районі на Київщині. Загальна ж площа всієї задекларованої суддями ОАСКу землі склала понад 750 тисяч кв. м. 

А от найбагатшою на житлову нерухомість виявилася декларація судді Тетяни Балась. Разом з чоловіком вони володіють п’ятьма квартирами у Києві та приміщенням для відпочинку у Севастополі загальною площею майже 650 кв. м. У сумі ж усі судді задекларували понад 10 тисяч кв. м нерухомості.

Також на 45 суддів Окружного адміністративного суду міста Києва припадає 72 транспортних засоби. Найбільший автопарк із 5 транспортних засобів задекларував Богдан Санін. Сам суддя їздить на автомобілі Toyota Land Cruiser, а його дружина володіє яхтою Beneteau OC 37, катером Brig Eagle 645L, причепом для його транспортування і користується Mini Cooper свого батька. Ще четверо суддів, якщо вірити їх деклараціям, нібито ходять пішки. 

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Про наслідки розслідувань, головне поза кадром і добрі новини!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info нардеп Юрчишин звернувся до Мінекономіки з проханням доповнити список “розкішних” авто

      Народний депутат Ярослав Юрчишин подав депутатське звернення щодо оновлення списку дорогих авто, які підлягають оподаткуванню. Йдеться про список, опублікований Мінекономіки, прогалини в якому дозволяють частині власників коштовних автомобілів уникнути сплату транспортного податку. Про це у своєму розслідуванні розповіли журналісти Bihus.Info.

      Ми вплинули

      НАЗК розпочало моніторинг способу життя нардепів Качного та Кісільова після сюжету Bihus.Info

      Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало моніторинг способу життя народних депутатів Ігора Кісільова та Олександра Качного. Йдеться про користування майном, яке важко пояснити офіційними доходами. Про це майно раніше розповіли в сюжеті журналісти Bihus.Info Наталія Лазарович, Ольга Матвєєва та Вадим Коршенко.

      Ми вплинули

      “Піраміда дронів”: затримано підозрюваних, які ошукали українців на 45 млн під приводом продажу дронів для ЗСУ

      У кримінальному провадженні, яке розслідується за злочинною схемою із  “закупівлі” БПЛА для ЗСУ, фігурантам справи були оголошені підозри. Інтереси постраждалих волонтерів в даному провадженні представляє адвокат проєкту “Свої Люди” (Bihus.Info) Юрій Мельник.