Новини

Вкрадені з банкрутуючого банку облігації опинились в колишньому інвестфонді голови НБУ

yurchenko-a1.jpg
FacebookTwitterTelegram

Купити ліквідні папери за копійки пощастило ПАТ «Тера Інвест», заснованій структурами дніпропетровських бізнесменів Сергія Антонова та Ірини Філіпської

Напередодні введення тимчасової адміністрації в БГ Банк менеджмент продав два пакети ОВДП номіналом $4,7 млн за 8,3 тис. грн компанії «Тера-Інвест» з групи «Перспектива» Сергія Антонова та Ірини Філіпської. Надалі після кількох перепродажів вони потрапили до інвестфонду з групи ICU, серед власників якої була Валерія Гонтарева. Про це йдеться в сюжеті Аліси Юрченко в програмі «Наші гроші» (телеканал ZIK).

Увесь ланцюг операцій з цінними паперами, проданими БГ Банком, надали в НКЦПФР на запит народного депутата Олексія Мушака.

Влітку програма “Наші гроші” розповідала , що 4 листопада 2014 року БГ Банк позбавився ОВДП номіналом $4,7 млн. Угоди з новим власником паперів в банку не лишилося. З відповіді НКЦПФР стало відомо, що купити ліквідні папери за копійки пощастило ПАТ «Тера Інвест», заснованій структурами дніпропетровських бізнесменів Сергія Антонова та Ірини Філіпської.


10 листопада папери перекинули на інші структури з групи Антонова та Філіпської – («Фондовий актив», «Центральний брокер»), і зрештою у той самий день продали пустишці «Калина трейд». Імовірно, аби не виглядати вигодонабувачем в оборудці, дніпропетровці продали ОВДП «Калині трейд» так само за безцінь – 150 тис. грн. А вже «Калина» реалізувала їх за 70 млн грн.

Таким чином головним бенефіціаром оборудки має виглядати саме «Калина трейд», що згадується у матеріалах ДФС як «ймовірна податкова яма». Вона заснована Дмитром Гірніченком, знайомим Вадима Дратвера, екс-заступника голови правління БГ Банку, який здійснив операцію з продажу ОВДП. Фіктивні підприємства, записані на Дратвера, Гірніченка та інших, фігурують у низці проваджень щодо надання податкових вигод та перетворення безготівкових коштів в кеш. Перетворення на готівку, вочевидь, чекало й на згадані 70 мільйонів.

Цю суму за ОВДП «Калині трейд» заплатив ЗНПІФ «Інвестиційний капітал – Фонд облігацій» з групи ICU, співвласницею якої була Валерія Гонтарева до призначення головою НБУ. Судячи з матеріалів, наданих НКЦПФР, інвестфонд ICU виявився останнім власником паперів, погашення яких відбулося у березні та квітні 2015-го, коли курс долару сягнув 22-23 грн. Таким чином фонд мав заробити на інвестиціях в ОВДП понад 30 млн грн.


Найцікавіше, що під час угоди в БГ Банку працювала куратор від НБУ Валентина Дика, яка звільнилася невдовзі після продажу ОВДП «Тері-інвест». «Розрахунковий центр», який провів платіж 4 листопада, зазначає, що повідомив про цю операцію Держслужбу фінансового моніторингу та НКЦПФР. Продаж БГ Банком ліквідних цінних паперів за безцінь, тобто виведення активів з фінустанови напередодні краху, розслідується слідчими у кількох кримінальних провадженнях, однак те, що всі учасники ланцюгу були заздалегідь повідомлені про схему з виведення ОВДП, наразі не доведено.

У групі «Перспектива» спілкуватися з журналістами відмовилися. В компанії ICU повідомили, що не коментують індивідуальних угод.

В НБУ початкову операцію з продажу ОВДП БГ Банком характеризують як “фрод” (шахрайство). “Зазначену операцію провело керівництво ПАТ “БГ Банк” всупереч вимогам Національного банку за відсутності первинних документів та підстав для її здійснення. Внаслідок цього булозавдано значних збитків банку. На вимогу НБУ банк протягом тривалого часу так і не надав жодних підтвердних документів щодо здійснення цієї операції та відповідних обґрунтувань. В результаті 27 листопада 2014 року ПАТ “БГ Банк” було віднесено до категорії неплатоспроможних.Операція була проведена через ПАТ «Розрахунковий центр» в надзвичайно короткі строки. Документи щодо операції в банку були відсутні. Погодження даної операції з куратором не відбувалось, а для маскування збитку від неї банк в той же день здійснив дооцінку інших активів. Це був відвертий фрод”, – зазначила Катерина Рожкова, що очолила Департамент банківського нагляду НБУ вже після виведення паперів з БГ Банку.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука

      Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.

      Новини

      Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів

      Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.