Новини

Візитери Корбана-2: тендерні королі, куратор парковок та комунальні підприємства під слідством

ivanova.jpg
FacebookTwitterTelegram

Геннадій Корбан регулярно проводить зустрічі з працівниками комунальних підприємств Дніпра, підрядниками, які виграють мільярди з міського бюджету Дніпра, та людиною, яка курує питання парковок у місті. Про це йдеться в сюжеті Валерії Іванової для програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”.

Серед візитерів офісу, журналісти Bihus.Info декілька разів фіксували автівку, яка зареєстрована на фірму ТОВ “Бромтерм”, яка належить Володимиру Дубінському. 

Володимир Дубінський та його брат Леонід – найскандальніші бізнесмени Дніпра, які контролюють десятки фірм. Вони регулярно перемагають на міських тендерах і отримують мільярди з міського бюджету.

Пов’язані з Дубінськими фірми неодноразово ставали фігурантами журналістських розслідувань. Мешканці будинків, які «ремонтували» ці фірми безліч разів повідомляли, що насправді в них нічого не ремонтували. За фактом діяльності їхніх фірм правоохоронці розслідують десятки кримінальних проваджень. Зокрема, фірми з орбіти братів Дубінських  фігурують у справах про завищення цін на ремонтні роботи, відмивання грошей через фірми з ознаками фіктивності, змову з посадовцями. Попри це компанії підконтрольні Дубінським продовжують вигравати тендери у міського Департаменту житлового господарства. За останні 4 роки фірми отримали на підрядах понад 2 мільярди гривень. 

Геннадій Корбан пояснює візити скандального бізнесмена своїм бажанням контролювати послуги, надані його компанією дніпрянам. Зокрема, за словами Корбана, з Дубінським він обговорює “сміттєву” тему.

“Мне может пожаловаться например Днепропетровский район. Недавно позвонил и сказал, что возле моего дома уже три дня не вывозят мусор. Я ищу кто обслуживает этот район. Если это Дубинский обслуживает, то я могу ему позвонить и сказать – вывези мусор”

Також за словами Геннадія Корбана, він обговорює з Дубінськими ремонтування дворів багатоквартирних будинків у Дніпрі. Свою причетність до виграшів компаній з орбіти Дубінських на тендерах від Департаменту житлового господарства Корбан спростовує.

При цьому, журналістам вдалося зафіксувати приїзд автомобіля вже названого Департаменту ЖКГ до офісу Геннадія Корбана фактично одночасно з авто компанії Дубінського.

Окрім Володимира Дубінського, регулярно офіс Геннадія Корбана відвідує і Герман Назаренко. За інформацією місцевих активістів саме він неофіційно “курує” питання парковок у Дніпрі. Останні належать місту і раніше обслуговувались комунальним підприємством “Міськавтопарк”. Але у 2016-му мерія вирішила передати їх в управління приватним компаніям. Тоді ж мер Дніпра Борис Філатов заявив, що має вже п’ять пропозицій він іноземних інвесторів з Естонії, Литви, Англії, Ізраїлю та Сербії. 

Натомість, конкурс на всі парковки  виграла компанія “Паркт Сервіс Группе”. Фірма зареєстрована за місяць до оголошення конкурсу і “прописана” за адресою КП “Міськавтопарк”. Власником “Паркт Сервіс Группе” є кіпрська структура “Кефлірот Лімітед”.

Нині “Паркт Сервіс Группе” отримує з одного паркувального місця від 10 до 15 гривень на годину. Бюджет міста з цієї суми отримує від 50 копійок до 2 гривень. З бюджету ж оплачують і роботу інспекторів з паркування. Відтак, вигода приватної компанії від такого “управління” парковками очевидна, вигода міста – доволі сумнівна.

На момент передачі парковок в управління головою КП “Міськавтопарк” був Сергій Писаренко. Він має спільні фото з Германом Назаренко. Останній є зятем екс-нардепа Юрія Берези. За словами місцевих активістів саме Назаренко пропонував їм грошову винагороду в обмін на припинення підняття теми парковок в медіа.

За час спостереження за офісом Геннадія Корбана журналістам вдалося зафіксувати одразу декілька приїздів авто, яким користується Назаренко. Сам він візити до Корбана спочатку спростував.

Але згодом перетелефонував сам і підтвердив, що до Геннадія Корбана він приїжджає за консультаціями по бізнесу. При цьому Назаренко зізнався, що між двома телефонними розмовами з журналістами дзвонив Корбану.

Останній також підтвердив, що з Германом Назаренком зустрічається якраз по темі парковок у Дніпрі. За словами Корбана Назаренко нібито і пропонував свого часу організувати ринок парковок, презентував онлайн-систему паркування та приводив інвесторів.

 “Он действительно приводил инвесторов…Выбор был какой – можно было это все сделать условно на базе городского хозяйства, да….А можно было разыграть конкурс, отдать инвестору, дать аутсорс … Это рыночная экономика. Это как бы, своего рода дерегуляция, там максимальное количество услуг отдавать на рынок, на свободный, пусть люди конкурируют, забирают и так сказать аутсорсят рынок. И Герман Назаренко ко мне приезжал, я помню, неоднократно” , – заявив Корбан.

Окрім цього журналісти також зафіксували приїзд до офісу Геннадія Корбана автомобіля ще одного фігуранта низки кримінальних проваджень – комунального підприємства “Електротранспорт”. 

Одним з регулярних переможців тендерів, оголошених “Електротранспортом” є компанія “Дніпромонтаж”. Остання доволі тісно пов’язана з Корбаном. Її ексвласником є Руслан Герасимов, який, разом з дружиною, значився бенефіціаром ряду інших підприємств, печатки яких правоохоронці  вилучили в офісі Геннадія Корбана під час обшуків у 2015 році. 

Сам Геннадій Корбан не зміг пригадати, що до нього приїжджали працівники комунального підприємства і припустив, що вони могли бути присутніми на робочій нараді, яку чомусь в цьому ж офісі збирав керівник міського Департаменту транспорту.

Окрім вищезгаданих комунальних підприємств і підрядників, журналістам вдалося зафіксувати приїзд до офісу Геннадія Корбана очільника комунального підприємства “Міськсвітло”, автівку  комунального підприємства “Дніпроводоканал” та комунального підприємства “Управління по ремонту та експлуатації  автошляхів”.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Юридична допомога для журналістів: куди і як повідомляти про воєнні злочини окупантів та порушення чиновників

   Юридичний проект “Свої Люди” від Bihus.Info відновлює роботу. Журналісти та громадські активісти зі всіх регіонів України можуть звернутися по допомогу з написанням заяв та скарг, допублікаційною експертизою та правовими консультаціями, а також за супроводом у судових справах.

   Новини

   Касація скасувала рішення судів, які змушували журналістів спростовувати розслідування про Семочка

   14 грудня 2022 року Верховний суд (Касаційний цивільний суд) скасував усі рішення попередніх інстанцій по справі “Семочко проти журналістів”, якими телевізійне розслідування про Сергія Семочка було визнане недостовірним та підлягало спростуванню, і скерував справу на повторний розгляд в першу інстанцію, тобто “з нуля”.

   Новини

   “Аби вивезти друга, ми перевдягли його у священника”: розповідь залізничника, який пережив окупацію Херсона та виходив на проукраїнські мітинги

   Херсон пробув в окупації вісім місяців. Після того, як Збройні Сили України вибили росіян з міста, світ дізнався про чергові воєнні злочини окупантів. Гуманітарна криза, грабежі, залякування, зникнення або вбивства людей ─ це те, що пережили херсонці, які, попри присутність російських військових в місті, в перші тижні окупації масово виходили на проукраїнські мітинги ─ аж поки по них не відкрили вогонь. Як росіяни захоплювали місто, грабували його та залякували мешканців ─  у розповіді залізничника, який в окупації провів два місяці.