Новини

Віталій Кропачов про нового “смотрящого”, купівлю каналів та власну “втечу” з України

yurchenko-a1.jpg
FacebookTwitterTelegram

Бізнесмен Віталій Кропачов, якого називали неформальним куратором вугільної галузі за президентства Петра Порошенка, заявив, що не збирається виїжджати з України, розповів про зміну менеджменту на низці держпідприємств в інтересах нового “куратора” та про власні плани запуску медіа-групи.

Про це йдеться у програмі “Он воно як” Аліси Юрченко і Дениса Бігуса (спільний проект Bihus.Info та 24 каналу).

Віталій Кропачов – бізнесмен з Торезу, чий вплив вийшов на загальнонаціональний рівень у минулі п’ять років. Після втечі Януковича Кропачов придбав низку активів в оточення біглого президента. А його менеджмент і товариші отримали посади на держпідприємтвах і в Міністерстві палива та енергетики. Зростання впливу Віталія Кропачова пов’язували з Ігорем Кононенком, нардепом і бізнес-партнером Петра Порошенка.

Офіційно Віталій Кропачов володіє збагачувальними фабриками “Україна”, “Росія”, “Мирноградська”, компанією “Краснолиманське”, яка видобуває вугілля на однойменній шахті, компанією “Сані Україна”, що продає гірничодобувну техніку.

Крім того, його креатурами вважалися представники керівництва ПАТ “Центренерго”, ДП “Мирноградвугілля”, ДП “Первомайськвугілля”, ДП “Національна вугільна компанія” тощо.

Про “втечу” з країни і нового “смотрящого”

– Я не намагаюся переховуватися від правоохоронних органів. Багато хто говорить, що мене немає в країні, що я вивіз родину, я вже поїхав, втік. Я тут. Я готовий до будь-якого діалогу, до будь-якого виклику в будь-яку організацію. І готвий відповісти на всі питання. Ми нічого протягом всього часу нашої роботи – і сьогоднішньої, і попередньої – ми нічого не вкрали. Ми постійно платимо податки.

Віталій Беляков, якого зараз називають новим “смотрящим”, будемо вже використовувати цей термін…

– Стару термінологію….

Стару термінологію на нових обличчях, так. Його роль в галузі зараз яка?

– Я поки не розумію. Я читаю в пресі те саме, що читаєте й ви. Так, цю людину я знаю, це топ-менеджер Олександра Вікторовича (Януковича – ред.). Ми знайомі з ним були і коли він керував у Донецьку всією групою компаній (Олександра Януковича – ред.). 

Зараз навряд він креатура Януковича. Тоді кого?

– Ну з преси те, що пишуть… Там маса усіляких нісенітниць. Моя думка: він як був креатурою Олександра Вікторовича, так і залишився креатурою його. Це його топ-менеджер, людина, на яку була записана маса активів і яка активно працювала на нього. Про що ми говоримо?

Ми говоримо про те, що навряд Олександр Вікторович зараз має адмінресурс, достатній для того, щоб витягти пана Белякова “із шафи”, змахнути з нього пил і ввести його знову в галузь.

– Дивіться. Те, що це топ-менеджер Януковича – це однозначно. Яким чином його ввели сьогодні в дію, якщо його справді ввели… Ну, якщо враховувати, що на “Центренерго” з’являється Уваров, а це його креатура, ми це розуміємо, і Потапенко – це його люди, зміни в “Держвугілляпостач” – це все його люди, то це як би він. А хто його завів – ну, є СБУ, НАБУ, нехай розбираються.

І є людина, яка посідає одну з найзначніших позицій на ринку, і вона не знає, що відбулося за минулий місяць? Це я зараз про вас.

–  Дивіться, давайте ви не будете мою роль… Я маю чітко свій бізнес, який займається збагаченням вугілля для державних підприємств, для приватних підприємств, і видобутком вугілля, і реалізацією. От я цим займаюся. І якщо “Центренерго” сьогодні не потрібне вугілля “Краснолиманки” (ТОВ “Краснолиманське” Кропачева – ред.), ну, це не проблема. Значить, воно не потрібне, їм потрібне вугілля ДТЕК. ДТЕК заключив договір з “Центренерго,” і вони працюють.

Переконаний, ви читали, що в офіс пана Белякова останнім часом активно їздили представники керівництва держшахт. Деякі після цього залишилися на посадах, декого зняли. Наскільки вам відомо, туди їздили ці люди?

– Так.

Чому вони туди їздили?

–  Значить, є така форма спілкування в них.

До цього ці ж люди їздили до вас на Богдана Хмельницького…

– Ну, не зовсім так. Не зовсім так.

Не зараз, але по номерах машин можу сказати…

– Не зовсім… Ви намагаєтесь знов це якось схрестити…

Я намагаюся зрозуміти загальну картину. Вони їздять до нього чомусь. До цього вони їздили до вас. Чомусь. Припустімо, тут є різниця. Але в чому вона?

–  До мене вже протягом якогось періоду часу нінхто нікуди не їздить. Я вже не пам’ятаю, коли крайній раз я когось бачив з керівництва. Мене цікавило два об’єкти (придбання шахт – ред.) і два округи на вибори. Це все, що мене цікавило. Все решта працює в робочому режимі. Кого змінили у вугільній галузі? Я не можу сказати, що я не бачу, кого змінили, кого не змінили. Я це бачу. Так, є певні заміни. Але в той самий час не змінили теж масу людей. Вони залашились на своїх місцях.

Ваших людей змінили десь?

– Ну, я б не сказав, що десь були мої люди. (Детально про перші зміни менеджменту в енергетичній галузі писала “Економічна правда”).

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Росіяни цілеспрямовано обстріляли колону мирних мешканців поблизу Давидового Броду: розповідь свідка

   З початку повномасштабної війни Росії проти українців, окупанти на Херсонщині не пропускали українських волонтерів з гуманітарною допомогою, а грабували гуманітарні вантажі. Не випускали людей з області, а розстрілювали їх. Розстрілювали навіть тих, хто намагався повернутись на Херсонщину, бо розмовляють без поваги.

   Новини

   “П’яна солдатня ходила купою на неї дивитися”: історія вчительки з Балаклії, чия родина пройшла крізь окупацію і тюрму

   “23 лютого у нас був захід для 6-го класу “Україна – це моя Батьківщина”, проводили патріотичні уроки. Після цього я пішла додому готуватися до занять на наступний день. А вранці прокинулися від сирени”, - пригадує початок повномасштабного вторгнення Вікторія Щербак, вчителька з Балаклії. Разом з іншими населеними пунктами Харківщини, українські збройні сили звільнили її від ворога на початку вересня. Нині тут працюють правоохоронці, ледь не щодня знаходячи свідчення масових злочинів росіян, вчинених за півроку окупації. Вже відомо і про сотні загиблих з ознаками знущань та насильницької смерті, і про існування спеціально облаштованих катівень, де людей утримували в жахливих умовах.