Віртуальні статки: ТОП-5 чиновників, які задекларували криптовалюту

Технічний прогрес не стоїть на місці. Поряд із вже традиційними шубами, годинниками та готівкою, у деклараціях держслужбовців можна зустріти і електронну валюту. Хто з українських чиновників є онлайн-мільйонером - дивіться в інфографіці від аналітиків проекту “Декларації”.
Загалом криптоактиви задекларували 22 представники державних органів. Найпопулярнішою електронною валютою є біткойн – саме він вказаний у понад 90% випадків. Зберігати свої заощадження у біткойнах – досить вдала інвестиція, оскільки курс постійно зростає. Станом на 26 червня 2017 року один біткойн коштував близько 69 тисяч гривень.
Найбільшими шанувальниками електронного капіталу виявилися депутати-одесити: до ТОП-5 увійшли два народних депутата з Одещини, два представники Одеської обласної ради та один депутат з міської ради м. Одеси.
Очолює рейтинг народний депутат, член фракції “Блок Петра Порошенка” Олександр Урбанський. Він задекларував 5 328 біткойнів, що в перерахунку на гривні становить близько 370 мільйонів.
Друге місце посів ще один нардеп-порошенківець, голова “Інтернет партії України” Дмитро Голубов. Цікавий факт, що свої статки Голубов заробив як ІТ-спеціаліст, у 2005 році навіть звинувачувався в інтернет-шайрайстві, але був виправданий судом. За нинішнім курсом, у біткойнах він зберігає понад 300 мільйонів гривень.
На третьому місці – депутат Одеської обласної ради Руслан Табунщик. Спільно з дружиною він володіє 1600 біткойнами (понад 110 млн гривень). На четвертій позиції рейтингу з незначним відривом у 100 біткойнів опинився ще один депутат облради – Валентин Волканов. Його статки складають 1500 криптоодиниць на понад 100 млн гривень.
А закриває наш список депутат Одеської міської ради Дмитро Пеструєв, який задекларував 1318 біткойнів на суму понад 91 млн гривень.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новини5 перевірок за 2 тижні: Антимонопольний досліджує тендери на 10 млн за заявами юристів Bihus.Info
За перші два тижні 2021-го Антимонопольний комітет України (АМКУ) розпочав вже 5 перевірок за заявами юристів проєкту “Тисни” (Bihus.Info). Загальна сума тендерів, які перевіряють антимонопольники, - майже 10 мільйонів гривень.
Юрист проєкту “Свої люди” допоміг журналістці добитись від держорганів інформації щодо пільгових кредитів
Після скарги журналістки Алли Максимчук та юриста Віталія Гусака до Омбудсмена, Рівненська міськрада і Держмолодьжитло нарешті погодились надати документи щодо отримувачів бюджетних кредитів в Рівному.
“На правах анонімності”: як захистити журналістські джерела від розкриття
Чи має право журналіст залишити в таємниці того, хто надав інформацію? В яких випадках розкриття джерела є обов’язковим і як захищені права журналістів під час обшуків - пояснює юристка Bihus.Info Єлизавета Середіна.