Ми вплинули

Випадок з «Нашими грошима» спонукав прийняти закон на захист журналістів, – Сюмар

1.jpg
FacebookTwitterTelegram

Закон про посилення кримінальної відповідальності за перешкоджання діяльності журналістів, ухвалений […]

Закон про посилення кримінальної відповідальності за перешкоджання діяльності журналістів, ухвалений сьогодні, 14 травня, Верховною Радою, дозволить реально карати винних у нападах на журналістів, як це нещодавно сталося зі знімальною групою проекту «Наші гроші».

Про це заявила  народний депутат, голова комітету з питань свободи слова та інформаційної політики у Верховній Раді  Вікторії Сюмар.

За її словами, закон передбачає додатковий захист і можливість притягнення до відповідальності за перешкоджання журналістської діяльності.

«Тепер набагато простіше використати на практиці Ст.171 ККУ «Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів».  Новий закон виписаний так, щоб можна було притягнути  до кримінальної відповідальності винних у таких випадках, який, наприклад, нещодавно стався із журналістами «Наших грошей», – пояснила Вікторія Сюмар.

Як говорять представники медійної сфери, цей новий закон уже давно був на часі, адже перешкоджання роботи журналістів – одна із давніх і гострих проблем нашого суспільства. А випадок із «Нашими грошима» – яскравий приклад того, що проблема залишилася актуальною і при новій владі. Врешті є сподівання, що саме резонанс навколо побиття журналістів став поштовхом до ухвалення цього закону.

«На жаль, доводиться констатувати, що навіть після Революції Гідності українським журналістам, журналістам-розслідувальникам дуже часто доводиться захищати себе, – говорить редактор відділу ЗМІ газети «День»  Вадим Лубчак. – А напад на журналістів «Наших грошей»  телеканалу ZIK – свіжий приклад цього. Сподіваюся, ухваленням закону ВР відреагувала на цей кричущий факт. Коли навіть після другого Майдану є реальні факти нападу на журналістів під час виконання професійних обов᾽язків, то це не сприяє розвитку демократичним процесам, через які зобов’язалася пройти наша країна».

Водночас, на думку Вадима Лубчака важливо, щоб журналісти взяли процес виконання закону під свій контроль.

«Ще півтора-два роки тому кримінальні провадження за перешкоджання професійній журналістській діяльності порушувалися вкрай рідко, – зазначив журналіст. – Тепер же будемо чекати порушення перших кримінальних справ у рамках цього закону. Щойно матимемо інциденти порушення прав журналістів, повинні вимагати доведення цих справ до кінця».

Нагадаємо,  сьогодні, 14 травня, Верховна Рада Верховна Рада ухвалила закон, яким посилила кримінальну відповідальність за перешкоджання діяльності журналістів – «за» проголосували 240 народних депутатів. Відтепер кримінальним кодексом каратимуться погрози, або насильство стосовно журналіста, в тому числі, працівником правоохоронного органу, або іншою службовою особою. Також до переліку кримінальних злочинів додались: умисне знищення або пошкодження майна журналіста, посягання на життя журналіста, захоплення журналіста як заручника.

Нагадаємо, 28 квітня, біля будинку заступника доньки міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря невідомі брутально напали на знімальну групу антикорупційного проекту «Наші гроші» телеканалу ZIK. Нападники побили оператора, розтрощили техніку та втекли з місця і��циденту. Телеканал ZIK звернувся до МВС та особисто міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова з вимогою максимально оперативно та обʼєктивно розслідувати злочин.

Натомість сам Чеботар назвав журналістів провокаторами, брехунами та маніпуляторами, які «дискредитують команду міністерства, що взяла жорсткий курс на боротьбу з корупціонерами».

У свою чергу, журналісти оприлюднили інформацію з офіційного державного реєстру нерухомості, де вказано, що земля під маєтком у с. Лісники записана на Оксану Сергіївну Чеботар – доньку Чеботаря.

Упродовж  тижнів міліція не знайшла нападників, хоча обличчя одного з них зафіксовано на відео, а сам він виходив із будинку, який записаний на Оксану Чеботар. Журналісти «Наших грошей» провели власне розслідування і віднайшли злочинців. На відео, де зафіксований перший напад на оператора, — зять заступника міністра МВС — Олег Поліщук. Другий нападник, власник автомобіля, на якому здійснювався напад — Сергій Гаврилко.

Тож, лише вчора, 13 травня, Сергій Чеботар подав у відставку. Щоправда, причиною назвав «систематичне цькування у вигляді замовних публікацій». 

Окрім того, уже завтра, 15 травня, група народних депутатів планує зареєструвати проект постанови про звільнення мініста внутрішніх справ України Арсена Авакова. Про це у своєму Facebook повідомив голова Комітету з протидії корупції Єгор Соболєв.

«Україні потрібний новий міністр внутрішніх справ. Арсен Аваков провалив завдання очищення МВС від корупціонерів та перевертнів. Історія з Чеботарем стала останньою краплею. Реєструємо проект рішення Верховної Ради про відставку Авакова. Доєднуйтеся», – написав Єгор Соболєв.

До слова, Арсен Аваков кілька разів уникав спілкування із журналістами «Наших грошей», а вчора, 13 травня,  під час чергової спроби взяти у нього коментар міністр внутрішніх справ порадив журналістці проекту: «Дівчино, припиніть істерику».

За метеріалами ZIK

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Новини

      Гостомельські чиновники, які роздали мільйони підставним особам, поскаржились на тиск і принтер

      Керівництво Гостомельської селищної військової адміністрації (СВА), реагуючи на звинувачення у роздачі бюджетних коштів на відбудову населеного пункту підставним ФОПам і компаніям, заявило, що в усьому винні тиск правоохоронців і завантаженість принтера. Про це очільники СВА заявили під час пресконференції. 

      Новини

      У справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова

      За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.

      Ми вплинули

      Партнера сина Королевської по фінансовій піраміді затримали у Казахстані

      У Казахстані затримали ймовірного організатора фінансової піраміди HitBeat Music. До ради директорів проєкту входив Ростислав Солод - син екс-нардепів Наталії Королевської і Юрія Солода (ОПЗЖ), він же - депутат Краматорської міської ради від тієї ж, уже забороненої партії.