Викривай і Тисни: юристи Bihus.Info і аналітики YouControl запускають серію антикорупційних воркшопів

Юристи Bihus.Info спільно з аналітиками платформи YouControl проведуть серію регіональних воркшопів для викривачів корупції. Юридичні і пошукові лайфхаки допоможуть активістам доводити справи до реального покарання корупціонерів.
Вже скоро викривачі з різних регіонів зможуть підвищити власні антикорупційні компетенції і навчитись робити розслідування, що матимуть шанс стати кримінальними справами, – на прикладі конкретних кейсів.
Серія воркшопів “Викривай і Тисни” – це спільна ініціатива компанії YouControl і проекту Тисни (Bihus.Info), яка стартує навесні цього року. Її головна мета – навчити викривачів не лише знаходити ознаки корупції, але й враховувати юридичні тонкощі в ході підготовки матеріалів. А отже – збільшити ймовірність того, що корупціонери понесуть відповідальність.
“Ми часто стикаємось із ситуаціями, коли активісти пишуть про факт корупції, але насправді мова йде про підозру, а докази відсутні, – розповідає юрист проекту “Тисни” (Bihus.Info) Володимир Харечко. – І справа не в тому, що корупції там нема (зазвичай вона є), а в тому, що зібрані матеріали не зможуть бути використані правоохоронцями. Зібрати необхідні докази набагато простіше, якщо розумієш, що саме шукати”.
Воркшопи складатимуться з практичних кейсів. Аналітики разом з юристами розберуть кожен з етапів розслідування – від інструментарію і пошукових лайфхаків, що допомогли виявити корупцію, до юридичних аспектів і доказової бази, що стали основою подальшої комунікації з правоохоронцями.
“Дані стають корисними тоді, коли їх використовують. Журналісти та громадські активісти за своєю діяльністю покликані створювати з них користь для всього суспільства. Саме тому ми надаємо їм безкоштовний доступ до системи та навчаємо коректній роботі з даними. Проводячи розслідування, вони виявляють проблеми в суспільстві. Викриття проблеми – це перший крок до її вирішення. Другий крок – дотиснути до реальних змін. Із реальних кейсів наших партнерів ми вже знаємо, що це можливо! Тому з нетерпінням чекаємо нагоди розповісти про це усім”, – каже Сергій Мільман, засновник компанії YouControl.
Заходи відбуватимуться в різних регіонах України. Графік проведення наразі формується. Щоб залишити заявку на проведення воркшопу у своєму місті, прохання заповнити гугл-форму. А за додатковою інформацією можна писати на сторінку Bihus.Info у Facebook.
“Ми вже на тому етапі боротьби, коли просто показати корупціонера – недостатньо, – говорить керівник проекту Bihus.Info Денис Бігус. – Ми приймаємо виклики сьогодення і робимо все можливе, аби наші розслідування перетворювались на реальні кримінальні провадження. Власне, тому і створили юридичний департамент. І з радістю поділимось правовими лайфхаками з іншими активістами, щоб нарешті вже когось посадити”.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!





Новини
Усі новиниПоліція розслідує захоплення прибережної зони в Миколаєві – юристи проєкту “Свої Люди”
Юристи проєкту “Свої Люди” спільно з журналістами Центру журналістських розслідувань добились відкриття 5 справ щодо передачі в приватну власність земельних ділянок біля річки в Миколаєві.
Житло на колесах та одинокі вовки: типові деклараційні порушення і що з ними робити
1 квітня для українських чиновників закінчився строк подання електронних декларацій за 2020 рік. За інформацією НАЗК, за період кампанії декларування до Реєстру надійшло майже 800 тис декларацій. Які ж найпоширеніші помилки та порушення в деклараціях вчиняють посадовці? І що робити, якщо ви помітили таке порушення? Пояснює юристка Bihus.Info Єлизавета Середіна.
Оточення Коломойського через художницю з Черкас “відкусило” в держави третину мільярда на вугіллі
Компанія “Укрвуглезбагачення груп”, яку нове керівництво державного підприємства “Центренерго” звинуватило в перепродажі вугілля з держшахт і боргах перед шахтарями, пов’язана з оточенням олігарха Ігоря Коломойського. На схемі з посередництвом фірма встигла “відкусити” в держави більше 300 мільйонів гривень.