Відповідь Міноборони на розслідування «Наших Грошей»: чув дзвін, не чув – про що він

Прес-служба Міністерства оборони опублікувало повідомлення під назвою «Черговий фейк від програми «Наші гроші»», в якому відреагувала на наше розслідування про те, як родинна фірма народного депутата Борислава Розенблата потрапила у державне оборонне замовлення по безпілотних комплексах.
Нагадаємо, нещодавно «Наші Гроші з Денисом Бігусом» оприлюднили розслідування про те, що Міністерство оборони має на меті придбати два безпілотні комплекси HAWK, виробництва фірми ТОВ «Українські авіаційні системи», співвласницею котрого є дружина Розенблата. У розслідуванні розповідалося зокрема, що безпілотники, до походження, якості і комплектації котрих є чимало запитань і зауважень, успішно пройшли офіційні відомчі випробування, на підставі чого були допущені до експлуатації в ЗСУ і включені до плану закупівель МО – т.з. державного оборонного замовлення (ДОЗ). Окремо в програмі наголошувалося, що поки безпілотники ще не придбані – оскільки ціна на них ще не узгоджена, а до неї також може виникнути багато питань.
У своєму повідомленні Міноборони називає розслідування «фейком», тобто неправдою – хоча при цьому не заперечує і не спростовує жодного факту, наведеного в програмі.
В повідомленні Міноборони зокрема зазначено, що:
– процедура закупівлі ще не проведена (про що, власне, в програмі і йдеться – HAWK потрапив у ДОЗ, однак закупівля ще не проведена, адже ціна поки не затверджена)
– відсутні будь-які рішення щодо прийняття на зазначених комплексів озброєння (про прийняття HAWK-ів на озброєння в програмі не було жодного слова і не могло бути, оскільки йшлося про перший допуск до експлуатації – а це абсолютно різні речі, сподіваємося, прес-служба МО цю різницю усвідомлює)
– комплекси успішно пройшли визначальні відомчі випробування (це в програмі повторювалося неодноразово – оскільки ми звертали увагу на те, що секретні відомчі випробування HAWK пройшов успішно, а перед цим зовсім неуспішно завалив демонстраційні польоти, які не є секретними)
– матеріали стосовно випробувань БпАК «HAWK» становлять державну таємницю (також зазначено в нашому матеріалі, разом з тим ще раз наголошуємо – уся оприлюднена нами інформація щодо ДОЗ і випробувань взята із відповідей самого Міноборони на наші запити, а також відкритих джерел на кшталт журналу Наука і техніка Повітряних сил ЗСУ»).
У зв’язку із зазначеним, радимо Міноборони уважніше ставитися до матеріалів, які Міністерство береться заперечувати, а також менш емоційно формулювати заголовки і не називати фейком те, що самі ж і не спростувують.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!





Новини
Усі новиниТесть нардепа Дубневича розповів як його “вписували” у фірми з мільйонними активами
Тесть народного депутата та фігуранта корупційної справи щодо розкрадання десятків мільйонів гривень “Укрзалізниці” Ярослав Дубневич Мирослав Швидкий, який за документами є власником львівської компанії “Передзвін”, розповів журналістам, що у фірмі виступає виключно як “підставне лице”. Про це йдеться в розслідуванні Мар’яни Сич та Максима Опанасенко для Bihus.Info.
Бюро економічної безпеки: головне про функції та структуру нового правоохоронного органу
Український бізнес роками страждав від візитів податкової міліції та економічного департаменту СБУ. Та, схоже, у підприємців нарешті з’явився шанс позбавитись від надмірного тиску правоохоронців. Обережну надію дає ухвалений 28.01.2021 Верховною Радою законопроєкт № 3087-д "Про Бюро економічної безпеки" (БЕБ), що фактично створює єдиний правоохоронний орган для розслідування економічних кримінальних правопорушень. Про його функції, структуру та особливості роботи - розповідає адвокат Bihus.Info Євген Воробйов.
Bihus.Info виграли суд у колишнього секретаря РНБО Турчинова
Після чотирьох років судової тяганини Верховний суд став на сторону журналістів у справі проти Олександра Турчинова. Йдеться про позов Турчинова через сюжет про лотерейну монополію, який команда Bihus.Info випустила у 2017-му році.