Новини

Віце-прем’єр-міністр Зубко допомагає компанії тестя голови ДФС Насірова добудовувати «Охматдит»

1foto.png
FacebookTwitterTelegram

Генпідрядник добудови «Охматдиту» ТОВ «Альтіс-Констракшн» через компанію-прокладку перераховував кошти, 37 […]

Генпідрядник добудови «Охматдиту» ТОВ «Альтіс-Констракшн» через компанію-прокладку перераховував кошти, 37 млн грн, на іншу компанію в офшори, а частину сплачував реальним виконавцям робіт. Замовник добудови, ДП «Укрмедпроектбуд» заявило, що генпідрядник не виконував роботи, зазначені в договорі. Геннадій Зубко, Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ на прохання колишнього бізнес-партнера корпорації «Альтіс-Холдинг» взявся контролювати питання добудови нового корпусу «Охматдиту». ПАТ «Житомирський завод огороджувальних конструкцій», який частково належить сім’ї Зубка пов’язаний із компаніями «Альтіс-Холдингу». А голова ДФС, Роман Насіров, зять власника корпорації Альтісу працював помічником Геннадія Зубка, коли той був депутатом Верховної ради 7 скликання.

Загальна площа нового корпусу дитячої лікарні «Охматдиту» – 67 тис кв.м і понад 3 млрд грн вкладених у будівництво. Навколо нього постійно вирують корупційні скандали. Раніше журналісти “Наших грошей” (ТОМ14) розповідали про те, як  екс-гендиректор ДП «Укрмедпроектбуд» Ірина Коваль заплатила 79 млн грн колишньому генпідряднику будівництва ТОВ «Укрпрофмед», в якому вона сама була засновником і керівником до переходу в держпідприємство. Заплатила як борг за 2011-2013 роки, однак в паспорті держпрограми з будівництва – жодного слова про виплату заборгованості не було. З 79 млн грн – 16 млн грн розійшлося на близькі до Коваль компанії, а 62млн грн вона взяла як позику для ДП в ТОВ «Укрпрофмед».

Новий скандал розгорівся навколо генпідрядника добудови «Охматдиту» – ТОВ «Альтіс-Констракшн».  В кінці жовтня 2015 р. ця компанія виграла торги на добудову лікарні на суму 390 млн грн, запропонувавши на 40 млн грн дешевшу суму від свого єдиного конкурента.  Зразу ж ТОВ «Альтіс-Констракшн» заявив, що не встигне освоїти всі кошти. Тому був укладений договір на 48 млн грн. Цю суму ДП перерахувало трьома траншами ТОВ «Альтіс-Констракшн» в минулому році. Проте в замовника є  претензії до виконаних робіт.

Всі субпідрядники укладали договір не з переможцем тендеру ТОВ «Альтіс-Констракшн», а з іншою компанією, яка теж входить в будівельну корпорацію Глімбовського – ТОВ «Інфробуд». (Схема) Хоча ця компанія не була погоджена із замовником будівництва. Гендиректор «Альтіс-Холдингу» Максим Забігайло пояснив, що в них це типова схема роботи: в цьому випадку ТОВ «Альтіс-Констракшн» – управлінці, а ТОВ «Інфробуд» виступають будівельною фірмою, яка найняла для виконання робіт субпідрядників. Пан Забігайло розповів, чим займалася ця компанія на будмайданчику «Охматдиту»: «Вони, наприклад, складають сміття, вивозять сміття, прибирають, підмітають, відповідають за техніку безпеки, організовують роботу на майданчику».

Від замовника ДП «Укрмедпроектбуд» 48 млн грн перераховано на ТОВ «Альтіс-Констракшн». А від генпідрядника переводилися на ТОВ «Інфробуд». Частина коштів через ТОВ «Інфробуд» пішла на оплату виконаних робіт, а частина, 37 млн грн – на ТОВ «Буд-постач» виводиться  в офшори. Але як і анонсував гендиректор «Альтіс-Холдингу» Максим Забігайло в нашому інтерв’ю, 25 млн грн авансу на закупівлю обладнання, ТОВ «Альтіс-Констракшн» повернуло на рахунки ДП «Укрмедпроектбуд». 

За словами гендиректора «Альтіс-Холдингу» Максима Забігайла, в ході виконання робіт було виявлено велику кількість дефектів, відсутність повної проектної документації і це могло завдати шкоди державі, тому генпідрядник і запросив профільного віце-прем’єра по будівництву. Але в інтерв’ю Геннадій Зубко навіть не згадав прізвищ бізнесменів, які проводили йому екскурсію. На відео з камер спостереження «Охматдиту» видно, що пану Зубку огляд проводили власник та генеральний директор Альтісу.(Картинка 3)

ПАТ «Житомирський завод огороджувальних конструкцій». У засновниках Українська державна корпорація «Укрмонтажспецбуд». У 2000-х – Геннадій Зубко працював тут начальником управління, а водночас був головою правління Житомирського заводу. Зараз головною правління і одним із бенефіціарних власників ПАТ є його син – Сергій Зубко. А власник істотної частки – дружина віце-прем’єр-міністра – Людмила Зубко.

Гендиректор «Альтіс-Холдингу» Максим Забігайло запевнив, що ПАТ «Житомирський завод огороджувальних конструкцій» «ніколи не був бізнес-партнером «Альтіс-Холдингу», постачальником – так, але це нормальна ситуація». Так, ми з цим заводом співпрацювали». З іншої сторони, будівельна корпорація має багато постачальників. Але ж не з усіма вона сидить під одним дахом. Власне завод Зубків прописано у будівлі компанії, причетної до корпорації. От засновник ТОВ «Борен-А», компанії, яка бурила парковку на території нового корпусу «Охматдиту», Павло Копейкін донедавна був керівником 2 компаній партнерок Альтісу – ТОВ «Обербетон-Інвест» та ТОВ «Обербетон Україна». І ці дві компанії розташовувалися в одній будівлі з Житомирським заводом. Зараз ТОВ «Борен-А» із засновником паном Копейкіним напряму входить у будівельну корпорацію «Альтіс-Холдинг».

А нинішній голова ДФС Роман Насіров, зять власника Альтісу був помічником у Геннадія Зубка.

– Коли Ви були депутатом Верховної Ради 7 скликання Роман Насіров був Вашим помічником, так?

– Да, це був мій помічник, який працював недовгий час, правда, він перейшов на іншу роботу. Але так, він-він був мій помічником.

Тепер Геннадій Зубко став помічником Альтісу. Він зібрав 2 наради щодо добудови Охматдиту й 1 офіційну інспекцію. Щоправда, донині безрезультатних. Досі будівництво припинено. А вся документація по добудові нового корпусу «Охматдит» знаходиться в Генпрокуратурі.  

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Ми вплинули

   Дружину нардепа Торохтія призначили в ДП “Антонов”, “Укроборонпром” почав перевірку

   У лютому 2023-го дружина нардепа фракції “Слуга народу” Богдана Торохтія Аліна Левченко стала радницею т.в.о. генерального директора ДП “Антонов” на платній основі. Раніше Левченко працювала в аграрній сфері, а також мала бутік люксового одягу і студію дизайну інтер’єрів. 

   Новини

   “Слуга народу” Торохтій під час війни відпочиває за кордоном та їздить новим авто за 7 мільйонів

   Журналісти зафіксували, як народний депутат Богдан Торохтій використовує придбаний у березні 2023-го Mercedes-Benz EQS, та знайшли докази виїзду на море за кордон під час воєнного стану. 

   Новини

   Очільник Бюро економічної безпеки будує готель на курорті разом з двома генералами СБУ

   В.о. директора Бюро економічної безпеки Едуард Федоров разом з дружиною будують готельний комплекс на лижному курорті с.Мигове, що в Чернівецькій області. Землю під цим об’єктом Федорови забудовують разом з родинами ще кількох високопоставлених правоохоронців. Про це повідомляється в сюжеті Лесі Іванової для Bihus.Info