Новини

Віце-прем’єр-міністр Зубко допомагає компанії тестя голови ДФС Насірова добудовувати «Охматдит»

1foto.png
FacebookTwitterTelegram

Генпідрядник добудови «Охматдиту» ТОВ «Альтіс-Констракшн» через компанію-прокладку перераховував кошти, 37 […]

Генпідрядник добудови «Охматдиту» ТОВ «Альтіс-Констракшн» через компанію-прокладку перераховував кошти, 37 млн грн, на іншу компанію в офшори, а частину сплачував реальним виконавцям робіт. Замовник добудови, ДП «Укрмедпроектбуд» заявило, що генпідрядник не виконував роботи, зазначені в договорі. Геннадій Зубко, Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ на прохання колишнього бізнес-партнера корпорації «Альтіс-Холдинг» взявся контролювати питання добудови нового корпусу «Охматдиту». ПАТ «Житомирський завод огороджувальних конструкцій», який частково належить сім’ї Зубка пов’язаний із компаніями «Альтіс-Холдингу». А голова ДФС, Роман Насіров, зять власника корпорації Альтісу працював помічником Геннадія Зубка, коли той був депутатом Верховної ради 7 скликання.

Загальна площа нового корпусу дитячої лікарні «Охматдиту» – 67 тис кв.м і понад 3 млрд грн вкладених у будівництво. Навколо нього постійно вирують корупційні скандали. Раніше журналісти “Наших грошей” (ТОМ14) розповідали про те, як  екс-гендиректор ДП «Укрмедпроектбуд» Ірина Коваль заплатила 79 млн грн колишньому генпідряднику будівництва ТОВ «Укрпрофмед», в якому вона сама була засновником і керівником до переходу в держпідприємство. Заплатила як борг за 2011-2013 роки, однак в паспорті держпрограми з будівництва – жодного слова про виплату заборгованості не було. З 79 млн грн – 16 млн грн розійшлося на близькі до Коваль компанії, а 62млн грн вона взяла як позику для ДП в ТОВ «Укрпрофмед».

Новий скандал розгорівся навколо генпідрядника добудови «Охматдиту» – ТОВ «Альтіс-Констракшн».  В кінці жовтня 2015 р. ця компанія виграла торги на добудову лікарні на суму 390 млн грн, запропонувавши на 40 млн грн дешевшу суму від свого єдиного конкурента.  Зразу ж ТОВ «Альтіс-Констракшн» заявив, що не встигне освоїти всі кошти. Тому був укладений договір на 48 млн грн. Цю суму ДП перерахувало трьома траншами ТОВ «Альтіс-Констракшн» в минулому році. Проте в замовника є  претензії до виконаних робіт.

Всі субпідрядники укладали договір не з переможцем тендеру ТОВ «Альтіс-Констракшн», а з іншою компанією, яка теж входить в будівельну корпорацію Глімбовського – ТОВ «Інфробуд». (Схема) Хоча ця компанія не була погоджена із замовником будівництва. Гендиректор «Альтіс-Холдингу» Максим Забігайло пояснив, що в них це типова схема роботи: в цьому випадку ТОВ «Альтіс-Констракшн» – управлінці, а ТОВ «Інфробуд» виступають будівельною фірмою, яка найняла для виконання робіт субпідрядників. Пан Забігайло розповів, чим займалася ця компанія на будмайданчику «Охматдиту»: «Вони, наприклад, складають сміття, вивозять сміття, прибирають, підмітають, відповідають за техніку безпеки, організовують роботу на майданчику».

Від замовника ДП «Укрмедпроектбуд» 48 млн грн перераховано на ТОВ «Альтіс-Констракшн». А від генпідрядника переводилися на ТОВ «Інфробуд». Частина коштів через ТОВ «Інфробуд» пішла на оплату виконаних робіт, а частина, 37 млн грн – на ТОВ «Буд-постач» виводиться  в офшори. Але як і анонсував гендиректор «Альтіс-Холдингу» Максим Забігайло в нашому інтерв’ю, 25 млн грн авансу на закупівлю обладнання, ТОВ «Альтіс-Констракшн» повернуло на рахунки ДП «Укрмедпроектбуд». 

За словами гендиректора «Альтіс-Холдингу» Максима Забігайла, в ході виконання робіт було виявлено велику кількість дефектів, відсутність повної проектної документації і це могло завдати шкоди державі, тому генпідрядник і запросив профільного віце-прем’єра по будівництву. Але в інтерв’ю Геннадій Зубко навіть не згадав прізвищ бізнесменів, які проводили йому екскурсію. На відео з камер спостереження «Охматдиту» видно, що пану Зубку огляд проводили власник та генеральний директор Альтісу.(Картинка 3)

ПАТ «Житомирський завод огороджувальних конструкцій». У засновниках Українська державна корпорація «Укрмонтажспецбуд». У 2000-х – Геннадій Зубко працював тут начальником управління, а водночас був головою правління Житомирського заводу. Зараз головною правління і одним із бенефіціарних власників ПАТ є його син – Сергій Зубко. А власник істотної частки – дружина віце-прем’єр-міністра – Людмила Зубко.

Гендиректор «Альтіс-Холдингу» Максим Забігайло запевнив, що ПАТ «Житомирський завод огороджувальних конструкцій» «ніколи не був бізнес-партнером «Альтіс-Холдингу», постачальником – так, але це нормальна ситуація». Так, ми з цим заводом співпрацювали». З іншої сторони, будівельна корпорація має багато постачальників. Але ж не з усіма вона сидить під одним дахом. Власне завод Зубків прописано у будівлі компанії, причетної до корпорації. От засновник ТОВ «Борен-А», компанії, яка бурила парковку на території нового корпусу «Охматдиту», Павло Копейкін донедавна був керівником 2 компаній партнерок Альтісу – ТОВ «Обербетон-Інвест» та ТОВ «Обербетон Україна». І ці дві компанії розташовувалися в одній будівлі з Житомирським заводом. Зараз ТОВ «Борен-А» із засновником паном Копейкіним напряму входить у будівельну корпорацію «Альтіс-Холдинг».

А нинішній голова ДФС Роман Насіров, зять власника Альтісу був помічником у Геннадія Зубка.

– Коли Ви були депутатом Верховної Ради 7 скликання Роман Насіров був Вашим помічником, так?

– Да, це був мій помічник, який працював недовгий час, правда, він перейшов на іншу роботу. Але так, він-він був мій помічником.

Тепер Геннадій Зубко став помічником Альтісу. Він зібрав 2 наради щодо добудови Охматдиту й 1 офіційну інспекцію. Щоправда, донині безрезультатних. Досі будівництво припинено. А вся документація по добудові нового корпусу «Охматдит» знаходиться в Генпрокуратурі.  

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

Хочеш закинути нам тему? Закинь!

Новини

Двоє відомих людей, яких Пальчевський називав своїми кандидатами, вже відхрестилися від нього

Відомий лікар-психіатр, дисидент Семен Глузман заявив, що лідер партії “Перемога Пальчевського” Андрій Пальчевський, який раніше назвав прізвище Глузмана в контексті першого трійки своєї політсили, не пропонував йому балотуватися на місцевих виборах разом з ним. Про це йдеться в розслідуванні Bihus.Info

Новини

“Медзакупівлі України” знайшли костюми для лікарів вп’ятеро дешевше, ніж хотіло МОЗ

Державне підприємство “Медичні закупівлі України” знайшло постачальника, який пропонує захисні костюми для медиків не по очікуваній Міністерством охорони здоров'я ціні у 488 гривень, а вп’ятеро дешевше - по 83 грн за один. Потенційна економія на першій партії у 20 тисяч костюмів - 8,1 млн грн з 9,7 млн, закладених на таку кількість цього виду захисту від МОЗ. Про попереднього переможця торгів стало відомо на сайті публічних закупівель.