Важливо
Новини

«Велика піар-акція»: як «Слуга народу» рекламується на чужих проектах

FacebookTwitterTelegram
З 2019 року партія “Слуга народу”, яка складає конституційну більшість у Верховній Раді й має осередки у всіх регіонах, на рекламу та піар себе і окремих партійців витратила десятки тисяч доларів. Зокрема, 2021-го року одеський осередок “Слуг” витратив на Facebook рекламу понад 30 тисяч гривень. Окрім соцмереж партія піариться через медіа. Журналісти дослідили статті без маркування реклами про окремі досягнення “Слуг народу” на сайті інформаційного агентства “Одеса медіа” і побачили, що партії та партійцям часто приписують заслуги, до яких вони мають виключно опосередкований стосунок.

Так, 6 жовтня 2021 року на сайті “Одеса медіа” вийшла новина, присвячена реставрації театру ім. Василька в рамках програми “Великого будівництва”. 

Ілюструє текст фотографія народного депутата Олексія Леонова й символіка партії, які розміщені на фоні відрестворованого театру. Далі в новині наведена цитата нардепа: “Подібні ініціативи вкорте підкреслюють, що розвиток Одеського регіону – залишається одним з пріоритетів Президента і партії “Слуга народу”. 

Виходячи з новини інформагентства, складається враження, що ремонт театру – персональна заслуга Леонова й “Слуги народу”. При цьому в тексті жодним чином не згадується, що реставраційні роботи, принаймні, на 17 млн грн замовляв Департамент капітального будівництва та дорожнього господарства Одеської обласної державної адміністрації. Реалізацію та координацію програми “Велика Реставрація” (в рамках “Великого будівництва”) здійснює Міністерство культури та інформаційної політики. До експертної ради входять представники міністерств, науковці та архітектори. Відбір об’єктів також відбувається у міністерстві на основі списку пам’яток та кошторисної документації, які надає ОДА. Фінансування на “Велику реставрацію” погоджує Комітет з питань бюджету.

До речі, торік у травні на “Одеса медіа” аналогічно була подана новина про реконструкцію Одеської філармонії. Наприклад, винесена в заголовок теза, що реставрація проводит в рамках “Великого будівництва” – подана цитатою голови Одеської обласної організації “Слуга народу” Григорія Діденка. 

Сам матеріал присвячено будівництву доріг і бюджету Укравтодору, подається цитата голови партії “Слуга народу” Олександра Корнієнка. А от про саму  філармонію згадується лише наприкінці. І саме цитата Діденка про важливість ремонту філармонії завершує текст. 

Через таку подачу матеріалу складається враження, що партія має пряме відношення до процесу будівництва. Натомість, в новині також не згадано, що і рішення щодо реконструкції приймає експертна рада Міністерства культури та інформаційної політики. Крім того, будівлю філармонії внесли у список реставрації лише у жовтні цього року, коли Комітет з питань бюджету ухвалив виділення фінансів. Відповідно до даних системи публічних закупівель Prozorro, ремонтно-реставраційні роботи можуть обійтись у 53,8 мільйонів гривень.

Ще одна новина, яка привернула увагу журналістів – історія про візит голови партії “Слуга народу” Олександра Корнієнка до Визирської ОТГ. Почався візит з екскурсії транспортним вузлом ТІС (компанія “Трансінвестсервіс). І цій екскурсії присвячено половину тексту на сайті. Проводив екскурсію депутат одеської облради від “Слуг” Олег Кутателадзе і співвласник згаданої фірми. Тож перша частина новини – це фактично реклама приватного бізнесу під позитивні коментарі голови партії “Слуга народу”.

Цікаво, що жоден з наведених нами матеріалів не промаркований як “реклама” і  йде у загальній стрічці новин. 

Діана Зубар

Ця аналітика створена завдяки підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проєкту, який реалізовується ГО «Канцелярська Сотня» за підтримки проєкту USAID «ВзаємоДія». Зміст є виключною відповідальністю авторів і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   «Пекло у раю»: Як окупанти знищували Кінбурнську косу, вбиваючи природу і тероризуючи місцевих

   Одне з найулюбленіших місць українських тревел-блогерів, фанатів «дикого відпочинку» і бердвотчерів зараз більше схоже на локацію для зйомок постапокаліптичного фільму, ніж на туристичну принаду. Кінбурнська коса або ж “українські Мальдіви”, як називали це місце раніше, з самого початку російського вторгнення стала для окупантів плацдармом для артилерійських атак півдня Миколаївщини. 

   Новини

   “Місто під час окупації повернулося у середньовіччя”: історія працівниці онкодиспансеру, яка п’ять місяців прожила у захопленому Херсоні

   Черги за продуктами та готівкою, “віджим” бізнесу, схиляння до “співпраці” і постійний пошук проукраїнсько налаштованих громадян. Все це — “атрибути” восьми місяців окупації Херсону — першого і єдиного з 24 лютого обласного центру, який вдалося захопити росіянам. Олені Грушці, працівниці місцевого онкодиспансеру, вдалося протриматися в окупованому місті майже п’ять місяців. Нині жінка мешкає в Одесі, каже, що “клімат тут схожий на херсонський, та й близько до дому”, і чекає на можливість повернутися у вже звільнене Збройними силами, але ще дуже вразливе місто.

   Новини

   Оточення керівника ОП проігнорувало запитання про те, як потрапило в наглядову раду “Укрнафти”

   Після примусового відчуження акцій п’яти підприємств в управління Міноборони, в наглядовій раді щонайменше одного з них — ПАТ “Укрнафта” — з’явились представники команди керівника ОП Андрія Єрмака. Редакція Bihus.Info запитала їх, як відбулися ці призначення.