Важливо
Новини

«Велика піар-акція»: як «Слуга народу» рекламується на чужих проектах

FacebookTwitterTelegram
З 2019 року партія “Слуга народу”, яка складає конституційну більшість у Верховній Раді й має осередки у всіх регіонах, на рекламу та піар себе і окремих партійців витратила десятки тисяч доларів. Зокрема, 2021-го року одеський осередок “Слуг” витратив на Facebook рекламу понад 30 тисяч гривень. Окрім соцмереж партія піариться через медіа. Журналісти дослідили статті без маркування реклами про окремі досягнення “Слуг народу” на сайті інформаційного агентства “Одеса медіа” і побачили, що партії та партійцям часто приписують заслуги, до яких вони мають виключно опосередкований стосунок.

Так, 6 жовтня 2021 року на сайті “Одеса медіа” вийшла новина, присвячена реставрації театру ім. Василька в рамках програми “Великого будівництва”. 

Ілюструє текст фотографія народного депутата Олексія Леонова й символіка партії, які розміщені на фоні відрестворованого театру. Далі в новині наведена цитата нардепа: “Подібні ініціативи вкорте підкреслюють, що розвиток Одеського регіону – залишається одним з пріоритетів Президента і партії “Слуга народу”. 

Виходячи з новини інформагентства, складається враження, що ремонт театру – персональна заслуга Леонова й “Слуги народу”. При цьому в тексті жодним чином не згадується, що реставраційні роботи, принаймні, на 17 млн грн замовляв Департамент капітального будівництва та дорожнього господарства Одеської обласної державної адміністрації. Реалізацію та координацію програми “Велика Реставрація” (в рамках “Великого будівництва”) здійснює Міністерство культури та інформаційної політики. До експертної ради входять представники міністерств, науковці та архітектори. Відбір об’єктів також відбувається у міністерстві на основі списку пам’яток та кошторисної документації, які надає ОДА. Фінансування на “Велику реставрацію” погоджує Комітет з питань бюджету.

До речі, торік у травні на “Одеса медіа” аналогічно була подана новина про реконструкцію Одеської філармонії. Наприклад, винесена в заголовок теза, що реставрація проводит в рамках “Великого будівництва” – подана цитатою голови Одеської обласної організації “Слуга народу” Григорія Діденка. 

Сам матеріал присвячено будівництву доріг і бюджету Укравтодору, подається цитата голови партії “Слуга народу” Олександра Корнієнка. А от про саму  філармонію згадується лише наприкінці. І саме цитата Діденка про важливість ремонту філармонії завершує текст. 

Через таку подачу матеріалу складається враження, що партія має пряме відношення до процесу будівництва. Натомість, в новині також не згадано, що і рішення щодо реконструкції приймає експертна рада Міністерства культури та інформаційної політики. Крім того, будівлю філармонії внесли у список реставрації лише у жовтні цього року, коли Комітет з питань бюджету ухвалив виділення фінансів. Відповідно до даних системи публічних закупівель Prozorro, ремонтно-реставраційні роботи можуть обійтись у 53,8 мільйонів гривень.

Ще одна новина, яка привернула увагу журналістів – історія про візит голови партії “Слуга народу” Олександра Корнієнка до Визирської ОТГ. Почався візит з екскурсії транспортним вузлом ТІС (компанія “Трансінвестсервіс). І цій екскурсії присвячено половину тексту на сайті. Проводив екскурсію депутат одеської облради від “Слуг” Олег Кутателадзе і співвласник згаданої фірми. Тож перша частина новини – це фактично реклама приватного бізнесу під позитивні коментарі голови партії “Слуга народу”.

Цікаво, що жоден з наведених нами матеріалів не промаркований як “реклама” і  йде у загальній стрічці новин. 

Діана Зубар

Ця аналітика створена завдяки підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проєкту, який реалізовується ГО «Канцелярська Сотня» за підтримки проєкту USAID «ВзаємоДія». Зміст є виключною відповідальністю авторів і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Комунальні “Харківські тепломережі” віддали 150 млн оточенню свого ж директора

   150 млн грн за півроку. Саме на таку суму отримала підрядів від комунального підприємства “Харківські теплові мережі” новенька фірма, яка пов’язана з керівником цього підприємства Василем Скопенко.

   Новини

   “Фінансова опора”: у 2020-му “Голос” спонсорували співробітники мережі дитячих мовних курсів 

   У 2020-му році на рахунок партії «Голос» надійшло понад 500 тисяч гривень. Така сума вказана у двох останніх звітах політсили – за перший та другий квартали 2020 року. Серед донорів – жителі Києва, Харкова, Запоріжжя та Кам’янця-Подільського. Дехто з них «закинув» партії 31 гривню, а дехто – майже 200 тисяч. Найбільш «мажорними» донорами виявилися співробітники мережі дитячої мовної школи Green Country, які «підтримали» політсилу на понад півмільйона гривень. Серед співзасновників закладу – Наталя Лотоцька, дружина екскандидата від “Голосу”, одного з засновників мережі «Опора» та члена Центральної виборчої комісії Андрія Гевка.

   Новини

   Як викладачі Київського національного університету культури і мистецтв Поплавського у 2020-му спонсорували партію Поплавського

   Понад один мільйон гривень – саме стільки у 2020 році “Аграрна партія” офіційно отримала від своїх донорів. Прихильники політсили перераховували від 450 гривень до 200 тисяч. Найбільш щедрими та активними прихильниками партії стали викладачі та співробітники Київського національного університету культури і мистецтв, президентом якого є Михайло Поплавський. Можливо, це пов’язано з тим, що у тому ж році головою “Аграрної партії” став… Михайло Поплавський.