Новини

Вакансія “екзаменатора” суддів: хто претендує на місце члена Вищої кваліфкомісії?

FacebookTwitterTelegram

Член Вищої кваліфкомісії суддів України - людина, яка набирає суддів на посади, проводить з ними співбесіди, а також обирає найбільш гідних на суддівських конкурсах. Нині в Комісії, яка визначає суддівські долі, - одна вакансія. Журналісти Bihus.Info спеціально для ЧЕСНО.Фільтруй суд! проаналізували найбільш неоднозначних кандидатів з восьми бажаючих.

  1. Соломаха Людмила Іванівна – Апеляційний суд Донецької області

З 1993-го року Людмила Соломаха – суддя Дружківського міського суду Донецької області, а з 2005-го  працює на посаді судді Апеляційного суду Донецької області. З 2014-го по 2015-й рік була членом Ради суддів України, а з грудня 2015-го року і по теперішній час Людмила Соломаха обрана представником суддівських колективів від Донецької області від Ради суддів України. Суддя брала участь у конкурсі до  оновленого Верховного Суду, однак не потрапила у фінальні списки за загальним рейтиногом, набравши 712 балів. Громадська рада доброчесності тоді надала Вищій кваліфкомісії інформацію про кандидата, зазначивши, що “кандидат та її близькі родичі систематично відвідують та знаходяться на окупованій території”.

Згідно із декларацією судді, Людмила Соломаха постійно проживає у Бахмуті, де знаходиться нині Апеляційний суд Донецької області, однак власного житла  там не має. Натомість суддя володіє квартирою в місті Дружківка. Примітно, що квартиру там Соломаха отримала у той же місяць, як стала суддею вперше, однак раніше на кілька тижнів до  власного призначення. Зараз суддя проживає у квартирі на 60 квадратів, яку надало їй подружжя. Власниця квартири –  Світлана Березка, – працювала у відділі освіти Бахмутської(тоді ще Артемівської)  міськради, а також у Донецькому регіональному центрі оцінювання якості освіти.

Своїм рішенням суддя зобов’язала суд першої інстанції переглянути рішення стосовно 80-річної позивачки, яка намагалася через суд добитися відшкодування коштів за житло, зруйноване під час АТО. Суд першої інстанції відмовив у цьому, проте Соломаха своїм рішення повернула його на додатковий перегляд, – про це інформує Українська Гельсінська Спілка з Прав Людини.

Згідно з декларацією родинних зв’язків за 2011-2015 роки, зять судді (Романов Тарас Володимирович) протягом 2007-2012 років працював помічником прокурора та старшим слідчим у прокуратурі Донецької області, а в 2012-2014 роках працював старшим слідчим та прокурором у прокуратурі Сумської області. Двоюрідний брат судді (Баранов Ігор Станіславович) з 2003 року працює інспектором у відділі МВС Росії по Ленінградському району Головного управління МВС РФ по Краснодарському краю.

2. Сліпченко Олександр Іванович – Апеляційний суд Київської області

З 1993-го року Сліпченко – суддя Канівського міського суду, а з 2005-го суддя Апеляційного суду Київської області.

Згідно з декларацією судді, сім’я Сліпченка у 2009-му отримала будинок на 100 квадратів та ділянку у елітному селищі Козин під Києвом, однак насправді будинок значно більшої площі ніж та, що вказана в декларації. Як виявили журналісти програми “Слідство.Інфо”, суддя купив будинок у той час, як судився з державою за квартиру. А після того, як отримав житло, приватизував його, хоча, за законом, воно мало надаватися йому тимчасово – на час виконання його службових обов’язків. Окрім цього, сім’я судді – власники ділянки під Києвом, а також будинку та ділянки у рідному Каневі.

Подружжя – власники 5-ти вживаних автомобілей: 3-х легкових та двох вантажних, придбаних в період 2005-2008-х років ( за перші роки суддівства в Апеляційному суді Київської області). При тому, що вантажівки записані на дружину судді Світлану Сліпченко, задекларовані доходи жінки за основним місцем роботи – близько 90-а тисяч гривень. Місцем же роботи є  Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

3. Хорошун Оксана Володимирівна – екс-суддя Канівського міського суду Черкаської області

В минулому у Оксани Хорошун – робота юрисконсультом, консультантом судді та секретарем судового засідання. У лютому 2007-го року вона стала суддею Канівського міського суду Черкаської області, а через 10 років Вища рада правосуддя постановила її звільнити з цієї посади.

Таким чином суддю притягнули до дисциплінарної відповідальності: Вища рада правосуддя розглядала дисциплінарну справу “судді Майдану” Оксани Хорошун. Згідно з матеріалами справи, 25-го січня 2014 року суддя заарештувала строком на два місяці чотирьох учасників заворушень біля будівлі Черкаської обласної державної адміністрації 23 січня 2014 року: Владислава Панченка, Романа Зуболея, Бориса Камінського і Павла Грищука.

3 лютого 2014 року Апеляційний суд Черкаської області змінив заарештованим запобіжний захід на не пов’язаний з триманням під вартою – домашній арешт. В той період судді Черкас і Черкаської області арештували 41-го активіста.

За даними Вищої ради правосуддя, при розгляді всіх чотирьох справ суддя допустила ряд процесуальних порушень. Крім цього, Оксана Хорошун не розглянула можливості обрати затриманим міру запобіжного заходу на не пов’язану з триманням під вартою; не врахувала позитивні характеристики затриманих.

На свій захист Оксана Хорошун повідомила, що клопотання про обрання запобіжного заходу 25 січня були її першими рішеннями як слідчої судді. До цього вона розглядала тільки цивільні справи.

В декларації судді за 2017-й рік сталася заміна: власну автівку марки TOYOTA AVENSIS 2008-го року випуску екс-служителька Феміди замінила чужою Volkswagen Jetta 2011-го року випуску. При чому продала свою автівку суддя менш ніж за тисячу доларів: у графі “дохід від відчуження рухомого майна” вона позначила 25 тисяч гривень.

4. Гладій Степан Васильович – Апеляційний суд Києва

З 1993 -го року Гладій був суддею Ленінського районного суду міста Полтави. Через 5 років служитель Феміди змінив суд на Полтавський обласний. У 2009-му став суддею Апеляційного суду Києва, де працює і до сьогодні.

Суддя має надзвичайно велику кількість родинних зв’язків у юридичному колі: зокрема,його дружина Ірина Гладій з 2016-го року працює приватним нотаріусом. Тесть судді Валентин Болгарь ( в якого, до слова, він, згідно з декларацією за 2017-й рік, орендує квартиру) – адвокат більше 30-років.

Зять служителя Феміди Василь Бенедик – теж адвокат, а два племінники – Євген та Олександр, – в минулому працівники військових прокуратур.

У 2012-му дружина судді Ірина Гладій стала власницею квартири на 105 квадратів, при тому що вона з року в рік декларує зовсім невеликі доходи.

Окрім цього, при поданні своєї кандидатури у 2017-му році на посаду члена Вищої ради правосуддя журналісти Bihus.Info зазначали про позичання ним своєму тестю 100 тисяч доларів, при тому, що на той момент дохід судді був – 370 тисяч гривень на рік. За його словами, так кошти з’явилися від продажу квартири та гаража у Полтаві.

5. Гапончук Віктор Васильович – Апеляційний суд Волинської області

Віктор Гапончук з 2006-го року був суддею Любешівського районного суду Волинської області, а з 2010-го року працює в Апеляційному суді Волинської області, де провадить правосуддя і нині.

Суддя брав участь на зайняття вакантної посади судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду, однак вибув із конкурсу, отримавши менш за допустимий бал на іспиті. Примітно, що, коли суддя працював у Любешівському райсуді,  Інтернет-видання “Волинь-нова” писала, що він виправдав сільського голову села Люб’язь Любешівського району, якого правоохоронці обвинувачували у хабарництві.

Окрім цього, двоюрідна сестра судді – Юлія Смокович – дружина нинішнього  судді Верховного суду Михайла Смоковича.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука

      Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.

      Новини

      Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів

      Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.